Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: 7.7.2019

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 14.68
  
 
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19007.61
  
 SB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK778.44
  
 SB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 49.20
  
 
Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK7723.91
  
 SB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190019.87
  
 
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.93
  
 SB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK779.68
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 38.18
  
 
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190017.87
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK7729.26
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 42.30
  
 =PB
Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK7723.17
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM11.25
  
DR65 SB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK779.09
  
 
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.06
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM31.51
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande35.53
  
 PB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK7719.15
  
 =PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM32.28
  
 
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM23.03
  
 PB
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Søren MunchSøren Munch ('62)SAK772309
  
 PB
Per FløjgaardPer Fløjgaard ('66)SAK771875
  
 PB
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK772439
  
 PB
Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51)SAK772099
  
 PB
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM5363
  
 PB
 
11,2531,5132,28
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002326
  
 SB
 
17,877,6119,878,93
M80 Kaste 5-kamp M80    

Finale A

Finale
Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19002500
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp