Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Uppsala SWE: Nordic U23 & U20 Combined Events Championships 8‐9.6.2019

M22 Tikamp    
9.6.

Finale A

Finale
9.6.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)DEN6633
  
 
 
11,23/+1,96,78w/+2,211,421,8750,8015,92/+1,740,223,5544,784.52,05
2
Tuomas Valle
Tuomas Valle ('97)
FIN6365
  
 SB
 
11,56/+1,96,46w/+2,112,451,7555,0614,94/+1,741,273,7552,325.29,23
3
Sindri Magnússon
Sindri Magnússon ('97)
ISL6183
  
 PB
 
11,22/+1,96,41/+2,09,661,8450,8416,83/+1,730,663,3547,944.41,55
4
Ari Sigthór Eiríksson
Ari Sigthór Eiríksson ('97)
ISL6034
  
 SB
 
11,50/+1,96,89w/+2,210,941,8156,3817,47/+1,740,643,9542,615.23,26
5
Gunnar Eyjólfsson
Gunnar Eyjólfsson ('98)
ISL5980
  
 SB
 
11,42/+1,96,57w/+2,19,411,8152,9617,34/+1,732,263,7544,244.56,83
6
Toma Lahtinen
Toma Lahtinen ('99)
FIN5886
  
 PB
 
11,66/+1,96,29w/+2,76,14/+1,211,031,6656,5317,39/+1,736,154,0553,235.14,51
K22 Syvkamp    
9.6.

Finale A

Finale
9.6.
1
Amanda Liljendal
Amanda Liljendal ('98)
FIN5335
  
 PB
 
15,00/+1,81,6313,1925,58w/+2,55,60w/+3,65,60w/+3,641,372.27,49
2
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE5328
  
 PB
 
14,47w/+3,61,6311,6726,20w/+2,85,97w/+3,642,402.31,67
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN5207w
  
 
 
14,37w/+3,61,4812,8925,79w/+2,55,58W/+5,15,58W/+5,141,052.26,69
4
Beatrice Lantz
Beatrice Lantz ('97)
SWE5170
  
 SB
 
14,69/+1,81,5713,2526,87w/+2,85,47w/+3,35,47w/+3,342,212.28,04
5
Elise Hoel Ulseth
Elise Hoel Ulseth ('99)
NOR4903w
  
 
 
14,59w/+3,61,549,9525,82w/+2,55,74W/+5,85,74W/+5,834,902.32,67
6
Iina-Kaisa Mäkelä
Iina-Kaisa Mäkelä ('99)
FIN4881
  
 SB
 
15,21w/+3,61,6012,5927,23w/+2,85,29w/+3,15,29w/+3,139,332.33,96
7
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL4880
  
 SB
 
15,16w/+3,61,5412,0626,05w/+2,55,44w/+2,75,44w/+2,739,282.37,75
8Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN4855w
  
 
 
15,76/+1,81,4512,5126,07w/+2,55,41W/+4,35,41W/+4,338,312.25,55
9
Malene Kollberg
Malene Kollberg ('99)
NOR4485w
  
 
 
15,54/+1,81,639,7126,35w/+2,85,39W/+4,55,39W/+4,526,6639,14
Line Myrestøl Johansson
Line Myrestøl Johansson ('98)
NORDNF
  
 
 
15,00/+1,81,609,2627,12w/+2,82,94w/+2,62,94w/+2,6NM
D19 Tikamp U20    
9.6.

Finale A

Finale
9.6.
1
Juuso Toivonen
Juuso Toivonen 
FIN7220
  
 PB
 
11,15w/+2,46,93/+2,013,401,9051,2914,87w/+2,633,484,6551,884.50,48
2
Emil Uhlin
Emil Uhlin 
SWE7166
  
 PB
 
11,62w/+2,47,07w/+2,712,022,0552,5815,15w/+2,640,564,5546,314.47,41
3
Simon Thor
Simon Thor 
SWE6948
  
 PB
 
11,91w/+2,46,57w/+3,214,871,9655,9715,91w/+2,638,144,8556,735.04,67
4
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE6941
  
 PB
 
11,03w/+2,47,00/+1,611,271,9350,7514,56w/+2,635,664,4535,714.55,65
5
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE6771
  
 PB
 
11,29w/+2,46,53w/+3,912,471,9351,5414,88w/+2,635,214,1545,905.05,06
6
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR6649
  
 PB
 
11,26w/+2,47,06/+2,013,171,7252,4414,69w/+2,641,953,6544,415.19,20
7
Tarmo Savola
Tarmo Savola 
FIN6462
  
 PB
 
11,47w/+2,47,21w/+3,611,481,9052,6915,53w/+2,627,424,0548,325.18,33
8
Sebastian Marrot
Sebastian Marrot 
NOR5605
  
 PB
 
11,39w/+2,4NM12,301,6651,6615,40w/+2,631,703,6550,195.03,66
P19 Syvkamp    
9.6.

Finale A

Finale
9.6.
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5430
  
 
 
13,91/+1,81,7211,4225,13w/+3,25,82w/+3,75,82w/+3,734,742.29,45
2
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE5304w
  
 
 
14,54/+1,81,6912,3225,73w/+3,25,67W/+4,85,67W/+4,841,032.36,04
3
Janette Hanski
Janette Hanski 
FIN5291
  
 PB
 
14,63/+1,81,5713,5126,10w/+2,15,48w/+3,35,48w/+3,339,372.21,63
4
Brita Mehl Lode
Brita Mehl Lode 
NOR5287w
  
 
 
14,85/+1,81,6310,8524,81w/+3,25,62W/+4,75,62W/+4,739,642.24,03
5
Elvira Carlén
Elvira Carlén ('01)
SWE4947
  
 PB
 
14,59/+1,81,6910,6825,63w/+2,15,62w/+3,15,62w/+3,124,992.30,44
6
Maria Peura
Maria Peura ('01)
FIN4777w
  
 
 
16,13w/+4,01,699,4226,01w/+3,25,50W/+5,35,50W/+5,336,742.33,93
7Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN4740
  
 PB
 
15,14/+1,81,4811,4525,91w/+2,15,68w/+2,55,68w/+2,533,092.37,69
8
Laura Lepistö
Laura Lepistö ('01)
FIN4726
  
 PB
 
15,32w/+4,01,5410,4025,99w/+3,25,29w/+3,65,17/+1,75,29w/+3,635,802.31,15
9
Andrea Thorsheim
Andrea Thorsheim ('01)
NOR4483
  
 PB
 
15,13w/+4,01,579,8327,40w/+2,15,22/+1,75,22/+1,729,962.32,35
10
Caroline Amalie Sætre
Caroline Amalie Sætre ('01)
NOR3734
  
 PB
 
16,41w/+4,01,428,7327,38w/+2,15,03w/+3,15,03w/+3,124,602.49,85
D17 Tikamp U18    
9.6.

Finale A

Finale
9.6.
1
Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim ('02)
NOR7379
  
 
 
11,30w/+3,76,84w/+3,814,022,0250,7514,33/+0,741,624,1550,064.53,49
2
Ville Toivonen
Ville Toivonen ('02)
FIN7048w
  
 
 
11,33w/+3,76,56W/+4,114,361,7554,2614,75/+0,739,003,9569,014.55,92
3
Eemil Porvari
Eemil Porvari ('03)
FIN6759
  
 PB
 
11,79w/+2,26,60/+0,511,531,8452,4315,36/+0,737,513,5566,504.45,16
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN6295
  
 
 
11,63w/+2,26,42w/+2,713,951,6954,4315,59/+0,739,894,0557,706.08,23
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN6185
  
 PB
 
11,17w/+2,26,53w/+2,213,161,6952,4716,68/+1,839,763,2544,015.09,65
6
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE6157
  
 PB
 
11,14w/+3,76,43w/+2,411,061,6951,9116,53/+1,830,673,9543,834.56,87
7
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE6132
  
 
 
11,30w/+3,76,42w/+2,110,961,9352,5116,36/+1,830,123,3544,965.01,08
8
Jón þOrri Hermannson
Jón þOrri Hermannson ('02)
ISL6046
  
 PB
 
11,76w/+2,26,35w/+3,111,831,6953,1616,02/+0,737,413,6536,244.49,13
9
Dagur Fannar Einarsson
Dagur Fannar Einarsson ('02)
ISL5966w
  
 
 
11,42w/+3,76,51W/+4,112,141,7552,3416,11/+0,738,01NH49,024.41,74
10
Fredrik Grund
Fredrik Grund ('02)
SWE5945
  
 
 
11,47w/+3,75,90/+0,813,021,7252,9016,23/+1,833,903,3540,354.58,78
11
Abraham Sandvin Vogelsang
Abraham Sandvin Vogelsang ('03)
NOR5920
  
 PB
 
11,91w/+2,26,27w/+3,212,011,9054,8516,72/+1,835,632,8548,855.00,72
Jonas Berggård Skåden
Jonas Berggård Skåden ('02)
NORDNF
  
 
 
11,12w/+3,76,26w/+2,810,641,6951,6816,69/+1,837,672,8549,69
Scott Ygård
Scott Ygård ('03)
NORDNF
  
 
 
11,60w/+2,25,10w/+2,512,001,63NM
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DENDNF
  
 
 
11,77w/+2,25,97w/+2,314,811,6955,3116,15/+0,736,56NH
P17 Syvkamp U18    
9.6.

Finale A

Finale
9.6.
1
Henriette Jæger
Henriette Jæger ('03)
NOR5889
  
 PB
 
13,47w/+2,31,7212,4223,79/+0,95,93w/+2,25,93w/+2,234,632.16,48
2
Saga Vanninen
Saga Vanninen ('03)
FIN5772
  
 PB
 
13,64w/+2,31,7214,3225,04/+0,95,84w/+3,05,84w/+3,039,782.29,34
3
Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist ('02)
SWE5467w
  
 
 
14,84w/+2,71,6911,9625,88/+0,75,66W/+6,75,66W/+6,741,822.18,28
4
Neea Käyhkö
Neea Käyhkö ('02)
FIN5307
  
 PB
 
14,32w/+2,31,6911,3225,92/+0,75,85w/+3,75,50/+1,65,85w/+3,735,602.27,58
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN5278
  
 PB
 
14,09w/+2,71,5112,7725,44/+0,95,94w/+2,95,94w/+2,936,292.29,91
6
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
NOR5234w
  
 
 
13,32w/+2,31,5711,0724,60/+0,95,10W/+4,95,10W/+4,929,072.15,45
7
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE5090
  
 PB
 
14,66w/+2,31,6613,9226,84/+0,75,10/+0,35,10/+0,339,742.34,82
8
Tilde Gudmundsson
Tilde Gudmundsson ('02)
SWE4990
  
 SB
 
14,88w/+2,71,6613,0826,86/+0,75,21/+2,05,21/+2,038,442.36,37
9Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN4969
  
 PB
 
14,10w/+2,31,4810,4925,56/+0,95,23/+2,05,23/+2,039,312.28,95
10
Eucabeth Kivikangas
Eucabeth Kivikangas ('02)
FIN4948
  
 PB
 
14,68w/+2,71,5114,0126,49/+0,75,38w/+3,25,33/+1,45,38w/+3,235,012.33,88
11Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN4653
  
 PB
 
14,51w/+2,71,4810,8525,07/+0,95,41w/+2,15,41w/+2,122,962.32,35
12
Glódís Edda þUríðardóttir
Glódís Edda þUríðardóttir ('03)
ISL4061
  
 PB
 
27,00w/+2,71,4811,8225,37/+0,95,19/+0,95,19/+0,935,742.24,64
Vilde Marstein
Vilde Marstein ('02)
NORDNF
  
 
 
32,24w/+2,31,51

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle