Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: 21.9.2019

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19006.41
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM33.21
  
 PB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 28.62
  
 
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190027.02
  
 
Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja26.76
  
 
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM25.57
  
 PB
Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM24.80
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM29.16
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja25.84
  
 PB
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja21.16
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM32.72
  
 PB
Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 30.24
  
 PB
Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 28.88
  
 PB
Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM27.59
  
 PB
Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM26.38
  
 PB
Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja26.28
  
 PB
Christoffer BallisagerChristoffer Ballisager ('07)Randers Freja26.28
  
 PB
Anders MølgaardAnders Mølgaard ('06)Skive AM24.87
  
 PB
Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande21.76
  
 PB
Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190018.90
  
 
Andreas ChristensenAndreas Christensen ('06)Esbjerg AM17.75
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM40.10
  
 =PB
Mads Holm JensenMads Holm Jensen ('04)Esbjerg AM31.40
  
 =PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 190030.27
  
 =PB
Shawn WolfShawn Wolf ('05)Esbjerg AM26.61
  
 
Andreas NikolajsenAndreas Nikolajsen ('05)Esbjerg AM25.01
  
 =PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Simon NsabirimanaSimon Nsabirimana ('03)HGF AM18.23
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190010.29
  
 PB
Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190010.58
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM11.33
  
 PB
Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 190011.77
  
 PB
Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM12.86
  
 PB
Anneline AndreassenAnneline Andreassen ('06)Skive AM14.18
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.40
  
 
Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM10.88
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.63
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19009.57
  
 
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.87
  
 PB
Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF8.41
  
 
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM7.70
  
 
Emma BjerregaardEmma Bjerregaard ('05)Haderslev IF7.67
  
 
Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM6.50
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM25.60
  
 PB
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190023.07
  
 
Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja20.52
  
 PB
Emma BjerregaardEmma Bjerregaard ('05)Haderslev IF17.50
  
 PB
Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM16.29
  
 PB
Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja14.63
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF51.21
  
 
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM46.21
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF28.28
  
 
Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja27.93
  
 
Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande26.16
  
 PB
Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande25.10
  
 
Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190024.60
  
 
Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190024.08
  
 PB
Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 23.74
  
 
Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM22.44
  
 PB
Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM22.13
  
 PB
Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik17.39
  
 
Nicoline Skovgaard TissierNicoline Skovgaard Tissier ('06)Esbjerg AM16.01
  
 
Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 13.02
  
 PB
Mia LausenMia Lausen ('06)Skive AM11.70
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF34.17
  
 
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190033.50
  
 =PB
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM30.99
  
 =PB
Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 27.05
  
 
Andrea PallesenAndrea Pallesen ('02)Randers Freja24.64
  
 =SB
Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM23.73
  
 
Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja22.35
  
 =PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM22.17
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190021.83
  
 PB
Emma BjerregaardEmma Bjerregaard ('05)Haderslev IF20.39
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon