Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : 15.8.2015

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.27
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta16.65
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta11.86
  
 PB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.66
  
 
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC8.05
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik11.38
  
 
Mathias SørensenMathias Sørensen ('96)Roar Atletik7.44
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta35.57
  
 
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia30.63
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 25.28
  
 PB
Andreas SørensenAndreas Sørensen AGF Atletik25.24
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 25.23
  
 PB
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC25.16
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 17.02
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta34.98
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta34.35
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta26.49
  
 
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190025.24
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM24.56
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik30.86
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM24.43
  
 PB
Mathias SørensenMathias Sørensen ('96)Roar Atletik22.56
  
 PB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM22.34
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF34.04
  
 SB
Jan Hendrik SwiegersJan Hendrik Swiegers ('75)FIF Hillerød23.17
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia40.62
  
 PB
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta37.65
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 33.67
  
 PB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 27.46
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 25.73
  
 PB
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC24.89
  
 SB
Andreas SørensenAndreas Sørensen AGF Atletik23.70
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190050.02
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta48.93
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta45.70
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta44.87
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM37.96
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta16.29
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.45
  
 
Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190012.23
  
 
Anne-Kathrine JørgensenAnne-Kathrine Jørgensen Kolding KFUM 11.79
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF9.78
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta9.56
  
 
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 9.45
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta9.19
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta8.95
  
 PB
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 8.70
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.68
  
 
Fie HoffmanFie Hoffman Greve Atletik8.32
  
 
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA8.05
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta7.88
  
 =PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC7.77
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik7.05
  
 
Gertrud VølundGertrud Vølund Odense Atletik 6.81
  
 PB
Clara Bang LarsenClara Bang Larsen ('01)Odense Atletik 6.56
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.21
  
 
Benedicte HeegaardBenedicte Heegaard ('97)Sparta10.62
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190043.67
  
 SB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta34.55
  
 
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 30.02
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta28.23
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta28.15
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta27.45
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF27.27
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta26.29
  
 PB
Gertrud VølundGertrud Vølund Odense Atletik 24.26
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC23.18
  
 PB
Anne-Kathrine JørgensenAnne-Kathrine Jørgensen Kolding KFUM 22.15
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 18.07
  
 PB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA17.72
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta16.91
  
 PB
Fie HoffmanFie Hoffman Greve Atletik15.41
  
 
Astrid Kjær RengAstrid Kjær Reng Odense Atletik 13.90
  
 PB
Clara Bang LarsenClara Bang Larsen ('01)Odense Atletik 9.82
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m