Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: FIF Klubmesterskab i 3-kamp 4.10.2020

D19 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.97
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.65
  
 SB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF37.45
  
 PB
D17 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.70
  
 
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.28
  
 
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.35
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.10
-0.7
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.04
  
 
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF35.02
  
 PB
P17 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.27
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.53
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF7.78
  
 SB
D15 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.51
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF12.61
  
 
3Alfred Lemvigh NielsenAlfred Lemvigh Nielsen ('05)Frederiksberg IF13.11
  
 PB
4Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF13.35
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF5.20
0.0
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF5.19
0.0
  
 PB
3Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF5.01
0.0
  
 PB
4Alfred Lemvigh NielsenAlfred Lemvigh Nielsen ('05)Frederiksberg IF4.61
0.0
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF9.39
  
 PB
2Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF8.93
  
 PB
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF8.92
  
 
4Alfred Lemvigh NielsenAlfred Lemvigh Nielsen ('05)Frederiksberg IF7.42
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.59
  
 PB
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF13.84
  
 
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.06
  
 SB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF2:33.72
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.60
  
 PB
2Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1.41
  
 =SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF4.30
0.0
  
 PB
2Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF4.25
-0.3
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.72
  
 PB
2Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF8.29
  
 PB
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF6.71
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF21.53
  
 PB
D13 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF11.45
  
 PB
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF13.15
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:47.15
  
 
2Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF1:56.91
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF4.21
0.0
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF4.00
0.0
  
 
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF3.52
0.0
  
 PB
4Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF3.39
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF5.85
  
 
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF5.39
  
 PB
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF4.94
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF NM
  
 
P13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.27
  
 SB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF12.79
  
 PB
3Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF12.81
  
 PB
4Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF12.83
  
 PB
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF12.98
  
 PB
6Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF14.60
  
 PB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF11.61
  
 PB
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.69
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.99
  
 
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF12.08
  
 PB
5Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF13.89
  
 PB
6Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF15.06
  
 PB
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF12.21
  
 PB
2Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF12.99
  
 PB
3Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF13.03
  
 PB
4Alba S Skjødt-NielsenAlba S Skjødt-Nielsen ('08)Frederiksberg IF13.14
  
 PB
5Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF13.38
  
 
6Olivia Beyer-FlodinOlivia Beyer-Flodin ('07)Frederiksberg IF14.45
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF1:52.75
  
 PB
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1:53.99
  
 PB
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF1:55.17
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.40
  
 
2Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 
4Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 =PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.69
-0.1
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.62
-0.6
  
 PB
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.30
-0.9
  
 PB
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.23
0.0
  
 PB
5Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF4.21
-1.0
  
 PB
6Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF3.98
-0.3
  
 PB
7Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF3.96
0.0
  
 
8Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.75
0.0
  
 PB
9Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.75
0.0
  
 PB
10Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3.71
-1.1
  
 PB
11Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.44
-0.1
  
 PB
12Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF3.44
-0.4
  
 PB
13Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.12
-0.2
  
 PB
14Alba S Skjødt-NielsenAlba S Skjødt-Nielsen ('08)Frederiksberg IF3.03
-0.1
  
 PB
15Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF3.03
0.0
  
 PB
16Olivia Beyer-FlodinOlivia Beyer-Flodin ('07)Frederiksberg IF3.03
0.0
  
 PB
17Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF2.88
-0.6
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.54
  
 
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF7.74
  
 
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.45
  
 
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.13
  
 PB
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF6.76
  
 PB
6Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF6.65
  
 PB
7Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF6.46
  
 PB
8Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF6.20
  
 PB
9Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.08
  
 PB
10Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF6.01
  
 PB
11Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF5.97
  
 SB
12Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF5.89
  
 PB
13Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF5.77
  
 PB
14Alba S Skjødt-NielsenAlba S Skjødt-Nielsen ('08)Frederiksberg IF5.53
  
 PB
15Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF5.43
  
 PB
16Olivia Beyer-FlodinOlivia Beyer-Flodin ('07)Frederiksberg IF5.43
  
 PB
17Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF5.31
  
 PB
18Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF5.25
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF23.81
  
 PB
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF19.32
  
 PB
3Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.36
  
 PB
D11 60 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF9.02
  
 
2Julius WichmannJulius Wichmann ('09)Frederiksberg IF9.45
  
 PB
3Viggo NørgaardViggo Nørgaard ('09)Frederiksberg IF9.94
  
 PB
4Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF10.02
  
 PB
5Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF10.44
  
 PB
6Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10)Frederiksberg IF10.47
  
 PB
7Ludvig Sigby LarsenLudvig Sigby Larsen ('10)Frederiksberg IF10.99
  
 PB
8Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF13.09
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1:15.55
  
 PB
2Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF1:21.82
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1.19
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.38
0.0
  
 
2Julius WichmannJulius Wichmann ('09)Frederiksberg IF3.76
0.0
  
 PB
3Viggo NørgaardViggo Nørgaard ('09)Frederiksberg IF3.50
0.0
  
 PB
4Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF3.45
0.0
  
 PB
5Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF3.41
0.0
  
 
6Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10)Frederiksberg IF3.27
-0.5
  
 PB
7Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF3.26
0.0
  
 PB
8Ludvig Sigby LarsenLudvig Sigby Larsen ('10)Frederiksberg IF3.18
-1.0
  
 PB
9Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF2.28
0.0
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF6.76
  
 
2Julius WichmannJulius Wichmann ('09)Frederiksberg IF6.68
  
 PB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF6.32
  
 PB
4Viggo NørgaardViggo Nørgaard ('09)Frederiksberg IF6.32
  
 PB
5Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF6.31
  
 
6August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.89
  
 
7Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF4.81
  
 PB
8Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF4.57
  
 PB
9Ludvig Sigby LarsenLudvig Sigby Larsen ('10)Frederiksberg IF4.24
  
 PB
10Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10)Frederiksberg IF3.57
  
 PB
P11 60 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.40
  
 
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF10.15
  
 
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF10.37
  
 PB
4Mynthe Allinham MånssonMynthe Allinham Månsson ('09)Frederiksberg IF10.65
  
 PB
5Josefine HvegholmJosefine Hvegholm ('09)Frederiksberg IF10.87
  
 PB
6Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF11.06
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF10.23
  
 PB
2Nora Beyer-FlodinNora Beyer-Flodin ('10)Frederiksberg IF10.62
  
 PB
3Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF10.68
  
 PB
4Liva Rosenkvist FengerLiva Rosenkvist Fenger ('09)Frederiksberg IF11.17
  
 PB
5Sophia Bach FischerSophia Bach Fischer ('10)Frederiksberg IF11.18
  
 PB
6Kathrine Filtenborg MadsenKathrine Filtenborg Madsen ('10)Frederiksberg IF11.70
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Rosa SteinickeRosa Steinicke ('09)Frederiksberg IF1:21.78
  
 PB
2Marie SkovgaardMarie Skovgaard ('10)Frederiksberg IF1:26.80
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.19
  
 PB
2Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.10
  
 =PB
3Liva Rosenkvist FengerLiva Rosenkvist Fenger ('09)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.32
0.0
  
 PB
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF3.70
0.0
  
 PB
3Rosa SteinickeRosa Steinicke ('09)Frederiksberg IF3.42
0.0
  
 PB
4Mynthe Allinham MånssonMynthe Allinham Månsson ('09)Frederiksberg IF3.40
-0.4
  
 PB
5Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF3.33
0.0
  
 PB
6Nora Beyer-FlodinNora Beyer-Flodin ('10)Frederiksberg IF3.21
-0.9
  
 PB
7Josefine HvegholmJosefine Hvegholm ('09)Frederiksberg IF3.19
-0.3
  
 PB
8Marie SkovgaardMarie Skovgaard ('10)Frederiksberg IF3.06
0.0
  
 PB
9Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF2.96
0.0
  
 PB
10Sophia Bach FischerSophia Bach Fischer ('10)Frederiksberg IF2.88
0.0
  
 PB
11Kathrine Filtenborg MadsenKathrine Filtenborg Madsen ('10)Frederiksberg IF2.74
0.0
  
 SB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF7.19
  
 PB
2Mynthe Allinham MånssonMynthe Allinham Månsson ('09)Frederiksberg IF6.17
  
 PB
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF5.72
  
 PB
4Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.34
  
 
5Liva Rosenkvist FengerLiva Rosenkvist Fenger ('09)Frederiksberg IF5.13
  
 PB
6Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF4.97
  
 PB
7Rosa SteinickeRosa Steinicke ('09)Frederiksberg IF4.93
  
 PB
8Kathrine Filtenborg MadsenKathrine Filtenborg Madsen ('10)Frederiksberg IF4.84
  
 PB
9Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF4.59
  
 PB
10Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.40
  
 PB
11Nora Beyer-FlodinNora Beyer-Flodin ('10)Frederiksberg IF4.32
  
 PB
12Josefine HvegholmJosefine Hvegholm ('09)Frederiksberg IF4.29
  
 PB
13Sophia Bach FischerSophia Bach Fischer ('10)Frederiksberg IF4.04
  
 PB
14Marie SkovgaardMarie Skovgaard ('10)Frederiksberg IF3.43
  
 PB
D9 40 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF7.27
  
 
2
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF7.90
  
 PB
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF8.05
  
 PB
4
Albert Ohlsen Jønsson
Albert Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF8.12
  
 PB
5
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF8.30
  
 
6
Hugo Emil T Glavind
Hugo Emil T Glavind ('12)
Frederiksberg IF8.93
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF7.40
  
 PB
2
Atlas Noer
Atlas Noer ('11)
Frederiksberg IF7.86
  
 PB
3
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF7.89
  
 PB
4
Oscar Domdey
Oscar Domdey ('11)
Frederiksberg IF8.39
  
 PB
5
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF9.24
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF1:27.38
  
 PB
2
Otto Müller Grüning
Otto Müller Grüning ('12)
Frederiksberg IF1:27.96
  
 PB
3
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF1:28.48
  
 PB
4
Benjamin Larsen
Benjamin Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:40.51
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.23
-1.1
  
 PB
2
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF3.13
0.0
  
 PB
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.08
0.0
  
 PB
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.08
-0.1
  
 
5
Otto Müller Grüning
Otto Müller Grüning ('12)
Frederiksberg IF3.00
0.0
  
 PB
6
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF2.93
-0.9
  
 PB
7
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.86
0.0
  
 PB
8
Albert Ohlsen Jønsson
Albert Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF2.85
0.0
  
 PB
9
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF2.85
0.0
  
 PB
10
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF2.81
0.0
  
 PB
11
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF2.75
-0.4
  
 PB
12
Atlas Noer
Atlas Noer ('11)
Frederiksberg IF2.63
0.0
  
 PB
13
Oscar Domdey
Oscar Domdey ('11)
Frederiksberg IF2.56
0.0
  
 PB
14
Hugo Emil T Glavind
Hugo Emil T Glavind ('12)
Frederiksberg IF2.52
-1.2
  
 PB
15
Benjamin Larsen
Benjamin Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.07
0.0
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF5.71
  
 PB
2
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF5.40
  
 PB
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF5.26
  
 PB
4
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF5.18
  
 
5
Atlas Noer
Atlas Noer ('11)
Frederiksberg IF5.16
  
 PB
6
Albert Ohlsen Jønsson
Albert Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF4.74
  
 PB
7
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF4.73
  
 PB
8
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF4.72
  
 PB
9
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF4.27
  
 PB
10
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF4.13
  
 PB
11
Oscar Domdey
Oscar Domdey ('11)
Frederiksberg IF3.80
  
 PB
12
Hugo Emil T Glavind
Hugo Emil T Glavind ('12)
Frederiksberg IF3.24
  
 PB
13
Otto Müller Grüning
Otto Müller Grüning ('12)
Frederiksberg IF3.16
  
 PB
14
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF3.04
  
 PB
15
Benjamin Larsen
Benjamin Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.97
  
 PB
P9 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.32
  
 
2
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF7.35
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.40
  
 
4
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF7.88
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF7.88
  
 PB
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.94
  
 
3
Molly Johanne Winther
Molly Johanne Winther ('11)
Frederiksberg IF8.10
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF1:24.67
  
 PB
2
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:34.00
  
 PB
3
Maja Bojsen Ruskov
Maja Bojsen Ruskov ('11)
Frederiksberg IF1:35.57
  
 PB
4
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF1:38.43
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF3.16
0.0
  
 PB
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.15
0.0
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.10
+1.3
  
 PB
4
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF2.88
0.0
  
 
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.83
+1.3
  
 PB
6
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF2.73
0.0
  
 PB
7
Maja Bojsen Ruskov
Maja Bojsen Ruskov ('11)
Frederiksberg IF2.57
+0.1
  
 PB
8
Molly Johanne Winther
Molly Johanne Winther ('11)
Frederiksberg IF2.52
0.0
  
 PB
9
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.49
0.0
  
 PB
10
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF2.48
+0.4
  
 
11
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF2.26
+1.4
  
 
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF5.02
  
 PB
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF4.60
  
 PB
3
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.28
  
 PB
4
Molly Johanne Winther
Molly Johanne Winther ('11)
Frederiksberg IF3.71
  
 PB
5
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF3.62
  
 PB
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.53
  
 PB
7
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF3.46
  
 PB
8
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF3.30
  
 PB
9
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.13
  
 
10
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF3.10
  
 PB
11
Maja Bojsen Ruskov
Maja Bojsen Ruskov ('11)
Frederiksberg IF2.60
  
 PB
D7 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Johan Østergaard Hübner
Johan Østergaard Hübner ('15)
Frederiksberg IF9.01
  
 PB
2
Jordan Prehn
Jordan Prehn ('14)
Frederiksberg IF10.97
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF1:54.76
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Johan Østergaard Hübner
Johan Østergaard Hübner ('15)
Frederiksberg IF2.32
+1.5
  
 PB
2
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF2.14
+1.2
  
 PB
3
Jordan Prehn
Jordan Prehn ('14)
Frederiksberg IF1.63
0.0
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johan Østergaard Hübner
Johan Østergaard Hübner ('15)
Frederiksberg IF2.83
  
 PB
2
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF2.66
  
 PB
3
Jordan Prehn
Jordan Prehn ('14)
Frederiksberg IF1.93
  
 PB
P7 40 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF9.53
  
 
2
Frida Bay Tidemann
Frida Bay Tidemann ('14)
Frederiksberg IF10.24
  
 PB
3
Ines Isabella Frederiksen
Ines Isabella Frederiksen ('14)
Frederiksberg IF10.58
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Ragnhild Ellen Bisbjerg
Ragnhild Ellen Bisbjerg ('13)
Frederiksberg IF1:35.89
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Bay Tidemann
Frida Bay Tidemann ('14)
Frederiksberg IF2.04
+0.9
  
 PB
2
Ragnhild Ellen Bisbjerg
Ragnhild Ellen Bisbjerg ('13)
Frederiksberg IF1.89
+1.4
  
 PB
3
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.63
+0.9
  
 PB
4
Ines Isabella Frederiksen
Ines Isabella Frederiksen ('14)
Frederiksberg IF1.47
+0.3
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ragnhild Ellen Bisbjerg
Ragnhild Ellen Bisbjerg ('13)
Frederiksberg IF2.84
  
 PB
2
Frida Bay Tidemann
Frida Bay Tidemann ('14)
Frederiksberg IF2.50
  
 PB
3
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.74
  
 PB
4
Ines Isabella Frederiksen
Ines Isabella Frederiksen ('14)
Frederiksberg IF1.65
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne