Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Klubstævne i højde 7.12.2020 Inde

P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK771.35
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
     
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK771.60
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
 XO
1.71
XXX
     
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.40
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45
XXX
    
P14 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naya GarciaNaya Garcia ('06)SAK771.15
  
 PB
 
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
      
2Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.45
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.49
XXX
   
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.49
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40 SB
 XO
1.45 PB
 XO
1.49 PB
XXO
1.53
XXX
2Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik1.56
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.49 SB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
 XO
1.58
XXX
       

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon