Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sidste Chancen 2020 30.12.2020 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta5.95
  
 PB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19005.98
  
 PB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.04
  
 =PB
4Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.11
  
 PB
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta6.21
  
 PB
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.91
  
 SB
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.96
  
 
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.06
  
 
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.12
  
 SB
5Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 19007.23
  
 SB
6Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.26
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.05
  
 SB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.18
  
 SB
3Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 19007.27
  
 SB
Indledende 2
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.92
  
 SB
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.94
  
 PB
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.19
  
 
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta6.65
  
 PB
K 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.58
  
 PB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.63
  
 SB
3Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 19007.66
  
DR30 SB
4Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.11
  
 PB
Finale 2
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.60
  
 SB
2Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 19007.65
  
DR30 SB
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.66
  
 
4Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.07
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik DNF
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m