Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Randers Indoor 6.2.2021 Inde
Randers Atletik Hal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.79
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.95
  
 
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.11
  
 
4Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL7.24
  
 SB
5Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.36
  
 =SB
6Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007.60
  
 SB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.77
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.90
  
 =PB
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.17
  
 
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.36
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta50.76
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:49.01
  
 SB
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 19001:49.08
  
 PB
3Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:49.94
  
 PB
4Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:57.63
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.97
  
 SB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.83
  
 SB
M 60 m hæk extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19008.03
  
 
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.67
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.38
  
 
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.66
  
 PB
3Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.78
  
 SB
4Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.93
  
 SB
5Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.06
  
 
6Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.16
  
 
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.64
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.03
  
 SB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.16
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF24.17
  
 PB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.33
  
 SB
3Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta27.22
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190056.58
  
 
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF58.24
  
 PB
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF58.41
  
 SB
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.23
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:09.69
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:10.01
  
 PB
3Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad2:13.97
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.23
  
=DR =PB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.42
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 1900 DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.43
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint