Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : 10.5.2018

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.98
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik36.96
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI30.92
  
 SB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC26.76
  
 SB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta25.46
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta49.26
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia39.22
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA35.12
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik27.75
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia23.03
  
 
M Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC12.37
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia18.26
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik15.14
  
 
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.84
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI13.40
  
 SB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta18.28
  
 SB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia14.78
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA9.57
  
DR PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik38.97
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI33.90
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta25.36
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC32.26
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta10.77
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia54.23
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA31.04
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta52.00
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia49.05
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik32.19
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta26.65
  
 PB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC22.95
  
 SB
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI23.12
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik21.36
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta31.84
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia47.48
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA44.80
  
 PB
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta44.73
  
 SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.20
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.08
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia29.58
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta22.05
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia21.55
  
 SB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia21.47
  
 PB
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia18.74
  
 PB
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta18.21
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta17.77
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta14.83
  
 PB
Laura Zarp JensenLaura Zarp Jensen ('05)IK Olympia12.94
  
 PB
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.97
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas23.39
  
 SB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia22.26
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia26.72
  
 
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta26.69
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta19.85
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta18.42
  
 SB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta15.00
  
 PB
Laura Zarp JensenLaura Zarp Jensen ('05)IK Olympia14.37
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia41.64
  
 PB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia31.82
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia26.05
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta19.14
  
 PB
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC18.37
  
 SB
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas16.07
  
 SB
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC15.83
  
 SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM11.51
  
 SB
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta4231
  
 SB
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2060
  
 SB
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3704
  
 SB
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3456
  
 SB
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI3115
  
 SB
K70 Kaste 5-kamp K65    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM4334
  
 PB
 
8,2024,5011,51
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC3166
  
 PB
M80 Kaste 5-kamp M80    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3743
  
 SB
 
32,269,9826,7622,9512,37

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne