Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: 14.9.2019

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta11.57
  
 PB
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.29
  
 PB
Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19005.99
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF8.43
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta35.41
  
 
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190029.20
  
 
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød26.36
  
 
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM22.19
  
 PB
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja21.13
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta20.53
  
 
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF20.37
  
 
David Juul Kofoed LedDavid Juul Kofoed Led ('05)Hvidovre AM18.13
  
 PB
Sverre Bang BernthSverre Bang Bernth ('07)Vejle IF13.79
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta33.48
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta33.08
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF29.48
  
 PB
Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM27.59
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas23.83
  
 PB
Lucas RichardtLucas Richardt SAK7722.63
  
 PB
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM22.26
  
 PB
Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190021.84
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM38.59
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF27.75
  
 =PB
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta25.88
  
 PB
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF24.93
  
 =PB
Magnus VinkMagnus Vink ('04)Randers Freja22.97
  
 PB
Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190010.18
  
 =PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM46.37
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190042.08
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta40.40
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF53.25
  
 =PB
Magnus VinkMagnus Vink ('04)Randers Freja39.96
  
 =PB
Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM35.14
  
 
Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik33.98
  
 =PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta32.50
  
 PB
Markus MunksdorfMarkus Munksdorf ('04)Hvidovre AM29.85
  
 
Noah Aaby JørgensenNoah Aaby Jørgensen ('05)Aarhus 190027.96
  
 =PB
Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190025.79
  
 =PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta25.50
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta54.96
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190054.93
  
 PB
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  43.91
  
DUR-15 
  Vilhelm Krüger, Frederik Thorup Sørensen, Luis F. Maillet, Tobias Jappe Bjerre
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta11.46
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.40
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19009.93
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.86
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.66
  
 PB
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF9.33
  
 
Maja Dahl StøttrupMaja Dahl Støttrup ('05)Aarhus 19008.62
  
 
Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM7.93
  
 PB
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF7.79
  
 PB
Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK7.06
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.81
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.95
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.00
  
 SB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM9.82
  
 
Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK8.81
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM34.10
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta28.90
  
 PB
Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF28.05
  
 
Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM26.91
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM26.80
  
 
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta24.83
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190023.08
  
 PB
Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK21.05
  
 PB
Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM20.10
  
 
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190018.71
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM28.86
  
 =PB
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190027.60
  
 =PB
Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190025.82
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta25.04
  
 PB
Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK23.98
  
 =PB
Nanna ElsfeldtNanna Elsfeldt ('06)BAK22.82
  
 =PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK33.32
  
 
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF32.15
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta31.84
  
 
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM31.80
  
 
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190030.15
  
 
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM28.82
  
 
Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM26.26
  
 =PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta25.98
  
 
Emma Færk JohannesenEmma Færk Johannesen ('04)Skive AM22.03
  
 
Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190021.79
  
 =PB
Nanna ElsfeldtNanna Elsfeldt ('06)BAK21.14
  
 =PB
Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM20.92
  
 
Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF19.32
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint