Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 1.9.2019

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja15.16
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta15.41
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.43
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF16.53
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta16.58
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik16.62
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta16.78
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF17.04
  
 
M 100 m hæk 91.4 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro21.89
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta13.62
  
 
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190010.39
  
 
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta9.48
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik42.13
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta40.88
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta38.99
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta38.10
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik37.73
  
 
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja36.53
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas35.11
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF29.67
  
 
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro26.61
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta26.41
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta24.03
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF21.18
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM30.20
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta54.71
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik50.64
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas44.80
  
 
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja43.37
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta43.09
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik41.86
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta40.15
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta38.44
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF35.55
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta33.61
  
 PB
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro29.05
  
 PB
M Tikamp    

Finale A

Finale
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006390
  
 PB
 
11,746,4111,731,9454,4132,453,9046,724.43,83
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190039.78
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA38.68
  
 
Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF33.56
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta30.31
  
 PB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7730.16
  
 
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM27.14
  
 =PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC25.67
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik25.27
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta24.04
  
 =PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta23.21
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 22.57
  
 
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja22.01
  
 =PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM19.44
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta19.33
  
 
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC19.27
  
 
Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF18.78
  
 
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik16.67
  
 =PB
Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK7716.23
  
 
K Syvkamp    

Finale A

Finale
2Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta5151
  
 SBDM 1
 
14,71/+1,01,6713,0326,27/-1,65,52/0,034,812.31,34
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta5022
  
 SBDM
 
15,36/+1,01,5513,1926,70/-1,65,33/+1,144,322.31,77
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta4792
  
  DM
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta4618
  
  DM
6Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19004197
  
 PBDM
 
15,421,5810,1127,465,0031,432.53,88
7Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM4150
  
 PBDM
 
17,651,528,4126,104,9937,172.50,44
8Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM4009
  
  DM
9Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta3777
  
 PBDM 8
 
13,58NH8,1226,465,4623,992.44,45
K22 Syvkamp    

Finale A

Finale
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER4490
  
 =PB
P19 Syvkamp    

Finale A

Finale
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4227
  
 PB
 
16,72/+1,31,5110,2127,17/-1,65,345,3433,212.44,51
5Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro2998
  
 PB
P17 Syvkamp U18    

Finale A

Finale
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5093
  
DUR-16 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne