Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: 18.9.2016

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM9.75
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.41
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 10.05
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190038.85
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM32.94
  
 PB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM27.14
  
 
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM24.86
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7719.86
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8036.78
  
 
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM27.02
  
 PB
Markus OstenfeldtMarkus Ostenfeldt ('99)SAK7723.09
  
 SB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Klaus AbildskovKlaus Abildskov ('97)HGF AM27.97
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 38.95
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM35.58
  
 
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 33.04
  
 
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF31.65
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 31.10
  
 PB
Frej MainsFrej Mains ('04)Randers Freja30.54
  
 
Thomas Bo KristensenThomas Bo Kristensen ('04)Skive AM30.26
  
 PB
Rasmus Kragelund ChristensenRasmus Kragelund Christensen ('03)Aarhus 190025.26
  
 
Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 190020.15
  
 
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM20.01
  
 
Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)Randers Freja13.12
  
 
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 190012.53
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190038.99
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190032.88
  
 
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7732.64
  
 
Asger Kinket EllingsgaardAsger Kinket Ellingsgaard ('02)Esbjerg AM31.94
  
 
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)SAK7725.96
  
 PB
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM24.90
  
 PB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM23.12
  
 
William PedersenWilliam Pedersen ('02)Esbjerg AM22.28
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM36.37
  
 
Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK7732.58
  
 SB
Markus OstenfeldtMarkus Ostenfeldt ('99)SAK7725.38
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 11.03
  
 PB
Victoria NiebuhrVictoria Niebuhr ('03)Aabenraa IG 11.57
  
 PB
Olivia SommerOlivia Sommer ('03)HGF AM13.02
  
 PB
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8013.30
  
 PB
Liv Kroll DalsgaardLiv Kroll Dalsgaard ('04)SIK8013.62
  
 PB
Rosa Lykke JørgensenRosa Lykke Jørgensen ('03)HGF AM13.97
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.39
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro11.06
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19009.08
  
 
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM8.83
  
 
Anne PetersenAnne Petersen ('02)Randers Freja8.59
  
 PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM7.81
  
 PB
Mille ErichsenMille Erichsen ('01)Aarhus 19007.32
  
 PB
Iben Lang NielsenIben Lang Nielsen ('02)Esbjerg AM7.09
  
 
Andrea FomsgaardAndrea Fomsgaard ('01)HGF AM6.98
  
 PB
Thilde S. KnudsenThilde S. Knudsen ('01)SAK776.63
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Laura Birch NielsenLaura Birch Nielsen ('01)AK Holstebro5.24
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro28.32
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 190024.51
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM24.14
  
 
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM22.09
  
 
Mille ErichsenMille Erichsen ('01)Aarhus 190020.97
  
 PB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK7716.79
  
 
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)SAK7716.45
  
 PB
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja15.15
  
 PB
Ditte K. JensenDitte K. Jensen ('01)Esbjerg AM14.01
  
 SB
Asta Kamp HermansenAsta Kamp Hermansen ('01)Aarhus 190013.04
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro30.32
  
 
Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM24.91
  
 PB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro22.99
  
 
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM19.59
  
 
Lærke KolindLærke Kolind ('04)SIK8014.95
  
 PB
Lizette NikolajsenLizette Nikolajsen ('03)Esbjerg AM14.94
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM14.82
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8014.80
  
 
Mille Lythje EgholmMille Lythje Egholm ('04)SIK8014.30
  
 PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF13.57
  
 
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM12.58
  
 
Ilmur VigfúsdóttirIlmur Vigfúsdóttir ('04)Aarhus 19008.59
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190034.10
  
 
Ditte K. JensenDitte K. Jensen ('01)Esbjerg AM29.70
  
 
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM28.19
  
 
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro27.72
  
 
Janni KristensenJanni Kristensen ('99)SIK8026.12
  
 PB
Nanette NikolajsenNanette Nikolajsen Esbjerg AM25.38
  
 PB
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja23.97
  
 PB
Andrea PallesenAndrea Pallesen ('02)Randers Freja20.97
  
 PB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK7719.10
  
 
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM16.02
  
 
Mille ErichsenMille Erichsen ('01)Aarhus 190015.02
  
 PB
Asta SejerkildeAsta Sejerkilde ('99)HGF AM14.43
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 190013.67
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle