Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Aftensstævne 26.11.2020 Inde
Randers Atletik Hal

M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja32.40
  
  K 1
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja23.20
  
 PB
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja24.23
  
 PB
3Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja32.26
  
 PB
Finale B
1Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja25.40
  
 SB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja25.93
  
  K 1
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja29.64
  
 SB
K 200 m    
Inde
Inde
Finale C
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.65
  
 SB
2Andrea VammenAndrea Vammen ('06)Randers Freja33.74
  
 PB
3Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM38.83
  
 SB
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  1:49.57
  
 
  Klara T. Bjerregaard, Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch
2Danmark Danmark  2:34.93
  
 
  Ingela Bluhm, Ingerlise Villum, Marianne Gram, Ulla Hovgaard

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne