Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 22.9.2019

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 10.94
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC8.84
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.45
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik9.13
  
 
Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.29
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 36.48
  
 SB
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja34.41
  
 PB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC20.47
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik26.91
  
 
Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik21.28
  
 
M Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC11.34
  
 
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 16.35
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik8.83
  
 PB
Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik7.54
  
 PB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.96
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 38.69
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC25.58
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja27.31
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC21.86
  
 
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 34.53
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja28.59
  
 =PB
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM21.41
  
 =PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik38.20
  
 PB
Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik26.92
  
 
M Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM2896
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.02
  
 
Val HamiltonVal Hamilton ('47)Amager IF7.66
  
 
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 7.52
  
 SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.51
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas6.87
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.65
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik10.29
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas8.31
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas22.25
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød28.26
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas19.42
  
 =SB
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 15.50
  
 =SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.49
  
 
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik2810
  
 
K Kaste 5-kamp K35    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3835
  
 
 
45,7847,6414,6114,6543,7245,7125,4127,4414,4515,28
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta4180
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3427
  
 SB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta3403
  
 SB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 3051
  
 
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 3036
  
 
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC2578
  
 PB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2194
  
 
Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1995
  
 PB
Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik1924
  
 PB
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød3026
  
 SB
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2127
  
 SB
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM3179
  
 
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2553
  
 
 
27,319,4534,4128,5927,759,96
Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik2366
  
 SB
Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM1904
  
 SB
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 3930
  
 SB
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3960
  
 PB
 
38,6910,9436,4834,5316,35
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3228
  
 
Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød1762
  
 PB
K70 Kaste 5-kamp K65    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM3910
  
 
 
29,887,5123,7410,49
Val HamiltonVal Hamilton ('47)Amager IF3249
  
 PB
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC2464
  
 SB
M80 Kaste 5-kamp M80    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3112
  
 SB
 
25,588,8420,4721,8611,34

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle