Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : 2.4.2018

M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia30.37
  
 SB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia19.27
  
 SB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia14.72
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia51.51
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia51.43
  
 SB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia51.46
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia27.75
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia19.80
  
 SB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Ida PalmIda Palm ('06)IK Olympia26.62
  
 PB
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia21.66
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia34.49
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia23.51
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne