Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 25.5.2019

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta10.64
  
 PB
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas9.49
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF6.88
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF8.46
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta33.68
  
 
Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM29.75
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik29.17
  
 
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF21.75
  
 
Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC21.44
  
 PB
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF20.61
  
 SB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta19.70
  
 PB
Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)BAK19.45
  
 PB
August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK18.07
  
 PB
Viktor LindharthViktor Lindharth ('05)IK Hellas15.70
  
 PB
David Juul Kofoed LedDavid Juul Kofoed Led ('05)Hvidovre AM15.12
  
 PB
Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF7.56
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta34.81
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta34.15
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas22.21
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF21.34
  
 PB
William NymannWilliam Nymann ('02)Frederiksberg IF21.02
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM32.96
  
 
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik31.84
  
 
Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK25.87
  
 PB
Julius Claville SørensenJulius Claville Sørensen ('04)IK Hellas24.22
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF23.64
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta19.18
  
 PB
Wilhelm Winkel MortensenWilhelm Winkel Mortensen ('04)IK Hellas18.69
  
 PB
Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC18.10
  
 =PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF14.44
  
 =PB
Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC11.06
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM51.17
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta39.42
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta45.33
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas30.44
  
 PB
Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik29.57
  
 
Markus MunksdorfMarkus Munksdorf ('04)Hvidovre AM27.32
  
 
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik25.12
  
 
Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF25.02
  
 
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK24.32
  
 =SB
Hjalte SpanggaardHjalte Spanggaard ('05)Holte Atletik20.48
  
 PB
Alexander Holzknecht HrafnkelssonAlexander Holzknecht Hrafnkelsson ('06)KIF15.53
  
 PB
Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC10.63
  
 SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia11.32
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM10.88
  
 PB
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF10.19
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta10.14
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.71
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.30
  
 PB
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC9.22
  
 
Grace DahiGrace Dahi ('07)Greve Atletik9.03
  
 PB
Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta8.46
  
 PB
Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik8.14
  
 PB
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC7.54
  
 
Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC7.34
  
 PB
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF6.92
  
 PB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta6.59
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK8.51
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC25.02
  
 
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta24.09
  
 SB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta23.31
  
 
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia22.22
  
 PB
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF19.54
  
 PB
Josephine WestergaardJosephine Westergaard ('04)Hvidovre AM18.75
  
 PB
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik18.11
  
 PB
Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF17.81
  
 PB
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 16.82
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta16.40
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK16.14
  
 PB
Silje Oddsen LarsenSilje Oddsen Larsen ('04)BAK16.07
  
 PB
Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC15.65
  
 PB
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF15.26
  
 SB
Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 9.92
  
 PB
Olivia ValentinOlivia Valentin ('07)Greve Atletik8.38
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF51.31
  
 
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia33.91
  
 SB
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF20.62
  
 PB
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 19.09
  
 PB
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia17.59
  
 PB
Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik17.44
  
 PB
Elvira Norton Ørsted PedersenElvira Norton Ørsted Pedersen ('05)Frederiksberg IF17.19
  
 PB
Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 16.67
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia43.33
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK28.75
  
 
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta28.41
  
 PB
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF26.73
  
 SB
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC26.44
  
 
Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik26.03
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta25.19
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 23.30
  
 
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC20.48
  
 
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF18.69
  
 PB
Freruz Leake EliasFreruz Leake Elias ('06)IK Olympia18.62
  
 PB
Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik17.45
  
 =PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta14.69
  
 
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF14.60
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta37.11
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne