Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : 28.5.2016

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta12.20
  
 PB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC18.90
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia18.50
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM17.62
  
 
Kristoffer AndersenKristoffer Andersen ('04)Hvidovre AM12.80
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia40.35
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.12
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta35.85
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC25.68
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød23.56
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
René NyboRené Nybo ('61)Sparta37.00
  
 SB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF33.41
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia33.21
  
 PB
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC27.60
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.43
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia26.32
  
 PB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia11.66
  
 PB
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.97
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia16.22
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik14.15
  
 PB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta13.73
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF13.27
  
 PB
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC10.18
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia47.30
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik39.57
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta35.86
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC22.84
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød20.23
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia17.70
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM16.44
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC14.43
  
 PB
Kristoffer AndersenKristoffer Andersen ('04)Hvidovre AM12.27
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF43.49
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia43.38
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik40.80
  
 PB
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC31.75
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
René NyboRené Nybo ('61)Sparta38.00
  
 SB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia37.72
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia27.71
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC21.44
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM19.26
  
 PB
Kristoffer AndersenKristoffer Andersen ('04)Hvidovre AM15.83
  
 PB
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik26.42
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta46.36
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia46.12
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød33.74
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC28.30
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
René NyboRené Nybo ('61)Sparta41.86
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia36.83
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF34.20
  
 SB
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC33.68
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.29
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.06
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.87
  
 
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia9.52
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.74
  
 
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC8.22
  
 
Rikke NeubertRikke Neubert BAC8.19
  
 SB
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.95
  
 
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC6.51
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta27.51
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC24.90
  
 PB
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia19.59
  
 PB
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas8.48
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas24.74
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia30.27
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC22.55
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia27.37
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF27.35
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta26.67
  
 PB
Rikke NeubertRikke Neubert BAC26.00
  
 
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC19.42
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas17.92
  
 
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC16.98
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM13.73
  
 
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
Susanne Rask Baad PedersenSusanne Rask Baad Pedersen ('76)IK Olympia1295
  
 PB
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
René NyboRené Nybo ('61)Sparta3516
  
 PB
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2290
  
 PB
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM4353
  
 
 
8,7428,3213,73
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3711
  
 SB
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC3065
  
 SB
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3666
  
 

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle