Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 3000m & 5000m 1.8.2020

M 3000 m    

Finale A

Finale
1Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik10:40.4h
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
2Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik15:32.4h
  
 PB
3Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:37.6h
  
 SB
4Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik15:54.7h
  
 PB
5Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 190016:14.8h
  
 PB
6Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik16:18.1h
  
 PB
7Jens LoffJens Loff ('90)Aarhus 190016:51.7h
  
 SB
8Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik16:53.3h
  
 SB
9Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik16:55.7h
  
 
10Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running16:57.4h
  
 SB
11David Høg MøllerDavid Høg Møller ('80)Aalborg AM17:56.9h
  
 SB
12Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik18:32.9h
  
 PB
13Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik18:33.0h
  
 PB
14Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190018:36.8h
  
 
15Kenneth MadsenKenneth Madsen ('63)Aarhus 190019:06.4h
  
 SB
Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
 
Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 1900 DNF
  
 
Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik DNF
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
  K

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb