Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Aarhus Indoor 23.2.2021 Inde
Aarhus Atletik og Løbeakademi

M 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.81
  
 
2Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL7.09
  
 SB
3Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER7.32
  
 SB
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.40
  
 
Finale 2
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.81
  
 
2Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL7.04
  
 SB
3Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.38
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.84
  
DR30 SB
Finale 1
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.78
  
 
Finale 2
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.88
  
 
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.53
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.00
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
XXX
    
2Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER1.90
  
 PB
 
1.80
  O
1.85 =SB
  O
1.90 PB
 XO
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.97
  
 PB
 
7.97 PB7.947.77  –7.707.73  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X  X  –  X  
K 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.56
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.94
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.13
  
 
Finale 2
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.50
  
 SB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.93
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.18
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.36
  
 PB
Finale 2
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.39
  
 
K Højdespring    
Inde
Inde
Finale 1
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  Xs
1.81
  XX
   
2Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
     
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190013.30
  
 
 
  X  X13.3013.1613.17  X  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.98
  
 
 
12.7012.98  X12.6612.5512.54  
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF12.01
  
 
 
10.8512.01  –  –  –  –  

Seneste resultater

6.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8HelsingørSommer spring og kast
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne