Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nyborg: 18.8.2018

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik9.86
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Emil NielsenEmil Nielsen ('06)Dybvad IK 10.11
  
 
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF9.48
  
 
Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM6.56
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.08
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 190012.32
  
 PB
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8012.32
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik28.90
  
 PB
Morten SkovgaardMorten Skovgaard ('03)Esbjerg AM25.67
  
 PB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7723.00
  
 PB
August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF22.72
  
 
Eskild J. KraackEskild J. Kraack ('04)Gråsten I & Gf17.55
  
 PB
Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM17.15
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM35.65
  
 PB
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk25.05
  
 PB
Sofus Helding AndersenSofus Helding Andersen ('02)Ringe Atletik15.50
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8035.30
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Emil NielsenEmil Nielsen ('06)Dybvad IK 34.40
  
 
Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 31.28
  
 PB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 29.27
  
 
Mads Holm JensenMads Holm Jensen ('04)Esbjerg AM28.38
  
 PB
Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 26.34
  
 
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF26.00
  
 
Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM25.20
  
 
Andreas NikolajsenAndreas Nikolajsen ('05)Esbjerg AM24.05
  
 
Viktor FrederiksenViktor Frederiksen ('06)HSUF 22.12
  
 PB
Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM22.09
  
 PB
Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM20.46
  
 PB
Sander Brorsen BeierSander Brorsen Beier ('06)Esbjerg AM20.00
  
 PB
Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF19.53
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Simon FiskerSimon Fisker ('03)Esbjerg AM40.70
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM39.70
  
 PB
Nikolai Grill HansenNikolai Grill Hansen ('03)Ringe Atletik36.54
  
 PB
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik34.68
  
 
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7733.58
  
 
Viktor Rejnhold SørensenViktor Rejnhold Sørensen ('04)Esbjerg AM27.00
  
 
Eskild J. KraackEskild J. Kraack ('04)Gråsten I & Gf18.96
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7744.63
  
 PB
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk37.29
  
 
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 35.31
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM33.13
  
 PB
Sofus Helding AndersenSofus Helding Andersen ('02)Ringe Atletik28.13
  
 PB
William PedersenWilliam Pedersen ('02)Esbjerg AM24.70
  
 
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -2.8

Finale A

Finale
Vind: -2.8
Freya VangFreya Vang ('06)Hvide Sande13.81
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF12.26
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM10.05
  
 SB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Laura JørgensenLaura Jørgensen ('06)HSUF 27.25
  
 PB
Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF26.94
  
 
Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 23.69
  
 
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF22.90
  
 PB
Lærke AggesenLærke Aggesen ('05)Haderslev IF20.36
  
 
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7719.18
  
 PB
Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190018.93
  
 
Astrid AuningAstrid Auning ('06)Gråsten I & Gf18.23
  
 PB
Nicoline Skovgaard TissierNicoline Skovgaard Tissier ('06)Esbjerg AM16.99
  
 PB
Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK7715.74
  
 
Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik12.56
  
 PB
Hanne M JohannsenHanne M Johannsen ('06)Gråsten I & Gf12.50
  
 PB
Ellen Holm CarlsenEllen Holm Carlsen ('06)SAK7712.03
  
 PB
Sophie KirchnerSophie Kirchner ('05)HSUF 11.65
  
 PB
Signe MagaardSigne Magaard ('06)Gråsten I & Gf9.65
  
 PB
Cecillia DreslerCecillia Dresler ('05)NG&IF 5.51
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM38.95
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF27.58
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8026.50
  
 
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM24.12
  
 PB
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)Dybvad IK 24.12
  
 SB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK7723.56
  
 
Stine SørensenStine Sørensen ('04)Kolding KFUM 18.75
  
 PB
Kamille FredensborgKamille Fredensborg ('04)Esbjerg AM14.74
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint