M 60 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 6.49 | 0.194 | =PB | |||||||||
2 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.54 | 0.160 | SB | |||||||||
3 | Rikkoi Brathwaite Rikkoi Brathwaite ('99) | 99 | IVB | 6.56 | 0.142 | ||||||||||
4 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.64 | 0.160 | ||||||||||
5 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.65 | 0.172 | |||||||||||
6 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 6.65 | 0.160 | =PB | |||||||||
7 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 6.67 | 0.137 | ||||||||||
8 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.69 | 0.168 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Rikkoi Brathwaite Rikkoi Brathwaite ('99) | 99 | IVB | 6.55 | Q 0.155 | =NR | =PB | ||||||||
2 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.56 | Q 0.138 | PB | |||||||||
3 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.60 | 0.166 | ||||||||||
4 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 6.62 | 0.146 | PB | |||||||||
5 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.63 | 0.144 | |||||||||||
6 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 6.66 | 0.107 | =SB | |||||||||
7 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 6.67 | 0.184 | ||||||||||
8 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 6.92 | 0.177 | |||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 6.52 | Q 0.159 | ||||||||||
2 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.64 | Q 0.164 | ||||||||||
3 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 6.65 | 0.156 | =PB | |||||||||
4 | Dante Brown Dante Brown | 00 | USA | 6.66 | 0.138 | ||||||||||
5 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 6.70 | 0.128 | ||||||||||
6 | Bralon Robinson Bralon Robinson ('98) | 98 | USA | 6.73 | 0.165 | ||||||||||
7 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 6.78 | 0.170 | ||||||||||
M 200 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.19 | 0.145 | PB | |||||||||
2 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 20.20 | 0.147 | PB | |||||||||
3 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.39 | 0.132 | PB | |||||||||
4 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.88 | 0.160 | ||||||||||
Finale B 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 20.38 | 0.235 | ||||||||||
2 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.43 | 0.134 | ||||||||||
3 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 21.09 | 0.173 | ||||||||||
4 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 21.44 | 0.170 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 20.53 | 0.226 | ||||||||||
2 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 20.72 | 0.183 | PB | |||||||||
3 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 21.33 | 0.166 | ||||||||||
JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | DQ | 0.135 | |||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.49 | 0.180 | ||||||||||
2 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 20.87 | 0.172 | ||||||||||
3 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 20.97 | 0.235 | ||||||||||
Indledende 3 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 20.49 | 0.162 | ||||||||||
2 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.62 | 0.130 | ||||||||||
3 | Zach Shinnick Zach Shinnick ('99) | 99 | USA | 20.91 | 0.154 | ||||||||||
4 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 21.05 | 0.201 | ||||||||||
Indledende 4 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.62 | 0.203 | ||||||||||
2 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.83 | 0.238 | ||||||||||
3 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 20.88 | 0.142 | ||||||||||
M 400 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Noah Williams Noah Williams ('99) | 99 | USA | 44.71 | 0.185 | PB | |||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.40 | 0.224 | PB | |||||||||
3 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 45.54 | 0.163 | ||||||||||
4 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.89 | 0.198 | ||||||||||
Finale B 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 44.99 | 0.144 | PB | |||||||||
2 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.14 | 0.153 | PB | |||||||||
3 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 45.79 | 0.179 | PB | |||||||||
4 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.83 | 0.184 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Noah Williams Noah Williams ('99) | 99 | USA | 45.34 | 0.186 | ||||||||||
2 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 46.06 | 0.209 | ||||||||||
3 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 46.56 | 0.168 | PB | |||||||||
4 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 46.76 | 0.191 | SB | |||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 45.53 | 0.172 | ||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.97 | 0.202 | ||||||||||
3 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 45.97 | 0.185 | =PB | |||||||||
4 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 46.04 | 0.179 | ||||||||||
Indledende 3 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.64 | 0.173 | ||||||||||
2 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.86 | 0.199 | ||||||||||
3 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 46.46 | 0.184 | SB | |||||||||
4 | Leander Forbes Leander Forbes ('98) | 98 | USA | 57.22 | 0.189 | ||||||||||
Indledende 4 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 45.37 | 0.174 | ||||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.72 | 0.230 | ||||||||||
3 | Isaiah Palmer Isaiah Palmer ('98) | 98 | USA | 46.57 | 0.180 | ||||||||||
M 800 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 1:45.90 | |||||||||||
2 | Finley McLear Finley McLear | 00 | GBR | 1:45.91 | PB | ||||||||||
3 | Takieddine Hedeilli Takieddine Hedeilli ('96) | 96 | ALG | 1:46.84 | |||||||||||
4 | Samuel Voelz Samuel Voelz ('98) | 98 | USA | 1:47.62 | PB | ||||||||||
5 | Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | 1:48.06 | |||||||||||
6 | Ackeen Colley Ackeen Colley ('98) | 98 | JAM | 1:49.01 | |||||||||||
7 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:50.79 | |||||||||||
8 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:51.83 | |||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | 1:47.65 | Q | PB | |||||||||
2 | Samuel Voelz Samuel Voelz ('98) | 98 | USA | 1:47.82 | Q | PB | |||||||||
3 | Takieddine Hedeilli Takieddine Hedeilli ('96) | 96 | ALG | 1:48.07 | Q | ||||||||||
4 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:48.18 | PB | ||||||||||
5 | Ackeen Colley Ackeen Colley ('98) | 98 | JAM | 1:48.56 | PB | ||||||||||
6 | Marco Vilca Marco Vilca | 00 | PER | 1:48.66 | PB | ||||||||||
7 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:49.83 | |||||||||||
8 | Juan Diego Castro Juan Diego Castro | 00 | CRC | 1:50.09 | |||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 1:48.47 | Q | ||||||||||
2 | Finley McLear Finley McLear | 00 | GBR | 1:48.56 | Q | PB | |||||||||
3 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.01 | Q | ||||||||||
4 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 1:49.16 | |||||||||||
5 | Abdullahi Hassan Abdullahi Hassan ('02) | 02 | CAN | 1:49.58 | PB | ||||||||||
6 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 1:49.87 | |||||||||||
7 | Christopher Conrad Christopher Conrad ('99) | 99 | USA | 1:50.73 | PB | ||||||||||
8 | Clay Aaron Tatsunami Clay Aaron Tatsunami ('02) | 02 | JPN | 1:52.41 | |||||||||||
M 1 mile Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:53.71 | |||||||||||
2 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:55.93 | PB | ||||||||||
3 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | USA | 3:57.26 | SB | ||||||||||
4 | Adam Fogg Adam Fogg ('99) | 99 | AUS | 3:57.32 | PB | ||||||||||
5 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 3:57.62 | |||||||||||
6 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 3:57.91 | |||||||||||
7 | Tom Dodd Tom Dodd ('98) | 98 | GBR | 3:58.65 | |||||||||||
8 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 3:59.55 | |||||||||||
9 | Lucas Bons Lucas Bons ('99) | 99 | USA | 4:01.97 | PB | ||||||||||
10 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 4:03.23 | |||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:56.57 | Q | ||||||||||
2 | Tom Dodd Tom Dodd ('98) | 98 | GBR | 3:57.00 | Q | PB | |||||||||
3 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 3:57.20 | Q | PB | |||||||||
4 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | USA | 3:57.64 | Q | SB | |||||||||
5 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 3:58.01 | |||||||||||
6 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 3:58.24 | PB | ||||||||||
7 | Benjamin Nibbelink Benjamin Nibbelink | 00 | USA | 3:58.34 | PB | ||||||||||
8 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 3:58.40 | PB | ||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 4:05.63 | Q | ||||||||||
2 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 4:05.64 | Q | ||||||||||
3 | Adam Fogg Adam Fogg ('99) | 99 | AUS | 4:05.73 | Q | PB | |||||||||
4 | Lucas Bons Lucas Bons ('99) | 99 | USA | 4:06.19 | Q | PB | |||||||||
5 | Samuel Tanner Samuel Tanner | 00 | NZL | 4:06.20 | PB | ||||||||||
6 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 4:09.05 | |||||||||||
7 | Aaron Wier Aaron Wier | USA | 4:09.80 | ||||||||||||
8 | Duncan Hamilton Duncan Hamilton | 00 | USA | 4:10.34 | |||||||||||
M 3000 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 7:46.15 | PB | ||||||||||
2 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 7:46.23 | |||||||||||
3 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 7:48.59 | |||||||||||
4 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 7:50.54 | SB | |||||||||||
5 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 7:52.05 | PB | ||||||||||
6 | Ahmed Jaziri Ahmed Jaziri ('97) | 97 | TUN | 7:53.19 | NR | PB | |||||||||
7 | Baldvin Thór Magnússon Baldvin Thór Magnússon ('99) | 99 | ISL | 7:53.72 | NR | PB | |||||||||
8 | Cameron Ponder Cameron Ponder | 00 | USA | 7:54.56 | PB | ||||||||||
9 | Antonio Lopez Antonio Lopez | 00 | ESP | 7:55.87 | PB | ||||||||||
10 | Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | 7:57.38 | PB | ||||||||||
11 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 7:57.90 | |||||||||||
12 | Tom Brady Tom Brady | USA | 7:57.92 | PB | |||||||||||
13 | Andrew Kent Andrew Kent ('97) | 97 | USA | 7:58.34 | |||||||||||
14 | Benjamin Nibbelink Benjamin Nibbelink | 00 | USA | 7:59.74 | |||||||||||
15 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | USA | 8:02.31 | |||||||||||
16 | Ben Fleming Ben Fleming ('99) | 99 | USA | 8:08.12 | |||||||||||
M 5000 m Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Wesley Kiptoo Wesley Kiptoo ('96) | 96 | KEN | 13:23.77 | PB | ||||||||||
2 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 13:29.60 | PB | ||||||||||
3 | Morgan Beadlescomb Morgan Beadlescomb ('98) | 98 | USA | 13:29.96 | PB | ||||||||||
4 | Adrian Wildschutt Adrian Wildschutt ('98) | 98 | RSA | 13:30.55 | NR | PB | |||||||||
5 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 13:31.65 | PB | ||||||||||
6 | Shea Foster Shea Foster ('97) | 97 | USA | 13:32.38 | PB | ||||||||||
7 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 13:32.98 | PB | ||||||||||
8 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 13:33.50 | PB | ||||||||||
9 | Drew Jordan Drew Jordan ('92) | 92 | USA | 13:33.61 | PB | ||||||||||
10 | Jacob Mcleod Jacob Mcleod | 00 | USA | 13:39.50 | PB | ||||||||||
11 | Devin Meyrer Devin Meyrer ('97) | 97 | GER | 13:40.66 | PB | ||||||||||
12 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 13:46.48 | |||||||||||
13 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 13:50.10 | ||||||||||||
14 | Alec Sandusky Alec Sandusky ('97) | 97 | USA | 13:54.96 | |||||||||||
15 | Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | 14:01.86 | PB | ||||||||||
Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.51 | 0.154 | PB | |||||||||
2 | Jamal Britt Jamal Britt ('98) | 98 | USA | 7.52 | 0.161 | PB | |||||||||
3 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.53 | 0.190 | SB | |||||||||
4 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 7.54 | 0.164 | PB | |||||||||
5 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.58 | 0.100 | PB | |||||||||
6 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 7.74 | 0.153 | =PB | |||||||||
7 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 7.77 | 0.154 | ||||||||||
8 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.79 | 0.168 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.56 | Q 0.149 | PB | |||||||||
2 | Jamal Britt Jamal Britt ('98) | 98 | USA | 7.58 | Q 0.164 | PB | |||||||||
3 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 7.60 | 0.147 | PB | |||||||||
4 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.73 | 0.228 | ||||||||||
5 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 7.74 | 0.156 | PB | |||||||||
6 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 7.76 | 0.145 | SB | |||||||||
7 | Brithton Senior Brithton Senior | 00 | JAM | 7.79 | 0.153 | ||||||||||
8 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 7.79 | 0.149 | SB | |||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.57 | Q 0.183 | ||||||||||
2 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 7.66 | Q 0.148 | PB | |||||||||
3 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.70 | 0.124 | ||||||||||
4 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 7.81 | 0.166 | ||||||||||
5 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 7.83 | 0.158 | ||||||||||
6 | Sincere Rhea Sincere Rhea ('01) | 01 | USA | 7.99 | 0.163 | ||||||||||
7 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 8.31 | 0.182 | |||||||||||
Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | DNF | 0.158 | |||||||||||
M Højdespring Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 2.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Corvell Todd Corvell Todd | 00 | USA | 2.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brandon Burke Brandon Burke ('99) | 99 | USA | 2.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Abdulkader Nuh Abdulkader Nuh ('99) | 99 | QAT | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Omamuoyvwi Erhire Omamuoyvwi Erhire ('02) | 02 | NGR | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Perry Christie Perry Christie ('99) | 99 | USA | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Chris Banks Chris Banks | USA | 2.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Greg Lauray Greg Lauray | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | KC Lightfoot KC Lightfoot ('99) | 99 | USA | 5.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zach McWhorter Zach McWhorter ('99) | 99 | USA | 5.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 5.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 5.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hunter Garretson Hunter Garretson ('02) | 02 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nathan Stone Nathan Stone | 00 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Greg Skage Greg Skage | 00 | USA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Mitch Lipe Mitch Lipe | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
James Courson James Courson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 8.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 8.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 8.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 8.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 7.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | 7.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 7.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Darius Clark Darius Clark ('98) | 98 | USA | 7.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | 7.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ja'von Douglas Ja'von Douglas ('99) | 99 | USA | 7.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Cameron O'Neal Cameron O'Neal ('01) | 01 | USA | 6.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Ihemeje Emmanuel Ihemeje ('98) | 98 | ITA | 17.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chengetayi David Mapaya Chengetayi David Mapaya ('98) | 98 | ZIM | 16.95 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 16.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 16.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Owayne Owens Owayne Owens | 00 | JAM | 16.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 16.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 16.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 16.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 16.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 15.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Chris Welch Chris Welch ('99) | 99 | USA | 15.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 15.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 21.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 20.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 19.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daniel McArthur Daniel McArthur ('98) | 98 | USA | 19.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Burger Lambrechts JR Burger Lambrechts JR ('98) | 98 | RSA | 19.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 19.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | John Meyer John Meyer ('99) | 99 | USA | 19.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 19.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jonah Wilson Jonah Wilson ('98) | 98 | USA | 19.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 19.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 19.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Darius King Darius King ('98) | 98 | USA | 18.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 18.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 18.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 18.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kevin Shubert Kevin Shubert ('01) | 01 | USA | 18.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 24.46 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Israel Oloyede Israel Oloyede ('99) | 99 | USA | 23.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Manning Plater Manning Plater ('97) | 97 | USA | 22.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 22.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 22.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 22.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaleb Siekmeier Kaleb Siekmeier ('99) | 99 | USA | 22.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jake Wickey Jake Wickey ('98) | 98 | USA | 21.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jon Nerdal Jon Nerdal ('96) | 96 | NOR | 21.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jayden White Jayden White ('01) | 01 | USA | 21.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Taige Bryant Taige Bryant ('97) | 97 | USA | 21.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 21.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 20.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Nick Hicks Nick Hicks | USA | 20.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Ruben Banks Ruben Banks ('01) | 01 | GBR | 19.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Newlyn Stephenson Newlyn Stephenson ('99) | 99 | USA | 19.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 6264 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 6200 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 5995 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 5907 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 5863 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 5726 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5715 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 5653 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 5630 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 5501 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 5125 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 4813 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Austin West Austin West | 00 | USA | 4591 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 3656 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:03.16 | ||||||||||||
Randolph Ross, Daniel Stokes, Elijah Young, Trevor Stewart | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:03.61 | ||||||||||||
Jacob Smith, Lance Lang, Kennedy Lightner, Dwight St. Hillaire | |||||||||||||||
3 | Tennessee Tennessee | USA | 3:04.10 | ||||||||||||
Sebastian Cooper, Chris Bailey, Emmanuel Bynum, Jonathan Sacoor | |||||||||||||||
4 | Georgia Georgia | USA | 3:04.84 | ||||||||||||
Matthew Boling, Caleb Cavanaugh, Delano Dunkley, Elija Godwin | |||||||||||||||
Finale B 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:06.31 | ||||||||||||
Ryan Willie, Ian Davis, Denzel Villaman, Chantz Sawyers | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:06.35 | ||||||||||||
Jeremy Farr, Jalen Brown, Rhayko Schwartz, James Milholen | |||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:06.77 | ||||||||||||
Bryce Deadmon, James Smith, Omajuwa Etiwe, Moitalel Mpoke | |||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 3:08.25 | ||||||||||||
Gabriel Serrano, Champion Allison, Joshua St. Clair, Jonathan Martin | |||||||||||||||
Finale C 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:07.71 | ||||||||||||
Jon Maas, Jonathan Jones, Micaiah Harris, Willington Wright | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:08.49 | ||||||||||||
Noah Williams, Dorian Camel, Charles Lewis, Sean Burrell | |||||||||||||||
3 | Ohio State Ohio State | USA | 3:08.83 | ||||||||||||
Donnie James, Tyler Johnson, Frank Hayes, Cameron Cooper | |||||||||||||||
M Distance Medley Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Oregon Oregon | USA | 9:19.98 | ||||||||||||
Reed Brown, Xavier Nairne, Charles Hunter, Cooper Teare | |||||||||||||||
2 | Ole Miss Ole Miss | USA | 9:20.75 | ||||||||||||
Everett Smulders, Elijah Dryer, John Rivera, Mario García | |||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 9:23.73 | ||||||||||||
Cruz Gomez, Jonathan Jones, Brendan Hebert, Crayton Carrozza | |||||||||||||||
4 | North Carolina North Carolina | USA | 9:25.80 | ||||||||||||
Thomas Ratcliffe, Isaiah Palmer, Allen Siegler, Brandon Tubby | |||||||||||||||
5 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 9:27.67 | ||||||||||||
Ethan Mills, Patrick Forrest, Thierry Siewe Yanga, Ben Fleming | |||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 9:33.65 | ||||||||||||
Reese Walters, James Milholen, Jadon Bartholomew, Andrew Kibet | |||||||||||||||
7 | Indiana Indiana | USA | 9:34.30 | ||||||||||||
Teddy Browning, Shaton Vaughn, Cooper Williams, Arjun Jha | |||||||||||||||
8 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 9:35.17 | ||||||||||||
Sean Torpy, Luke Finnegan, Andrew Schroff, Christopher Torpy | |||||||||||||||
9 | Iowa State Iowa State | USA | 9:36.00 | ||||||||||||
Joe Schaefer, Cebastian Gentil, Alex Lomong, Nehemiah Too | |||||||||||||||
10 | Texas Tech Texas Tech | USA | 9:38.89 | ||||||||||||
Paul Sherrill, Chancellor Stephenson, Sven Cepuš, Owen Likins | |||||||||||||||
11 | Tennessee Tennessee | USA | 9:41.98 | ||||||||||||
Alex Kay, Jonathan Sacoor, Joe Hoots, Alex Crigger | |||||||||||||||
12 | Alabama Alabama | USA | 9:50.92 | ||||||||||||
Grady Shiflet, Gabriel Serrano, Mark Shannon, Jace Jones | |||||||||||||||
K 60 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 7.05 | 0.179 | PB | |||||||||
2 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.14 | 0.153 | ||||||||||
3 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 7.16 | 0.168 | ||||||||||
4 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.18 | 0.179 | =PB | |||||||||
5 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 7.22 | 0.219 | PB | |||||||||
6 | Joella Lloyd Joella Lloyd ('02) | 02 | ANT | 7.23 | 0.216 | ||||||||||
7 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.23 | 0.172 | ||||||||||
8 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 7.27 | 0.151 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 7.11 | Q 0.162 | PB | |||||||||
2 | Joella Lloyd Joella Lloyd ('02) | 02 | ANT | 7.17 | Q 0.202 | ||||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.18 | 0.161 | PB | |||||||||
4 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 7.23 | 0.119 | NR | PB | ||||||||
5 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 7.26 | 0.161 | ||||||||||
6 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 7.28 | 0.208 | ||||||||||
7 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 7.32 | 0.191 | ||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.09 | Q 0.167 | PB | |||||||||
2 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 7.13 | Q 0.180 | PB | |||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.15 | 0.134 | PB | |||||||||
4 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 7.23 | 0.169 | PB | |||||||||
5 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.26 | 0.182 | ||||||||||
6 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.30 | 0.156 | ||||||||||
7 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 7.36 | 0.267 | ||||||||||
8 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.38 | 0.225 | ||||||||||
K 200 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.38 | 0.169 | PB | |||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.45 | 0.181 | PB | |||||||||
3 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 23.01 | 0.228 | ||||||||||
4 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 23.47 | 0.211 | ||||||||||
Finale B 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 22.64 | 0.152 | ||||||||||
2 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 22.75 | 0.155 | PB | |||||||||
3 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.76 | 0.150 | SB | |||||||||
4 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.96 | 0.157 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.62 | 0.189 | ||||||||||
2 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.90 | 0.180 | SB | |||||||||
3 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 22.94 | 0.169 | PB | |||||||||
4 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 23.59 | 0.163 | ||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 22.93 | 0.138 | ||||||||||
2 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 23.22 | 0.275 | ||||||||||
3 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.65 | 0.123 | ||||||||||
4 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 23.76 | 0.170 | ||||||||||
Indledende 3 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.77 | 0.171 | ||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.27 | 0.186 | ||||||||||
3 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 23.52 | 0.141 | ||||||||||
Laila Owens Laila Owens ('02) | 02 | USA | DQ | 0.182 | |||||||||||
Indledende 4 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 22.96 | 0.169 | PB | |||||||||
2 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 23.16 | 0.184 | PB | |||||||||
3 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 23.18 | 0.149 | ||||||||||
4 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 23.70 | 0.184 | ||||||||||
K 400 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Kaelin Roberts Kaelin Roberts ('99) | 99 | USA | 50.84 | 0.199 | PB | |||||||||
2 | Athing Mu Athing Mu ('02) | 02 | USA | 51.03 | 0.190 | ||||||||||
3 | Charokee Young Charokee Young | 00 | JAM | 51.41 | 0.285 | PB | |||||||||
4 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 51.83 | 0.273 | PB | |||||||||
Finale B 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 51.26 | 0.207 | ||||||||||
2 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 52.02 | 0.173 | PB | |||||||||
3 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 52.50 | 0.157 | ||||||||||
4 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 52.69 | 0.244 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Kaelin Roberts Kaelin Roberts ('99) | 99 | USA | 52.27 | 0.263 | ||||||||||
2 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 52.34 | 0.208 | PB | |||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.78 | 0.239 | ||||||||||
4 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 54.95 | 0.174 | ||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 51.91 | 0.211 | ||||||||||
2 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 52.03 | 0.219 | PB | |||||||||
3 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 52.37 | 0.212 | ||||||||||
4 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 53.34 | 0.255 | ||||||||||
Indledende 3 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Athing Mu Athing Mu ('02) | 02 | USA | 51.02 | 0.170 | ||||||||||
2 | Charokee Young Charokee Young | 00 | JAM | 51.64 | 0.222 | PB | |||||||||
3 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 51.82 | 0.217 | PB | |||||||||
4 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 52.14 | 0.236 | PB | |||||||||
Indledende 4 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.61 | 0.186 | ||||||||||
2 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 52.81 | 0.186 | ||||||||||
3 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 53.31 | 0.173 | ||||||||||
4 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.43 | 0.384 | ||||||||||
K 800 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:00.69 | PB | ||||||||||
2 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:01.21 | PB | ||||||||||
3 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:01.22 | PB | ||||||||||
4 | Lindsey Butler Lindsey Butler | 00 | USA | 2:02.15 | |||||||||||
5 | Claire Seymour Claire Seymour ('99) | 99 | USA | 2:02.25 | PB | ||||||||||
6 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:03.32 | |||||||||||
7 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:04.26 | PB | ||||||||||
8 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:04.36 | |||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:04.59 | Q | ||||||||||
2 | Lindsey Butler Lindsey Butler | 00 | USA | 2:04.61 | Q | ||||||||||
3 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:04.61 | Q | ||||||||||
4 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:04.69 | |||||||||||
5 | Leigha Torino Leigha Torino ('99) | 99 | USA | 2:05.74 | |||||||||||
6 | Aleeya Hutchins Aleeya Hutchins ('01) | 01 | CAN | 2:08.44 | |||||||||||
7 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:09.57 | |||||||||||
Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | DNF | ||||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Claire Seymour Claire Seymour ('99) | 99 | USA | 2:03.97 | Q | PB | |||||||||
2 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:04.07 | Q | ||||||||||
3 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:04.50 | Q | ||||||||||
4 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:04.56 | PB | ||||||||||
5 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:07.62 | |||||||||||
6 | Mallory King Mallory King ('98) | 98 | USA | 2:07.74 | |||||||||||
7 | Victoria Vanriele Victoria Vanriele ('02) | 02 | USA | 2:07.95 | SB | ||||||||||
8 | Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | 2:13.44 | |||||||||||
K 1 mile Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 4:30.58 | PB | ||||||||||
2 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:32.37 | |||||||||||
3 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 4:33.95 | PB | ||||||||||
4 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:36.26 | PB | ||||||||||
5 | Allison Guagenti Allison Guagenti ('01) | 01 | USA | 4:36.71 | PB | ||||||||||
6 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:37.65 | PB | ||||||||||
7 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 4:38.46 | |||||||||||
8 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 4:39.67 | SB | ||||||||||
9 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 4:44.40 | |||||||||||
10 | Heather Hanson Heather Hanson | USA | 4:48.97 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:40.92 | Q | ||||||||||
2 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 4:41.61 | Q | SB | |||||||||
3 | Heather Hanson Heather Hanson | USA | 4:41.74 | Q | PB | ||||||||||
4 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:41.78 | Q | PB | |||||||||
5 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:41.83 | PB | ||||||||||
6 | Tori Herman Tori Herman | USA | 4:42.09 | ||||||||||||
7 | Lotte Black Lotte Black ('98) | 98 | USA | 4:42.92 | |||||||||||
8 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:47.49 | |||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 4:37.04 | Q | PB | |||||||||
2 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:37.72 | Q | PB | |||||||||
3 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 4:38.59 | Q | ||||||||||
4 | Allison Guagenti Allison Guagenti ('01) | 01 | USA | 4:38.73 | Q | PB | |||||||||
5 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 4:38.88 | PB | ||||||||||
6 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 4:39.04 | |||||||||||
7 | Isabel Van Camp Isabel Van Camp | USA | 4:39.29 | ||||||||||||
8 | Simone Plourde Simone Plourde | 00 | CAN | 4:45.99 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 9:01.47 | PB | ||||||||||
2 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 9:01.67 | |||||||||||
3 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 9:02.79 | |||||||||||
4 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 9:03.85 | |||||||||||
5 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 9:05.52 | PB | ||||||||||
6 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 9:05.98 | |||||||||||
7 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 9:06.77 | PB | ||||||||||
8 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 9:09.05 | |||||||||||
9 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 9:10.40 | |||||||||||
10 | Jennie Baragar-Petrash Jennie Baragar-Petrash ('98) | 98 | CAN | 9:10.51 | PB | ||||||||||
11 | Alyson Churchill Alyson Churchill ('02) | 02 | USA | 9:14.91 | |||||||||||
12 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 9:19.29 | |||||||||||
13 | Olivia Markezich Olivia Markezich | 00 | USA | 9:21.74 | |||||||||||
14 | Hannah Brookover Hannah Brookover ('98) | 98 | USA | 9:28.70 | |||||||||||
15 | Allie Schadler Allie Schadler ('99) | 99 | USA | 9:29.83 | SB | ||||||||||
K 5000 m Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 15:48.98 | |||||||||||
2 | Bethany Hasz Bethany Hasz ('97) | 97 | USA | 15:49.62 | SB | ||||||||||
3 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 15:49.86 | SB | ||||||||||
4 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 15:51.73 | PB | ||||||||||
5 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 15:51.87 | SB | ||||||||||
6 | Grace Forbes Grace Forbes | 00 | USA | 15:53.36 | |||||||||||
7 | Jenna Magness Jenna Magness ('99) | 99 | USA | 15:53.73 | PB | ||||||||||
8 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 15:55.65 | |||||||||||
9 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 15:58.38 | |||||||||||
10 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 16:07.75 | |||||||||||
11 | Kelsey Chmiel Kelsey Chmiel ('01) | 01 | USA | 16:12.73 | |||||||||||
12 | Rebecca Clark Rebecca Clark | 00 | USA | 16:18.29 | |||||||||||
13 | Ashley Tutt Ashley Tutt ('99) | 99 | USA | 16:19.42 | PB | ||||||||||
14 | Grace Fetherstonhaugh Grace Fetherstonhaugh | 00 | CAN | 16:22.03 | PB | ||||||||||
15 | Ericka VanderLende Ericka VanderLende ('01) | 01 | USA | 16:37.36 | PB | ||||||||||
Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.92 | 0.149 | ||||||||||
2 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 7.99 | 0.217 | PB | |||||||||
3 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.01 | 0.165 | ||||||||||
4 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 8.01 | 0.143 | ||||||||||
5 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.06 | 0.216 | ||||||||||
6 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.07 | 0.169 | SB | |||||||||
7 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.08 | 0.181 | ||||||||||
8 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 8.16 | 0.177 | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.04 | Q 0.166 | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.09 | Q 0.160 | ||||||||||
3 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 8.09 | 0.157 | =PB | |||||||||
4 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 8.13 | 0.156 | ||||||||||
5 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.16 | 0.165 | ||||||||||
6 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 8.17 | 0.153 | ||||||||||
7 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 8.24 | 0.168 | ||||||||||
Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | DNF | 0.154 | |||||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.05 | Q 0.252 | PB | |||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.06 | Q 0.193 | ||||||||||
3 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 8.06 | 0.167 | ||||||||||
4 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.19 | 0.126 | ||||||||||
5 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 8.20 | 0.165 | ||||||||||
6 | Vitoria Alves Vitoria Alves ('98) | 98 | BRA | 8.35 | 0.209 | ||||||||||
7 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.51 | 0.223 | ||||||||||
8 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 9.23 | 0.147 | ||||||||||
K Højdespring Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rachel Glenn Rachel Glenn ('02) | 02 | USA | 1.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 1.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nissi Kabongo Nissi Kabongo ('01) | 01 | USA | 1.84 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nyagoa Bayak Nyagoa Bayak ('01) | 01 | USA | 1.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lillian Lowe Lillian Lowe ('98) | 98 | USA | 1.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 1.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kameesha Smith Kameesha Smith ('99) | 99 | USA | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rylee Anderson Rylee Anderson | 00 | USA | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shelby Tyler Shelby Tyler ('01) | 01 | USA | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Taylor Beard Taylor Beard | 00 | USA | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alexis Zatta Alexis Zatta | USA | 1.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Katherine Stuckly Katherine Stuckly | USA | 1.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | 4.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rachel Baxter Rachel Baxter ('99) | 99 | USA | 4.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ariádni Adamopoúlou Ariádni Adamopoúlou | 00 | GRE | 4.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell ('98) | 98 | USA | 4.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Samantha VanHoecke Samantha VanHoecke | USA | 4.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.36 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Gennifer Hirata Gennifer Hirata ('01) | 01 | USA | 4.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Haley Rayburn Haley Rayburn | USA | 4.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Julia Fixsen Julia Fixsen | 00 | USA | 4.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Aliyah Welter Aliyah Welter | 00 | USA | 4.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Olivia Moore Olivia Moore | USA | 4.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Leah Pasqualetti Leah Pasqualetti ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 6.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.68 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 6.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 6.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 6.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 6.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 6.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 6.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 6.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Lishanna Ilves Lishanna Ilves | 00 | EST | 6.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 14.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 14.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rūta Lasmane Rūta Lasmane | 00 | LAT | 14.15 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 13.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.61 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.53 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Euphenie Andre Euphenie Andre ('01) | 01 | USA | 13.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 13.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 13.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 13.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rhianna Phipps Rhianna Phipps ('01) | 01 | JAM | 13.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 13.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 12.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 12.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 18.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 17.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jorinde van Klinken Jorinde van Klinken | 00 | NED | 17.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 17.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 17.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 17.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Madison Pollard Madison Pollard ('98) | 98 | USA | 16.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kayli Johnson Kayli Johnson ('98) | 98 | USA | 16.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Josie Schaefer Josie Schaefer ('99) | 99 | USA | 16.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 16.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 16.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Latavia Maines Latavia Maines ('98) | 98 | USA | 16.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Aveun Moore Aveun Moore ('98) | 98 | USA | 15.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alexandra Emilianov Alexandra Emilianov ('99) | 99 | MDA | 15.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Angel Nkwonta Angel Nkwonta ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Makenli Forrest Makenli Forrest ('99) | 99 | USA | 23.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 23.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 22.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 22.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 22.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Camryn Rogers Camryn Rogers ('99) | 99 | CAN | 22.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shauniece O'Neal Shauniece O'Neal ('99) | 99 | USA | 21.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rebecca Mammel Rebecca Mammel ('98) | 98 | USA | 21.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Monique Hardy Monique Hardy ('01) | 01 | USA | 21.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Quiara Wheeler Quiara Wheeler ('99) | 99 | USA | 21.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Halee Hudson Halee Hudson | USA | 21.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 20.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tess Keyzers Tess Keyzers ('98) | 98 | USA | 20.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 20.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 20.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Deenia McMiller Deenia McMiller ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 4746 | AR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 4401 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 4344 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 4296 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 4213 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Annika Williams Annika Williams | USA | 4173 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 4162 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 4148 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 4126 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Allison Gerads Allison Gerads ('99) | 99 | USA | 4063 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 4061 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 3984 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 3904 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 3899 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 3777 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 3089 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 13.3. Finale A Finale | Inde 13.3. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:26.68 | ||||||||||||
Jania Martin, Charokee Young, Tierra Robinson-Jones, Athing Mu | |||||||||||||||
2 | USC USC | USA | 3:27.91 | ||||||||||||
Bailey Lear, Jan'Taijah Jones, Nicole Yeargin, Kaelin Roberts | |||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:28.07 | ||||||||||||
Paris Peoples, Morgan Burks-Magee, Tiana Wilson, Shafiqua Maloney | |||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 3:30.28 | ||||||||||||
Megan Moss, Abby Steiner, Masai Russell, Dajour Miles | |||||||||||||||
Finale B 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:29.69 | ||||||||||||
Symone Mason, Favour Ofili, Milan Young, Amber Anning | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:30.58 | ||||||||||||
Taylor Manson, Talitha Diggs, Sterling Lester, Doneisha Anderson | |||||||||||||||
3 | South Carolina South Carolina | USA | 3:32.67 | ||||||||||||
Knowledge Omovoh, Rachel Glenn, Ashton Lindley, Stephanie Davis | |||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 3:33.27 | ||||||||||||
Kavia Francis, Arria Minor, Aaliyah Miller, Lily Williams | |||||||||||||||
Finale C 13.3. | 13.3. | ||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:33.85 | ||||||||||||
Rhasidat Adeleke, Kennedy Simon, Stacey-Ann Williams, Davicia Patterson | |||||||||||||||
2 | Ucla Ucla | USA | 3:35.23 | ||||||||||||
Catherine Léger, Chinyere Okoro, McKenzy Pierre-Webster, Shae Anderson | |||||||||||||||
3 | Minnesota Minnesota | USA | 3:35.70 | ||||||||||||
Jayla Campbell, Abigail Schaffe, Val Larson, Janielle Josephs | |||||||||||||||
4 | Tennessee Tennessee | USA | 3:36.60 | ||||||||||||
Martina Weil, Vanessa Watson, Britton Wilson, Jada Chambers | |||||||||||||||
K Distance Medley Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Byu Byu | USA | 10:52.96 | ||||||||||||
Olivia Hoj, Alena Ellsworth, Lauren Barnes, Courtney Wayment | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 10:57.19 | ||||||||||||
Lauren Gregory, Kethlin Campbell, Quinn Owen, Krissy Gear | |||||||||||||||
3 | Florida State Florida State | USA | 10:59.16 | ||||||||||||
Alyson Churchill, Ofonime Odiong, Yasmine Abbes, Maudie Skyring | |||||||||||||||
4 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 10:59.75 | ||||||||||||
, Christina Ollison, Stephanie Moss, Taylor Roe | |||||||||||||||
5 | Michigan Michigan | USA | 11:04.65 | ||||||||||||
Alice Hill, Ziyah Holman, Lucy Petee, Katelynne Hart | |||||||||||||||
6 | Florida Florida | USA | 11:05.36 | ||||||||||||
Gabrielle Wilkinson, Lauryn Ghee, Abbie Harrelson, Imogen Barrett | |||||||||||||||
7 | NC State NC State | USA | 11:06.14 | ||||||||||||
Katelyn Tuohy, Alexis Postell, Anna Vess, Savannah Shaw | |||||||||||||||
8 | Ole Miss Ole Miss | USA | 11:07.18 | ||||||||||||
Loral Winn, Toni Glatz, Sintayehu Vissa, Madeleine King | |||||||||||||||
9 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 11:20.32 | ||||||||||||
Grace Boone, Cate Stone, Maxana Grubb, Hannah Ballowe | |||||||||||||||
10 | Oregon Oregon | USA | 11:22.74 | ||||||||||||
Mia Helene Mørck, Megan Bolton, Carly Kleefeld, Alessia Zarbo | |||||||||||||||
Washington Washington | USA | DQ | |||||||||||||
Kelly Makin, Olivia Ribera, Marlena Preigh, Madison Heisterman | |||||||||||||||
Alabama Alabama | USA | DQ | |||||||||||||
Jami Reed, Christal Mosley, Lauren Turner, Amaris Tyynismaa | |||||||||||||||
M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||
1 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 7.04 | 0.144 | PB | |||||||||
2 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.06 | 0.144 | SB | |||||||||
3 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 7.08 | 0.226 | PB | |||||||||
4 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 7.09 | 0.199 | PB | |||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7.10 | 0.163 | PB | |||||||||
6 | Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 7.13 | 0.179 | ||||||||||
7 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 7.18 | 0.219 | PB | |||||||||
8 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 7.22 | 0.172 | SB | |||||||||
Indledende 2 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 6.82 | 0.150 | SB | |||||||||
2 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 6.91 | 0.129 | PB | |||||||||
3 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 6.96 | 0.166 | ||||||||||
4 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 6.97 | 0.186 | ||||||||||
5 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 6.98 | 0.160 | PB | |||||||||
6 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 6.98 | 0.215 | SB | |||||||||
7 | Austin West Austin West | 00 | USA | 7.01 | 0.182 | ||||||||||
8 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 7.36 | 0.164 | ||||||||||
M 1000 m Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 2:36.32 | PB | ||||||||||
2 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 2:40.07 | PB | ||||||||||
3 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 2:45.45 | SB | ||||||||||
4 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 2:45.53 | SB | ||||||||||
5 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 2:45.98 | SB | ||||||||||
6 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 2:46.66 | PB | ||||||||||
7 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 2:47.20 | |||||||||||
8 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 2:47.76 | PB | ||||||||||
9 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 2:48.21 | |||||||||||
10 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 2:48.38 | PB | ||||||||||
11 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 2:51.07 | PB | ||||||||||
12 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 2:54.63 | |||||||||||
Austin West Austin West | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | DNF | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 7.97 | 0.193 | SB | |||||||||
2 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 8.07 | 0.135 | SB | |||||||||
3 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 8.16 | 0.189 | ||||||||||
4 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 8.20 | 0.149 | SB | |||||||||
Indledende 2 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 8.29 | 0.179 | PB | |||||||||
2 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 8.39 | 0.258 | ||||||||||
Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | DNF | 0.161 | |||||||||||
Indledende 3 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Austin West Austin West | 00 | USA | 8.23 | 0.200 | ||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 8.24 | 0.179 | PB | |||||||||
3 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 8.32 | 0.140 | ||||||||||
4 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 10.00 | 0.156 | ||||||||||
Indledende 4 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.87 | 0.152 | =SB | |||||||||
2 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 8.31 | 0.185 | ||||||||||
Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | DNF | 0.146 | |||||||||||
M Højdespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 2.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 2.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 1.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 1.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 1.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 1.94 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 1.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 1.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 1.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Austin West Austin West | 00 | USA | 1.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 12.3. Finale A Finale | Inde 12.3. | ||||||||||||||
1 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 5.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 4.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 4.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 4.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 4.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 4.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 4.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 4.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 4.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 4.56 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 4.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Austin West Austin West | 00 | USA | 3.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 7.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 7.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 7.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 7.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Austin West Austin West | 00 | USA | 7.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 7.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 7.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 7.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 7.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 6.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 6.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 16.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 15.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 15.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 14.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 14.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 14.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 14.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 13.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 13.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 13.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 13.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 13.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Austin West Austin West | 00 | USA | 12.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 12.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 12.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 800 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 2:10.86 | 0.226 | PB | ||||||||||
2 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 2:12.13 | 0.199 | PB | |||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 2:13.13 | 0.163 | PB | |||||||||
4 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 2:13.19 | 0.179 | ||||||||||
5 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 2:17.53 | 0.219 | PB | |||||||||
6 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 2:18.59 | 0.172 | PB | |||||||||
7 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 2:18.63 | 0.150 | ||||||||||
8 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 2:21.70 | 0.129 | ||||||||||
9 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 2:22.65 | 0.166 | ||||||||||
10 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 2:22.90 | 0.186 | |||||||||||
11 | Annika Williams Annika Williams | USA | 2:24.59 | 0.160 | PB | ||||||||||
12 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 2:25.95 | 0.215 | PB | |||||||||
13 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 2:26.37 | 0.182 | PB | |||||||||
14 | Allison Gerads Allison Gerads ('99) | 99 | USA | 2:27.20 | 0.164 | PB | |||||||||
15 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 2:28.22 | PB | ||||||||||
16 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 2:29.24 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||
1 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 8.13 | 0.144 | ||||||||||
2 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 8.44 | 0.144 | SB | |||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 8.51 | 0.226 | PB | |||||||||
4 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 8.59 | 0.199 | ||||||||||
Indledende 2 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||
1 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 8.62 | 0.163 | PB | |||||||||
2 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 8.77 | 0.179 | ||||||||||
3 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 8.78 | 0.219 | ||||||||||
4 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 9.02 | 0.172 | |||||||||||
Indledende 3 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||
1 | Annika Williams Annika Williams | USA | 8.64 | 0.150 | PB | ||||||||||
2 | Allison Gerads Allison Gerads ('99) | 99 | USA | 8.91 | 0.129 | =PB | |||||||||
3 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 8.94 | 0.166 | |||||||||||
4 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 8.97 | 0.186 | =PB | |||||||||
Indledende 4 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 8.27 | 0.160 | PB | |||||||||
2 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 8.37 | 0.215 | ||||||||||
3 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 8.38 | 0.182 | ||||||||||
4 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 8.43 | 0.164 | ||||||||||
K Højdespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.93 | =NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 1.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annika Williams Annika Williams | USA | 1.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Allison Gerads Allison Gerads ('99) | 99 | USA | 1.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 1.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 1.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 1.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 1.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 6.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 6.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Allison Gerads Allison Gerads ('99) | 99 | USA | 5.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 5.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 5.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 5.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 5.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Annika Williams Annika Williams | USA | 5.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 5.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 5.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 5.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 5.30 | 0.144 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 5.09 | 0.144 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 13.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allison Gerads Allison Gerads ('99) | 99 | USA | 13.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 12.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 12.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 12.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 11.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 11.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 11.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Annika Williams Annika Williams | USA | 11.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 11.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 11.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 11.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 11.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 11.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 10.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 9.81 | |||||||||||
|