Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : 5.6.2017

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta13.92
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC10.14
  
 SB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 10.49
  
 SB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia49.36
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta38.35
  
 
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 37.69
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.56
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC33.03
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA32.64
  
 PB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC28.00
  
 SB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF22.01
  
 
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 14.42
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta46.88
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta37.37
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC33.76
  
 
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 29.87
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød29.56
  
 SB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik27.38
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia33.90
  
 
Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)DELTA29.69
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia25.63
  
 
M Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC13.40
  
 SB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia17.73
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia14.09
  
 SB
Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)DELTA11.42
  
 PB
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.61
  
 
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 4.89
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta19.10
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik15.63
  
 SB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC15.49
  
 SB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 13.57
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta13.49
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.14
  
 PB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 15.02
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia58.65
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik40.09
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta39.09
  
 PB
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 37.82
  
 SB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC35.74
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA29.44
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF22.16
  
 PB
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 18.53
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC33.16
  
 SB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia25.88
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC23.50
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta21.32
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik47.34
  
 SB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta58.66
  
 SB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia49.65
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC44.79
  
 SB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia42.37
  
 PB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 37.78
  
 PB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta36.32
  
 
Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)DELTA33.56
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia30.51
  
 
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC28.08
  
 PB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC24.78
  
 SB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta17.68
  
 SB
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik26.49
  
 
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 14.52
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia41.95
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta41.51
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA41.20
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC34.02
  
 PB
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 33.36
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF30.31
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta46.18
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta43.52
  
 SB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 42.68
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød32.28
  
 SB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC30.74
  
 SB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.75
  
 
M Kaste 5-kamp M40    

Finale A

Finale
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC2346
  
 SB
 
27,868,8626,2536,438,08
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.43
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA11.27
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta10.96
  
 
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC8.54
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.44
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.36
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC8.32
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik10.76
  
 
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA9.21
  
 
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia9.02
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta34.79
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC29.67
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia19.78
  
 PB
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia19.47
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia40.63
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia30.14
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF34.86
  
 SB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta27.23
  
 SB
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.15
  
 SB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA24.05
  
 SB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC21.23
  
 PB
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC18.52
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM12.98
  
 
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta4424
  
 SB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta3567
  
 SB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3216
  
 SB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 3047
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2611
  
 PB
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød3451
  
 SB
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3709
  
 
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM3996
  
 
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3727
  
 SB
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3692
  
 SB
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 1580
  
 PB
M80 Kaste 5-kamp M80    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC4042
  
DR80 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle