Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Klubmesterskaber SIK 80 15.12.2020 Inde

D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK801.20
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK805.02
  
  Unknown irregularity
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.34
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.57
  
 PB
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.40
  
 =PB
P13 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK804.58
  
  Unknown irregularity
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.74
  
  Unknown irregularity
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.49
  
 PB
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8010.53
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.15
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.00
  
  Unknown irregularity
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK807.11
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.35
  
 SB
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.93
  
  Unknown irregularity
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.63
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.30
  
 PB
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK801.20
  
 =PB
3Bertram Ulfkjær ØstergaardBertram Ulfkjær Østergaard ('09)SIK801.10
  
 PB
4Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK801.05
  
 PB
5Kristian Zua KungKristian Zua Kung ('09)SIK801.00
  
 PB
D11 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.12
  
  Unknown irregularity
3Bertram Ulfkjær ØstergaardBertram Ulfkjær Østergaard ('09)SIK803.60
  
  Unknown irregularity
4Kristian Zua KungKristian Zua Kung ('09)SIK803.48
  
  Unknown irregularity
5Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK803.22
  
  Unknown irregularity
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK804.22
  
  Unknown irregularity
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.37
  
 PB
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK807.55
  
 PB
3Bertram Ulfkjær ØstergaardBertram Ulfkjær Østergaard ('09)SIK806.59
  
 PB
4Kristian Zua KungKristian Zua Kung ('09)SIK806.10
  
 PB
5Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK804.59
  
 PB
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK801.20
  
 PB
2Theodor Søndergaard SørensenTheodor Søndergaard Sørensen ('10)SIK801.15
  
 PB
D10 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Theodor Søndergaard SørensenTheodor Søndergaard Sørensen ('10)SIK803.70
  
  Unknown irregularity
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK803.93
  
  Unknown irregularity
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK806.72
  
 PB
2Theodor Søndergaard SørensenTheodor Søndergaard Sørensen ('10)SIK805.98
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK801.10
  
 PB
2Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK801.10
  
 PB
3Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK800.95
  
 =PB
4Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK800.85
  
 SB
P10 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK803.12
  
  Unknown irregularity
3Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK802.63
  
  Unknown irregularity
4Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK802.53
  
  Unknown irregularity
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK803.35
  
  Unknown irregularity
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK805.93
  
 PB
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK805.55
  
 PB
3Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK805.55
  
 PB
4Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK804.57
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mikkel Højen
Mikkel Højen ('11)
SIK800.90
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mikkel Højen
Mikkel Højen ('11)
SIK802.86
  
  Unknown irregularity
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mikkel Højen
Mikkel Højen ('11)
SIK803.85
  
 PB
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801.10
  
 =PB
2
Signe M. Jensen
Signe M. Jensen ('11)
SIK800.85
  
 PB
P9 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Signe M. Jensen
Signe M. Jensen ('11)
SIK802.66
  
  Unknown irregularity
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK803.41
  
  Unknown irregularity
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK806.06
  
 PB
2
Signe M. Jensen
Signe M. Jensen ('11)
SIK803.64
  
 PB
D8 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Sort Pedersen
Oliver Sort Pedersen ('12)
SIK801.05
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Sort Pedersen
Oliver Sort Pedersen ('12)
SIK803.01
  
  Unknown irregularity
D8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Sort Pedersen
Oliver Sort Pedersen ('12)
SIK803.85
  
 PB
P8 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
SIK800.85
  
 PB
2
Madeline Sørensen
Madeline Sørensen ('12)
SIK800.80
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
SIK802.78
  
  Unknown irregularity
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
SIK803.49
  
 PB
2
Madeline Sørensen
Madeline Sørensen ('12)
SIK802.66
  
 PB

Seneste resultater

6.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8HelsingørSommer spring og kast
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne