Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Castiglione della Pescaia ITA: 15.4.2017

M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)DEN37.98
  
 PB
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)DEN36.91
  
 PB
Filip NielsenFilip Nielsen ('02)DEN23.63
  
 PB
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)DEN17.20
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg DEN40.43
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge DEN26.88
  
 PB
Uffe JensenUffe Jensen ('66)DEN24.91
  
 SB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN33.15
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)DEN30.90
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)DEN41.74
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)DEN30.58
  
 PB
Filip NielsenFilip Nielsen ('02)DEN20.74
  
 PB
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)DEN15.10
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge DEN43.84
  
 SB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)DEN51.98
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN51.17
  
 SB
Uffe JensenUffe Jensen ('66)DEN41.10
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)DEN38.46
  
 PB
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)DEN32.61
  
 SB
Filip NielsenFilip Nielsen ('02)DEN31.42
  
 PB
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)DEN24.38
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg DEN44.19
  
 SB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge DEN29.63
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN33.67
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN20.27
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Caroline BrathCaroline Brath DEN21.44
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN22.77
  
 PB
Caroline BrathCaroline Brath DEN15.76
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon