Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Monaco MON: Monaco Run 14.2.2021

M 5 km    

Finale A

Finale
1
Joshua Cheptegei
Joshua Cheptegei ('96)
UGA13:13
  
 SB
2
Bethwel Birgen
Bethwel Birgen ('88)
KEN13:17
  
 PB
3
Davis Kiplangat
Davis Kiplangat ('98)
KEN13:19
  
 PB
4
Morhad Amdouni
Morhad Amdouni ('88)
FRA13:19
  
 PB
5
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED13:27
  
 PB
6
Samuel Fitwi Sibhatu
Samuel Fitwi Sibhatu ('97)
GER13:32
  
 PB
7
Michael Gras
Michael Gras ('91)
FRA13:42
  
 PB
8
Emmanuel Roudolff
Emmanuel Roudolff ('95)
FRA13:48
  
 PB
9
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT13:48
  
 PB
10Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN13:48
  
DR PB
11
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA13:49
  
 PB
12Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN13:51
  
 PB
13
Alexis Miellet
Alexis Miellet ('95)
FRA13:54
  
 PB
14
Raphael Montoya
Raphael Montoya ('95)
FRA13:54
  
 SB
15
Yannick Michiels
Yannick Michiels ('91)
BEL13:55
  
 PB
16
Abdelaati Iguider
Abdelaati Iguider ('87)
MAR14:09
  
 SB
Luuk Maas
Luuk Maas ('99)
NED DNF
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1
Beatrice Chepkoech
Beatrice Chepkoech ('91)
KEN14:43
  
WR PB
2
Meraf Bahta
Meraf Bahta ('89)
SWE15:45
  
 SB
3
Alice Finot
Alice Finot ('91)
FRA15:52
  
 PB
4
Nina Lauwaert
Nina Lauwaert ('88)
BEL15:58
  
 PB
5
Alexa Lemitre
Alexa Lemitre ('98)
FRA16:06
  
 PB
6
Aude Clavier
Aude Clavier ('99)
FRA16:15
  
 PB
7
Agnes McTighe
Agnes McTighe ('01)
SUI16:28
  
 PB
8
Melody Julien
Melody Julien ('99)
FRA17:03
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m