M 100 m 4.7. Vind: +1.8 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04) | 04 | Sparta | 11.33 | |||||||||||
2 | Christoph HansenChristoph Hansen ('92) | 92 | Frederiksberg IF / GER | 11.04 | |||||||||||
3 | Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05) | 05 | Aarhus 1900 | 12.96 | PB | ||||||||||
6 | Emil GrovnEmil Grovn ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 11.97 | |||||||||||
Indledende heats | 4.7. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.7. Vind: 0.0 | 4.7. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
2 | Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97) | 97 | Sparta | 10.96 | SB | ||||||||||
4 | Emil StrømEmil Strøm ('93) | 93 | Sparta | 11.33 | SB | ||||||||||
Indledende 2 4.7. Vind: +1.4 | 4.7. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Christoph HansenChristoph Hansen ('92) | 92 | Frederiksberg IF / GER | 11.17 | |||||||||||
3 | Emil GrovnEmil Grovn ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 11.96 | SB | ||||||||||
M 200 m 4.7. Vind: +3.6 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96) | 96 | Sparta | 23.72 | w | ||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||
Finale B 4.7. | 4.7. | ||||||||||||||
1 | Yusuf AlinYusuf Alin ('95) | 95 | Sparta | 53.02 | SB | ||||||||||
M 800 m 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Linus LindquistLinus Lindquist ('02) | 02 | Sparta | 2:01.14 | SB | ||||||||||
2 | Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02) | 02 | Sparta | 2:05.05 | |||||||||||
M 110 m hæk 5.7. Vind: +3.4 Finale A Finale | 5.7. | Vind: +3.4 | |||||||||||||
2 | Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98) | 98 | Aarhus 1900 | 15.42 | w | ||||||||||
M Stangspring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97) | 97 | Aalborg AM | 4.70 | SB | ||||||||||
M Længdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
1 | Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97) | 97 | Sparta | 7.24 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kasper LarsenKasper Larsen ('99) | 99 | Aarhus 1900 | 7.14 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
5 | Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98) | 98 | Aarhus 1900 | 12.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97) | 97 | Aalborg AM | 10.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
10 | Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97) | 97 | Aalborg AM | 31.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
4 | Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97) | 97 | Aalborg AM | 51.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 4.7. Vind: +2.4 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93) | 93 | Frederiksberg IF | 11.63 | w | ||||||||||
1 | Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93) | 93 | Frederiksberg IF | 11.65 | |||||||||||
2 | Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93) | 93 | Sparta | 11.74 | w | ||||||||||
2 | Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93) | 93 | Sparta | 11.75 | |||||||||||
4 | Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98) | 98 | Sparta | 11.97 | w | ||||||||||
5 | Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98) | 98 | Sparta | 12.20 | SB | ||||||||||
6 | Thea HaahrThea Haahr ('91) | 91 | Sparta | 12.75 | SB | ||||||||||
7 | Sarah Lian Lykke JakobsenSarah Lian Lykke Jakobsen ('04) | 04 | Aarhus 1900 | 14.15 | PB | ||||||||||
K 200 m 4.7. Vind: +2.1 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98) | 98 | Sparta | 24.35 | w | ||||||||||
Finale B 4.7. Vind: +1.2 | 4.7. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
2 | Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98) | 98 | Sparta | 27.77 | PB | ||||||||||
K 400 m 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
1 | Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03) | 03 | Sparta | 57.58 | PB | ||||||||||
2 | Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98) | 98 | KIF | 58.17 | PB | ||||||||||
4 | Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04) | 04 | Sparta | 1:03.64 | SB | ||||||||||
5 | Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01) | 01 | Sparta | 1:03.87 | PB | ||||||||||
6 | Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94) | 94 | Frederiksberg IF | 1:04.87 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||
Finale B 4.7. Vind: -0.2 | 4.7. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98) | 98 | Aarhus 1900 | 15.26 | PB | ||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
1 | Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98) | 98 | Sparta | 13.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96) | 96 | Sparta | NM | ||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
2 | Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99) | 99 | Sparta | 59.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02) | 02 | Sparta | 56.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
2 | Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98) | 98 | Sparta | 39.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 32.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Højdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
2 | Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02) | 02 | Sparta | 1.84 | PB | ||||||||||
D19 Stangspring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
3 | Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02) | 02 | Sparta | 4.10 | |||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
3 | Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02) | 02 | Sparta | 13.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02) | 02 | Aarhus 1900 | 10.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
6 | Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02) | 02 | Sparta | 37.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02) | 02 | Aarhus 1900 | 33.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Spydkast 800 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
2 | Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02) | 02 | Aarhus 1900 | 58.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 100 m 4.7. Vind: +0.5 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04) | 04 | Sparta | 11.28 | |||||||||||
2 | Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04) | 04 | Sparta | 11.30 | PB | ||||||||||
6 | Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03) | 03 | Aarhus 1900 | 12.12 | SB | ||||||||||
D17 400 m 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
1 | Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04) | 04 | Sparta | 50.28 | PB | ||||||||||
2 | Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03) | 03 | Sparta | 52.67 | PB | ||||||||||
D17 1500 m 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
2 | Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05) | 05 | Hvidovre AM | 4:21.25 | PB | ||||||||||
3 | Nassim BaiouNassim Baiou ('82) | 82 | Sparta / GBR | 4:34.34 | SB | ||||||||||
D17 110 m hæk 91.4 cm 5.7. Vind: +3.5 Finale A Finale | 5.7. | Vind: +3.5 | |||||||||||||
3 | Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03) | 03 | Sparta | 15.08 | w | ||||||||||
D17 Højdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
1 | Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03) | 03 | Aarhus 1900 | 1.85 | PB | ||||||||||
4 | Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04) | 04 | Sparta | 1.79 | PB | ||||||||||
D17 Længdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
4 | Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04) | 04 | Sparta | 6.03 | -0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emil Binderup OvergaardEmil Binderup Overgaard ('04) | 04 | Aarhus 1900 | 4.98 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
2 | Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04) | 04 | Sparta | 14.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04) | 04 | Sparta | 12.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04) | 04 | Sparta | 39.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04) | 04 | Sparta | 22.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
4 | Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04) | 04 | Sparta | 50.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Spydkast 700 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04) | 04 | Sparta | 54.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 200 m 4.7. Vind: +3.5 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +3.5 | |||||||||||||
2 | Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03) | 03 | Sparta | 25.69 | w | ||||||||||
3 | Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03) | 03 | Sparta | 26.01 | w | ||||||||||
6 | Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04) | 04 | BAC | 27.74 | w | ||||||||||
P17 100 m hæk 76.2 cm 4.7. Vind: -0.8 Finale A Finale | 4.7. | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03) | 03 | Sparta | 14.01 | PB | ||||||||||
P17 Højdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
2 | Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03) | 03 | Aarhus 1900 | 1.57 | SB | ||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
8 | Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04) | 04 | Aarhus 1900 | 10.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04) | 04 | Aarhus 1900 | 10.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04) | 04 | Aarhus 1900 | 9.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 100 m 4.7. Vind: +1.3 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05) | 05 | Holte Atletik | 11.73 | PB | ||||||||||
2 | Mathias HøjenMathias Højen ('05) | 05 | BAK | 11.83 | |||||||||||
3 | Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05) | 05 | Sparta | 12.01 | |||||||||||
4 | Anyel WeisAnyel Weis ('06) | 06 | Sparta | 12.16 | PB | ||||||||||
5 | Victor ColbergVictor Colberg ('06) | 06 | BAK | 13.07 | |||||||||||
5 | Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05) | 05 | Aarhus 1900 | 13.07 | PB | ||||||||||
D15 200 m 4.7. Vind: +3.5 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +3.5 | |||||||||||||
1 | Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05) | 05 | Sparta | 24.71 | w | ||||||||||
3 | Anyel WeisAnyel Weis ('06) | 06 | Sparta | 25.35 | w | ||||||||||
D15 1500 m 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
2 | Gustav HeroldGustav Herold ('05) | 05 | Sparta | 4:33.72 | PB | ||||||||||
D15 100 m hæk 84.0 cm 4.7. Vind: +1.5 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05) | 05 | Holte Atletik | 13.52 | DUR-15 | PB | |||||||||
2 | Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05) | 05 | BAK | 14.43 | PB | ||||||||||
D15 Højdespring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05) | 05 | Sparta | 1.70 | =PB | ||||||||||
2 | Mathias HøjenMathias Højen ('05) | 05 | BAK | 1.60 | PB | ||||||||||
D15 Stangspring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05) | 05 | BAK | NH | ||||||||||||
D15 Længdespring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Mathias HøjenMathias Højen ('05) | 05 | BAK | 6.20 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anyel WeisAnyel Weis ('06) | 06 | Sparta | 5.84 | +0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Victor ColbergVictor Colberg ('06) | 06 | BAK | 4.73 | +1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
3 | Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05) | 05 | Sparta | 11.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anyel WeisAnyel Weis ('06) | 06 | Sparta | 10.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Valdemar KoppValdemar Kopp ('06) | 06 | Sparta | 9.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
2 | Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05) | 05 | Sparta | 33.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anyel WeisAnyel Weis ('06) | 06 | Sparta | 29.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Valdemar KoppValdemar Kopp ('06) | 06 | Sparta | 28.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
3 | Valdemar KoppValdemar Kopp ('06) | 06 | Sparta | 28.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 100 m 4.7. Vind: -0.4 Finale A Finale | 4.7. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05) | 05 | Sparta | 13.32 | PB | ||||||||||
3 | Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05) | 05 | Sparta | 13.74 | PB | ||||||||||
4 | Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06) | 06 | Frederiksberg IF | 13.93 | |||||||||||
5 | Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05) | 05 | Sparta | 14.47 | PB | ||||||||||
P15 200 m 4.7. Vind: +2.6 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Celina HagiharaCelina Hagihara ('06) | 06 | KIF | 25.91 | w | ||||||||||
2 | Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05) | 05 | Holte Atletik | 26.10 | w | ||||||||||
3 | Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05) | 05 | Holte Atletik | 27.32 | w | ||||||||||
4 | Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05) | 05 | Sparta | 27.47 | w | ||||||||||
6 | Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06) | 06 | BAC | 27.57 | w | ||||||||||
Finale B 4.7. Vind: +3.1 | 4.7. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05) | 05 | Sparta | 28.37 | w | ||||||||||
2 | Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06) | 06 | Frederiksberg IF | 29.09 | w | ||||||||||
3 | Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06) | 06 | Aarhus 1900 | 29.71 | w | ||||||||||
4 | Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05) | 05 | Sparta | 31.17 | w | ||||||||||
5 | Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06) | 06 | Aarhus 1900 | 31.27 | w | ||||||||||
P15 800 m 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Celina HagiharaCelina Hagihara ('06) | 06 | KIF | 2:30.52 | SB | ||||||||||
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m 4.7. Vind: +1.8 Finale A Finale | 4.7. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06) | 06 | BAC | 13.25 | PB | ||||||||||
P15 Højdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
3 | Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05) | 05 | Sparta / LTU | 1.49 | =PB | ||||||||||
P15 Længdespring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
1 | Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05) | 05 | Sparta | 4.83 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05) | 05 | Sparta / LTU | 4.55 | -1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05) | 05 | Sparta | 4.53 | -1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05) | 05 | Sparta | 4.49 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P15 Diskoskast 0.75 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||
8 | Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06) | 06 | Sparta | 21.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||
3 | Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06) | 06 | Holte Atletik | 30.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05) | 05 | Sparta | 26.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06) | 06 | Sparta | 25.24 | PB | ||||||||||
|