Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: 9.5.2015

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM8.50
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Sebastian NørgaardSebastian Nørgaard ('02)SIK8027.11
  
 SB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM25.12
  
 PB
Non VarasinNon Varasin ('03)HGF AM22.85
  
 
Asger Kinket EllingsgaardAsger Kinket Ellingsgaard ('02)Esbjerg AM20.49
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM19.85
  
 PB
Aleksander NørgårdAleksander Nørgård ('03)SIK8015.08
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190043.29
  
 
Benjamin NørgaardBenjamin Nørgaard SIK8028.60
  
 SB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM27.93
  
 PB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM27.50
  
 SB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM16.97
  
 
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM15.31
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Jackie ChristiansenJackie Christiansen ('77)Aarhus 190043.90
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM38.91
  
 PB
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8037.44
  
 
Lasse Moesgård NielsenLasse Moesgård Nielsen ('98)HGF AM33.15
  
 
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM24.56
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM28.01
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190024.63
  
 
Benjamin NørgaardBenjamin Nørgaard SIK8022.25
  
 PB
Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM15.53
  
 SB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM23.53
  
 
Non VarasinNon Varasin ('03)HGF AM23.51
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM9.97
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM51.00
  
 
Karl DanielsenKarl Danielsen ('98)Stoholm Atletik36.86
  
 PB
Tobias JohansenTobias Johansen ('98)Stoholm Atletik31.10
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM47.15
  
 
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM42.60
  
 SB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190033.47
  
 PB
Sebastian NørgaardSebastian Nørgaard ('02)SIK8031.46
  
 PB
Asger Kinket EllingsgaardAsger Kinket Ellingsgaard ('02)Esbjerg AM29.66
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190029.57
  
 PB
Non VarasinNon Varasin ('03)HGF AM27.94
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik26.77
  
 PB
Aleksander NørgårdAleksander Nørgård ('03)SIK8022.10
  
 PB
Jeppe LarsenJeppe Larsen ('03)Skive AM21.64
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande15.80
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM44.67
  
 
Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM36.51
  
 SB
Benjamin NørgaardBenjamin Nørgaard SIK8035.67
  
 SB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM25.62
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM25.17
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM24.82
  
 PB
Anders NybyAnders Nyby ('01)Aalborg AM20.20
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190052.62
  
 PB
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja48.03
  
 PB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM43.40
  
 PB
Axel SteinarssonAxel Steinarsson ('99)Aalborg AM41.28
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM40.44
  
 
Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK7733.70
  
 
Karl DanielsenKarl Danielsen ('98)Stoholm Atletik33.16
  
 SB
Tobias JohansenTobias Johansen ('98)Stoholm Atletik32.25
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM27.44
  
 
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM12.55
  
 PB
Carla Overgaard MikkelsenCarla Overgaard Mikkelsen ('03)Skive AM13.81
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik11.96
  
 
Celina KulbyCelina Kulby ('99)Aabenraa IG 11.02
  
 PB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190010.61
  
 
Anne-Kathrine JørgensenAnne-Kathrine Jørgensen Kolding KFUM 10.13
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja9.80
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM9.56
  
 
Emma SmedegaardEmma Smedegaard ('99)Esbjerg AM8.96
  
 SB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM8.91
  
 
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro8.89
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19007.69
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190011.79
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik37.05
  
 SB
Anne-Kathrine JørgensenAnne-Kathrine Jørgensen Kolding KFUM 28.95
  
 
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK 8023.92
  
 SB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM23.21
  
 SB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro22.82
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 190022.25
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF22.10
  
 PB
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande18.85
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja18.75
  
 PB
Carla Overgaard MikkelsenCarla Overgaard Mikkelsen ('03)Skive AM16.19
  
 
Celine WürtzCeline Würtz ('01)Skive AM15.97
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190015.78
  
 SB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM14.40
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF25.78
  
 
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande23.85
  
 PB
Carla Overgaard MikkelsenCarla Overgaard Mikkelsen ('03)Skive AM22.10
  
 PB
Eva NybyEva Nyby ('02)Aalborg AM18.59
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190038.74
  
 SB
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik33.68
  
 
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM30.20
  
 SB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190028.59
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM28.26
  
 SB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro26.58
  
 PB
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM24.13
  
 PB
Henriette SchnackHenriette Schnack Aalborg AM22.17
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne