Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Internt stævne (kun for Skive AM medlemmer) 10.12.2020 Inde
SparNord Arena

M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM9:21.72
  
 PB
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM9:50.49
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190010:01.26
  
  K Mixed competition
4Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:17.30
  
  K Mixed competition
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:32.35
  
 SB
6Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM10:41.09
  
 PB
7Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:41.44
  
  K Mixed competition
8Henning AndersenHenning Andersen ('70)Skive AM11:29.16
  
 PB
9Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM11:59.24
  
  K Mixed competition
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM DNF
  
 
M 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Skive A.M. Skive A.M.  1:39.11
  
 
  Jakob Rose Hansen, Noah Birk Meissner, Ali Basim Al-Timimi, Juan José Acevedo Rodriguez
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Skive A.M. Skive A.M.  1:57.05
  
 
  Sarah Kristensen
2Skive A.M. Skive A.M.  2:04.16
  
 
  Naja M. Riis, Pil Vilstrup Cunningham, Agnete Mortensen, Victoria Jensen
3Skive A.M. Skive A.M.  2:31.76
  
 
  Ingela Bluhm, Marianne Gram, Ingerlise Villum, Ulla Hovgaard

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m