Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 18.6.2016

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM10.35
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.28
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 8.53
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM34.26
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM30.66
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM24.94
  
 PB
Rasmus Kragelund ChristensenRasmus Kragelund Christensen ('03)Aarhus 190024.50
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 19.14
  
 
Magnus LundMagnus Lund ('03)Vejen AF18.78
  
 PB
Viktor Hjort SørensenViktor Hjort Sørensen ('03)Vejen AF18.38
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM17.88
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190040.02
  
 PB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM36.59
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik34.36
  
 PB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM27.41
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190025.77
  
 
Asger Kinket EllingsgaardAsger Kinket Ellingsgaard ('02)Esbjerg AM22.87
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande19.02
  
 
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM13.73
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8039.25
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 34.30
  
 
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 33.47
  
 
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190031.87
  
 PB
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 29.81
  
 PB
Julian SchlegelJulian Schlegel ('98)Aalborg AM22.85
  
 PB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 13.55
  
 SB
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 12.03
  
 PB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM16.83
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM40.97
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM38.67
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190030.05
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM24.96
  
 
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 24.54
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 23.23
  
 PB
Mikkel VoormaMikkel Voorma ('03)Vejen AF11.75
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM62.92
  
 
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8041.49
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 45.10
  
 
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 43.64
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Anders PedersenAnders Pedersen ('03)Stoholm Atletik39.99
  
 PB
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 37.50
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM36.12
  
 PB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 35.48
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF33.87
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM33.76
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja32.33
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM27.16
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 25.89
  
 
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM25.36
  
 =PB
Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)Randers Freja19.36
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Thor KjeldahlThor Kjeldahl ('01)Vejen AF41.73
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190038.60
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM37.36
  
 
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7737.31
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM37.15
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM36.96
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190035.52
  
 
Asger Kinket EllingsgaardAsger Kinket Ellingsgaard ('02)Esbjerg AM33.83
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM28.02
  
 PB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM26.58
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja58.06
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM50.92
  
 PB
Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM47.06
  
 PB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM45.80
  
 PB
Lasse Bak RønnowLasse Bak Rønnow ('99)Vejle IF45.06
  
 PB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM40.39
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Anastacia Damm NielsenAnastacia Damm Nielsen ('01)Kolding KFUM 10:08.99
  
 SB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro10.27
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190011.25
  
 PB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM12.81
  
 PB
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM13.91
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.92 w
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER15.05
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik12.97
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM11.63
  
 PB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190011.31
  
 SB
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8010.17
  
 PB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro10.10
  
 =PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.07
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 9.86
  
 
Sille Nyhauge TopholtSille Nyhauge Topholt Aalborg AM9.26
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19008.80
  
 
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 8.70
  
 
Anna KjeldahlAnna Kjeldahl ('01)Vejen AF8.59
  
 
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM8.31
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM8.07
  
 
Andrea Kvist HansenAndrea Kvist Hansen ('01)Vejen AF7.88
  
 
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)Aalborg AM7.64
  
 
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM7.29
  
 
Lea SimmelsgaardLea Simmelsgaard ('02)SAK776.86
  
 
Clara Bang LarsenClara Bang Larsen ('01)Odense Atletik 6.85
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)Aarhus 19006.57
  
 
Iben Lang NielsenIben Lang Nielsen ('02)Esbjerg AM6.49
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.83
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8032.69
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF32.21
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190027.20
  
 
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro26.17
  
 
Dina KarlsenDina Karlsen ('01)Randers Freja23.74
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM21.83
  
 
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 20.05
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM19.97
  
 PB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro19.86
  
 
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande19.53
  
 
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK7719.14
  
 
Kristine MartinsenKristine Martinsen ('04)Odense Atletik 15.48
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM14.84
  
 
Lizette NikolajsenLizette Nikolajsen ('03)Esbjerg AM13.47
  
 
Louise BarrettLouise Barrett ('04)Stoholm Atletik12.56
  
 
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)SAK7712.27
  
 PB
Mathilde Drud AstrupMathilde Drud Astrup ('03)Odense Atletik 11.61
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190036.17
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM13.34
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande28.24
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM26.51
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro26.39
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM26.08
  
 PB
Louise BarrettLouise Barrett ('04)Stoholm Atletik20.39
  
 PB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK7720.13
  
 PB
Trine BjergTrine Bjerg ('03)Viborg AM19.09
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM17.45
  
 PB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM16.03
  
 PB
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM14.62
  
 
Lizette NikolajsenLizette Nikolajsen ('03)Esbjerg AM13.72
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190034.16
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM33.26
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 30.95
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM29.44
  
 PB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro29.37
  
 SB
Ditte K. JensenDitte K. Jensen ('01)Esbjerg AM28.17
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF27.05
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF27.03
  
 
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)Dybvad IK 25.73
  
 PB
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM25.45
  
 
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8024.72
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM22.91
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190022.78
  
 
Dina KarlsenDina Karlsen ('01)Randers Freja19.59
  
 
Emma Nørgaard IversenEmma Nørgaard Iversen ('02)Esbjerg AM19.43
  
 
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja19.29
  
 PB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK7716.99
  
 

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2