Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: 14.5.2016

M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.65
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik31.61
  
 =PB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik11.62
  
 PB
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik15.05
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik41.13
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik26.68
  
 PB
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik25.90
  
 SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.84
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.87
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik7.29
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta29.12
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik20.06
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik26.67
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik27.36
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta22.71
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM14.53
  
 SB
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM4482
  
 SB
 
8,8728,0114,53
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3833
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint