Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Hop med pind 2 24.2.2021 Inde
Sparta Hallen

M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.85
  
 
 
4.25
XXO
4.45
  O
4.65
 XO
4.85
  O
5.05
XXX
   
2Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.65
  
 
 
4.45
  O
4.65
  O
4.85
XXX
     
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.55
  
 SB
 
4.25
  O
4.35
XXO
4.45
XXO
4.55 SB
 XO
4.65
XXX
   
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta3.75
  
 
 
3.65
  O
3.75
XXO
3.85
XXX
     
2Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.55
  
 =SB
 
3.25
  O
3.35
XXO
3.45
  O
3.55 =SB
  O
3.65
XXX
   
3Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.45
  
 
 
3.25
  O
3.45
  O
3.65
XXX
     
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.45
  
 
 
3.25
  O
3.45
XXO
3.65
XXX
     

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m