Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Internt stævne (kun for Skive AM medlemmer) 10.12.2020 Inde
SparNord Arena

M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM9:21.72
  
 PB
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM9:50.49
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190010:01.26
  
  K
4Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:17.30
  
  K
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:32.35
  
 SB
6Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM10:41.09
  
 PB
7Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:41.44
  
  K
8Henning AndersenHenning Andersen ('70)Skive AM11:29.16
  
 PB
9Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM11:59.24
  
  K
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM DNF
  
 
M 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Skive A.M. Skive A.M.  1:39.11
  
 
  Jakob Rose Hansen, Noah Birk Meissner, Ali Basim Al-Timimi, Juan José Acevedo Rodriguez
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Skive A.M. Skive A.M.  1:57.05
  
 
  Sarah Kristensen
2Skive A.M. Skive A.M.  2:04.16
  
 
  Naja M. Riis, Pil Vilstrup Cunningham, Agnete Mortensen, Victoria Jensen
3Skive A.M. Skive A.M.  2:31.76
  
 
  Ingela Bluhm, Marianne Gram, Ingerlise Villum, Ulla Hovgaard

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp