Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Hammer Challenge - 2 30.1.2021
Østerbro Stadion

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Diego Marcano-GonzalesDiego Marcano-Gonzales ('92)Sparta / ESP51.57
  
 PB
 
50.07  X48.48  X51.57 PB  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta62.90
  
DR22 DUR-22 PB
 
  X60.05 SB  X62.07 PB62.90 NU23R PB  X  
2Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta53.13
  
 SB
 
50.52 SB  X52.09 SB53.13 SB  X  X  
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF54.14
  
 SB
 
52.57 SB  X50.88  X53.95 SB54.14 SB  
2Alexandru Cristian MiculitaAlexandru Cristian Miculita Sparta / ROU45.42
  
 
 
45.42  X  X45.0843.89  X  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper BaraczKasper Baracz ('04)Sparta19.88
  
 PB
 
  X19.53 PB19.88 PB  X18.5119.30  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta54.90
  
 PB
 
  X51.74 PB  X  X54.90 PB  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF31.68
  
 PB
 
29.89 SB27.3531.68 PB27.5630.6627.66  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta53.39
  
 SB
 
52.75 SB52.0951.82  X  X53.39 SB  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF42.81
  
 PB
 
42.81 PB42.54  X  X  X  X  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne