Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: 10.9.2015

M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM22.93
  
 PB
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 22.92
  
 
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM22.01
  
 PB
Lucas MeissnerLucas Meissner ('02)Stoholm Atletik18.82
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM14.79
  
 
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM13.60
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM33.79
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM22.06
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM41.01
  
 
Karl DanielsenKarl Danielsen ('98)Stoholm Atletik25.22
  
 SB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190027.32
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 28.93
  
 
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM27.11
  
 
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM19.22
  
 PB
Asgar Aarup NielsenAsgar Aarup Nielsen ('03)HGF AM18.62
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM12.49
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM31.63
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM31.38
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM44.39
  
 
Karl DanielsenKarl Danielsen ('98)Stoholm Atletik41.98
  
 PB
K 80 m    

Finale A

Finale
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM12.2h
  
 
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM13.72
  
 PB
K 200 m    

Finale A

Finale
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM37.82
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM11:10.3h
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM1.40
  
 =PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM1.20
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM8.20
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro21.63
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro17.82
  
 
Freja Hagelskjær OlesenFreja Hagelskjær Olesen ('01)HGF AM12.78
  
 PB
Signe OvergaardSigne Overgaard ('03)HGF AM8.77
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Louise ØstergårdLouise Østergård ('99)SIK8021.32
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM22.85
  
 PB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro22.48
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM22.37
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM20.98
  
 
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM16.26
  
 
Trine BjergTrine Bjerg ('03)Viborg AM11.69
  
 PB
Signe OvergaardSigne Overgaard ('03)HGF AM11.49
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.78
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro28.67
  
 
Freja Hagelskjær OlesenFreja Hagelskjær Olesen ('01)HGF AM16.56
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle