Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Herning: 26.9.2015
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 4.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.75 kg
Spydkast 600 gram
Vælg kvinder discipliner
Kuglestød 3.0 kg
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 0.75 kg
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
7.81
PB
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
35.59
Anton Kühl
Anton Kühl ('01)
01
Aarhus 1900
28.06
Anders Holm Jensen
Anders Holm Jensen
00
Esbjerg AM
28.01
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
24.30
PB
Marius Michalski
Marius Michalski ('02)
02
HGF AM
20.70
PB
Alexander Jæger
Alexander Jæger ('01)
01
Odder AM
18.96
Peter Egsgaard Kruse
Peter Egsgaard Kruse ('01)
01
HGF AM
17.16
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Klaus Abildskov
Klaus Abildskov ('97)
97
HGF AM
28.77
PB
M Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
Anders Holm Jensen
Anders Holm Jensen
00
Esbjerg AM
41.80
Patrick Wolf
Patrick Wolf ('01)
01
Esbjerg AM
36.56
PB
Kristian Skov Hansen
Kristian Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
32.08
PB
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
31.16
Anton Kühl
Anton Kühl ('01)
01
Aarhus 1900
26.40
Kasper Hørman
Kasper Hørman ('01)
01
Aarhus 1900
23.07
PB
Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen ('01)
01
Aalborg AM
17.08
Magnus Bukhave
Magnus Bukhave ('03)
03
HGF AM
11.36
PB
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Maria Thorndal Thomsen
Maria Thorndal Thomsen
00
Aalborg AM
10.49
Sofie Märcher
Sofie Märcher
00
Viborg AM
9.53
Amalie Holmark Andersen
Amalie Holmark Andersen ('99)
99
Aarhus 1900
8.69
Karoline Winther Mortensen
Karoline Winther Mortensen
00
Aalborg AM
8.68
Kathrine E Kristensen
Kathrine E Kristensen ('02)
02
Viborg AM
7.59
PB
K Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Asta Sejerkilde
Asta Sejerkilde ('99)
99
HGF AM
6.17
PB
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Maria Thorndal Thomsen
Maria Thorndal Thomsen
00
Aalborg AM
30.30
Sofie Märcher
Sofie Märcher
00
Viborg AM
29.63
Karoline Winther Mortensen
Karoline Winther Mortensen
00
Aalborg AM
22.49
Amalie Holmark Andersen
Amalie Holmark Andersen ('99)
99
Aarhus 1900
19.19
Andrea Fomsgaard
Andrea Fomsgaard ('01)
01
HGF AM
17.16
PB
Kathrine E Kristensen
Kathrine E Kristensen ('02)
02
Viborg AM
15.61
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open