Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Hop med pind 1 10.2.2021 Inde
Sparta Hallen

M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.75
  
 PB
 
4.45
  O
4.55
  O
4.65
 XO
4.75 PB
 XO
4.85
XXX
   
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.65
  
 
 
4.35
  O
4.45
  O
4.55
 XO
4.65
XXO
4.75
XXX
   
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.25
  
 SB
 
3.85 SB
  O
4.05 SB
  O
4.15 SB
  O
4.25 SB
  O
4.35
XXX
   
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta3.75
  
 
 
3.65
  O
3.75
  O
3.85
XXX
     
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.75
  
 
 
3.55
  O
3.75
 XO
3.95
XXX
     
3Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.75
  
 
 
3.55
 XO
3.75
 XO
3.85
XXX
     
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.55
  
 
 
3.25
XXO
3.45
  O
3.55
  O
3.75
XXX
    
5Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.45
  
 
 
3.25
  O
3.35
  O
3.45
 XO
3.55
XXX
    
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta NH
  
 
 
3.25
XXX
       
Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta NH
  
 
 
4.05
XXr
       

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m