Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: 15.8.2019

M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Bent LarsenBent Larsen ('54)Aalborg AM34.55
  
 SB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 28.80
  
 
Ivan MøllerIvan Møller ('49)Aalborg AM21.36
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM32.13
  
 PB
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Ivan MøllerIvan Møller ('49)Aalborg AM6.43
  
 PB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Bent LarsenBent Larsen ('54)Aalborg AM16.26
  
DR65 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Ivan MøllerIvan Møller ('49)Aalborg AM21.57
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.31
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM8.96
  
 
Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM7.62
  
 PB
Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM6.96
  
 
Maja GrgicMaja Grgic ('05)Aalborg AM6.72
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM26.67
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM22.19
  
 SB
Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM17.94
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon