Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Dresden GER: itelligence Citylauf Invitational 21.3.2021

M 10 km    

Finale A

Finale
1
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED28:55
  
 
2
Ilyas Yonis Osman
Ilyas Yonis Osman ('99)
SOM28:56
  
 
3
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI29:04
  
 SB
4
Lander Tijtgat
Lander Tijtgat ('83)
BEL29:06
  
 PB
5
Marcel Fehr
Marcel Fehr ('92)
GER29:11
  
 PB
6
Fabian Clarkson
Fabian Clarkson ('90)
GER29:13
  
 PB
7
Sander Vercauteren
Sander Vercauteren ('98)
BEL29:15
  
 SB
8Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN29:15
  
 PB
9
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED29:16
  
 PB
10
John Foitzik
John Foitzik ('91)
SWE29:24
  
 PB
11
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL29:32
  
 SB
12
Konstantin Wedel
Konstantin Wedel ('93)
GER29:34
  
 
13
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE29:39
  
 SB
14
Thorben Dietz
Thorben Dietz ('89)
GER29:41
  
 
15
Manuel de Backer
Manuel de Backer ('96)
NED29:41
  
 
16
Gianluca Assorgia
Gianluca Assorgia ('94)
NED29:42
  
 PB
17
Tim Robertson
Tim Robertson ('95)
NZL29:43
  
 PB
18
Felix Wammetsberger
Felix Wammetsberger ('95)
GER29:57
  
 PB
19
Clemens Erdmann
Clemens Erdmann ('01)
GER29:59
  
 PB
20
Jannik Schaufler
Jannik Schaufler ('97)
GER30:01
  
 SB
21
Robert Baumann
Robert Baumann ('98)
GER30:01
  
 PB
22
Lorenz Baum
Lorenz Baum ('90)
GER30:05
  
 PB
23
Jens Nerkamp
Jens Nerkamp ('89)
GER30:15
  
 SB
24Michael JensenMichael Jensen ('87)DEN30:19
  
 PB
25
Julien Jeandrée
Julien Jeandrée ('94)
GER30:19
  
 =PB
26
Sebastian Hauf
Sebastian Hauf ('92)
GER30:29
  
 PB
27
Simon Müller
Simon Müller ('96)
GER30:29
  
 PB
28
Estifanos Faid
Estifanos Faid ('92)
ERI30:33
  
 PB
29
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('92)
SWE30:34
  
 SB
30
Florian Bremm
Florian Bremm 
GER30:34
  
 PB
31
Alexandre Jodidio
Alexandre Jodidio ('90)
SUI30:41
  
 PB
32
Jonathan Atse-Herrera
Jonathan Atse-Herrera ('87)
CIV30:45
  
 SB
33
Lars Christian Schwalm
Lars Christian Schwalm ('97)
GER30:45
  
 PB
34
Heshlu Andemariam
Heshlu Andemariam ('97)
ERI30:47
  
 SB
35
Lorenz Adler
Lorenz Adler ('98)
GER30:47
  
 PB
36
Felix Adler
Felix Adler ('98)
GER30:47
  
 PB
37
Paul Feuerer
Paul Feuerer ('01)
GER30:54
  
 PB
38
Björn Juschka
Björn Juschka ('94)
GER30:55
  
 PB
39
Julian Beuchert
Julian Beuchert ('92)
GER30:57
  
 PB
40
Nick Jäger
Nick Jäger ('99)
GER30:57
  
 SB
41
Silvan Rauscher
Silvan Rauscher ('98)
GER31:00
  
 PB
42
Niels Michalk
Niels Michalk ('87)
GER31:00
  
 PB
43
Simon Bäcker
Simon Bäcker ('96)
GER31:01
  
 PB
44
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE31:03
  
 SB
45
Dominic Müller
Dominic Müller ('89)
GER31:08
  
 SB
46
Tom Ring
Tom Ring ('88)
GER31:12
  
 PB
47
Philipp Stuckhardt
Philipp Stuckhardt ('91)
GER31:14
  
 SB
48
Miguel Abellan-Ossenbach
Miguel Abellan-Ossenbach ('91)
ESP31:15
  
 PB
49
Stefan Lauchner
Stefan Lauchner ('99)
GER31:21
  
 PB
50
Benedikt Brem
Benedikt Brem 
GER31:26
  
 SB
51
Felix Friedrich
Felix Friedrich ('02)
GER31:26
  
 PB
52
Theodor Schucht
Theodor Schucht ('03)
GER31:26
  
 PB
53
Kurt Lauer
Kurt Lauer ('03)
GER31:26
  
 PB
54
Sascha van Staa
Sascha van Staa ('92)
GER31:28
  
 SB
55
Philipp Hoffmann
Philipp Hoffmann ('86)
GER31:29
  
 =SB
56
Patrick König
Patrick König ('87)
GER31:30
  
 PB
57
Joseph Katib
Joseph Katib ('82)
GER31:33
  
 SB
58
Lukas Lembcke
Lukas Lembcke ('98)
GER31:35
  
 SB
59
Thibaut Maillot
Thibaut Maillot ('98)
FRA31:37
  
 PB
60
Nils Spetz
Nils Spetz ('91)
SWE31:37
  
 SB
61
Ondřej Fejfar
Ondřej Fejfar ('89)
CZE31:38
  
 PB
62
Paul Schmidt
Paul Schmidt ('85)
GER31:40
  
 SB
63
Raphael Arnold
Raphael Arnold ('80)
GER31:43
  
 PB
64
Korbinian Völkl
Korbinian Völkl ('91)
GER31:44
  
 PB
65
Nils Huhtakangas
Nils Huhtakangas ('99)
GER31:46
  
 PB
66
Anas Belfqih
Anas Belfqih ('03)
GER31:50
  
 PB
67
Domenik Hahn
Domenik Hahn ('97)
GER31:50
  
 PB
68
Yannick Schwarz
Yannick Schwarz ('93)
GER31:51
  
 PB
69
Chris Dels
Chris Dels ('84)
GER31:51
  
 PB
70
Michael Lang
Michael Lang ('81)
GER31:52
  
 PB
71
Philipp Rusch
Philipp Rusch ('96)
GER31:53
  
 PB
72
Gerrit Kröger
Gerrit Kröger ('93)
GER31:54
  
 PB
73
Mattis Dietrich
Mattis Dietrich ('01)
GER31:54
  
 PB
74
Felix Ebel
Felix Ebel ('03)
GER31:55
  
 PB
75
Friedrich Horn
Friedrich Horn ('93)
GER31:56
  
 PB
76
Oskar Enseling
Oskar Enseling ('01)
GER31:59
  
 PB
77
Luk Jäger
Luk Jäger ('02)
GER32:00
  
 PB
Fabian Lutz
Fabian Lutz ('92)
GER DNF
  
 
Aimen Haboubi
Aimen Haboubi ('84)
GER DNF
  
 
Thorsten Herrig
Thorsten Herrig ('87)
GER DNF
  
 
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Richard Ringer
Richard Ringer ('89)
GER1:01:33
  
 PB
2
Nils Voigt
Nils Voigt ('97)
GER1:01:35
  
 PB
3
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER1:01:37
  
 PB
4
Koen Naert
Koen Naert ('89)
BEL1:01:38
  
 PB
5
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR1:01:42
  
 SB
6
Bart van Nunen
Bart van Nunen ('95)
NED1:01:47
  
 PB
7
Philimon Kipchumba
Philimon Kipchumba ('98)
KEN1:01:47
  
 PB
8
Bernard Wambua
Bernard Wambua ('99)
KEN1:01:55
  
 PB
9
Samuel Fitwi Sibhatu
Samuel Fitwi Sibhatu ('97)
GER1:01:56
  
 PB
10
Hendrik Pfeiffer
Hendrik Pfeiffer ('93)
GER1:02:05
  
 PB
11
Ejob Berhe Solomun
Ejob Berhe Solomun ('93)
ERI1:02:16
  
 PB
12
Dieter Kersten
Dieter Kersten ('96)
BEL1:02:43
  
 PB
13
Frank Futselaar
Frank Futselaar ('91)
NED1:02:46
  
 PB
14
Björn Koreman
Björn Koreman ('91)
NED1:03:08
  
 SB
15
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE1:03:11
  
 PB
16
Nicolai Sake
Nicolai Sake ('96)
BEL1:03:24
  
 PB
17
Luuk Maas
Luuk Maas ('99)
NED1:03:31
  
 PB
18Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN1:03:44
  
 SB
19
Dominik Notz
Dominik Notz ('93)
GER1:03:45
  
 PB
20
Tesfaye Felfele
Tesfaye Felfele ('86)
ERI1:03:46
  
 PB
21
Yannick Michiels
Yannick Michiels ('91)
BEL1:04:09
  
 SB
22
Márkos Goúrlias
Márkos Goúrlias ('95)
GRE1:04:42
  
 PB
23
Daan Reintjes
Daan Reintjes ('93)
NED1:04:45
  
 PB
24
Aziz Boukebal
Aziz Boukebal ('95)
FRA1:04:46
  
 PB
25
Arne Gabius
Arne Gabius ('81)
GER1:04:46
  
 SB
26
Alexander Hirschhäuser
Alexander Hirschhäuser ('92)
GER1:04:49
  
 SB
27
Tom Thurley
Tom Thurley ('93)
GER1:04:53
  
 SB
28
John Börjesson
John Börjesson ('92)
SWE1:05:08
  
 PB
29
Konstadínos Gelaoúzos
Konstadínos Gelaoúzos ('90)
GRE1:05:09
  
 PB
30
Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen ('91)
FIN1:05:11
  
 PB
31
Primož Kobe
Primož Kobe ('81)
SLO1:05:13
  
 SB
32
Kidane Solomon
Kidane Solomon ('90)
ERI1:05:16
  
 SB
33
Jorit van Malsen
Jorit van Malsen ('88)
NED1:05:59
  
 PB
34
Abiel Hailu
Abiel Hailu ('95)
ERI1:06:19
  
 SB
35
Philipp Baar
Philipp Baar ('92)
GER1:06:32
  
 SB
36
Maximilian Zeus
Maximilian Zeus ('95)
GER1:06:52
  
 PB
37
René Menzel
René Menzel ('92)
GER1:06:57
  
 PB
38
Leonard Arnold
Leonard Arnold ('94)
GER1:07:02
  
 PB
39
David Brecht
David Brecht ('98)
GER1:07:20
  
 PB
40
Silas Bergmann
Silas Bergmann ('97)
GER1:07:22
  
 PB
41
Dustin Karsch
Dustin Karsch ('92)
GER1:07:22
  
 PB
42
Jens Ziganke
Jens Ziganke ('88)
GER1:07:38
  
 SB
43Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)DEN1:07:52
  
 SB
44
Nicolai Riechers
Nicolai Riechers ('93)
GER1:08:16
  
 PB
45
Mattia Guglielmi
Mattia Guglielmi ('92)
ITA1:08:30
  
 PB
46
Theodor Popp
Theodor Popp ('91)
GER1:08:33
  
 PB
47
Marcus Schöfisch
Marcus Schöfisch ('87)
GER1:09:16
  
 SB
48
Lorenz Rau
Lorenz Rau ('98)
GER1:09:18
  
 PB
49
Remyo Tielsema
Remyo Tielsema ('90)
NED1:09:18
  
 SB
50Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)DEN1:09:25
  
 SB
51Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)DEN1:09:30
  
 SB
52
Dan Bürger
Dan Bürger ('97)
GER1:09:52
  
 PB
53
Georg Diettrich
Georg Diettrich ('70)
GER1:09:52
  
 PB
54
Fabian Borggrefe
Fabian Borggrefe ('72)
GER1:09:53
  
 PB
55
Maximilian Walter
Maximilian Walter ('96)
GER1:10:12
  
 PB
56
Dominik Schrader
Dominik Schrader ('80)
GER1:10:36
  
 PB
57
David Gärtlein
David Gärtlein ('92)
GER1:10:37
  
 PB
58
Manuel Goerlich
Manuel Goerlich ('84)
GER1:10:37
  
 PB
59
Floris Willeboordse
Floris Willeboordse ('91)
NED1:10:44
  
 PB
60Jan KaumannsJan Kaumanns ('94)GER1:10:45
  
 PB
61
Jan Kerkmann
Jan Kerkmann ('91)
GER1:11:54
  
 PB
Volker Goineau
Volker Goineau ('87)
FRA DNF
  
 
Kevin Key
Kevin Key ('92)
GER DNF
  
 
Steven Orlowski
Steven Orlowski ('97)
GER DNF
  
 
Robel Tewelde
Robel Tewelde ('97)
ERI DNF
  
 
Peter Herzog
Peter Herzog ('87)
AUT DNF
  
 
Ricardo Floris
Ricardo Floris ('90)
NED DNF
  
 
Amos Kipruto
Amos Kipruto ('86)
KEN DNF
  
 
Jan Knutzen
Jan Knutzen ('89)
GER DNF
  
 
Michael Stulik
Michael Stulik ('92)
AUT DNF
  
 
Theódoros Anagnóstou
Theódoros Anagnóstou ('75)
GRE DNF
  
 
Mohammed Loukili
Mohammed Loukili ('96)
SWE DNF
  
 
M Maraton    

Finale A

Finale
1
Simon Boch
Simon Boch ('94)
GER2:10:48
  
 PB
2
Soufiane Bouchikhi
Soufiane Bouchikhi ('90)
BEL2:12:39
  
 PB
3
Tom Hendrikse
Tom Hendrikse ('98)
NED2:13:03
  
 PB
4
Patrik Wägeli
Patrik Wägeli ('91)
SUI2:13:13
  
 PB
5
Hlynur Andrésson
Hlynur Andrésson ('93)
ISL2:13:37
  
NR PB
6
Hermano Ferreira
Hermano Ferreira ('82)
POR2:13:57
  
 SB
8Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)DEN2:18:28
  
 SB
9
Otto Kingstedt
Otto Kingstedt ('94)
SWE2:20:45
  
 PB
10
Joachim Krauth
Joachim Krauth ('89)
GER2:21:45
  
 PB
11
Dominik Fabianowski
Dominik Fabianowski ('89)
GER2:22:38
  
 SB
12
Geart Jorritsma
Geart Jorritsma ('96)
NED2:22:43
  
 PB
13
Christian Schreiner
Christian Schreiner ('86)
GER2:22:53
  
 PB
14
John Kingstedt
John Kingstedt ('92)
SWE2:25:19
  
 SB
15
Matthias Ewender
Matthias Ewender ('81)
GER2:26:59
  
 PB
16
Christoforos Protopapas
Christoforos Protopapas ('88)
CYP2:28:37
  
 PB
17
Samalya Schaefer
Samalya Schaefer ('83)
GER2:29:47
  
 SB
18
Wojciech Kopeć
Wojciech Kopeć ('86)
POL2:31:20
  
 SB
19
Stijn Witters
Stijn Witters ('95)
NED2:39:37
  
 PB
20
Craig Cynkin
Craig Cynkin ('85)
RSA2:40:07
  
 SB
Tobias Blum
Tobias Blum ('95)
GER DNF
  
 
Florian Prüller
Florian Prüller ('83)
AUT DNF
  
 
Dave Maes
Dave Maes ('91)
BEL DNF
  
 
Nick van der Poel
Nick van der Poel ('87)
NED DNF
  
 
Ronald Schröer
Ronald Schröer ('84)
NED DNF
  
 
Valentin Pfeil
Valentin Pfeil ('88)
AUT DNF
  
 
Andreas Hecht
Andreas Hecht ('80)
GER DNF
  
 
Lahsene Bouchikhi
Lahsene Bouchikhi ('93)
BEL DNF
  
 
Raoul Jankowski
Raoul Jankowski ('91)
GER DNF
  
 
Roel Wijmenga
Roel Wijmenga ('92)
NED DNF
  
 
Weldu Negash Gebretsadik
Weldu Negash Gebretsadik ('86)
NOR DNF
  
 
Błażej Brzeziński
Błażej Brzeziński ('87)
POL DNF
  
 
Tim Ramdane Cherif
Tim Ramdane Cherif ('94)
GER DNF
  
 
Frank Schauer
Frank Schauer ('89)
GER DNF
  
 
Christian Steinhammer
Christian Steinhammer ('88)
AUT DNF
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1
Katharina Steinruck
Katharina Steinruck ('89)
GER31:59
  
 PB
2
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE31:59
  
 SB
3
Carolina Wikström
Carolina Wikström ('93)
SWE32:42
  
 SB
4
Diane van Es
Diane van Es ('99)
NED33:37
  
 PB
5
Eva Dieterich
Eva Dieterich ('99)
GER33:51
  
 PB
6
Hanna Vandenbussche
Hanna Vandenbussche ('87)
BEL34:22
  
 SB
7
Luisa Boschan
Luisa Boschan ('93)
GER34:24
  
 SB
8
Kim Dillen
Kim Dillen ('83)
NED34:36
  
 SB
9
Juliette Thomas
Juliette Thomas 
BEL34:52
  
 PB
10
Rahel Brömmel
Rahel Brömmel ('02)
GER35:01
  
 PB
11
Lea Brückner
Lea Brückner ('99)
GER35:01
  
 PB
12
Emma Heckel
Emma Heckel ('02)
GER35:02
  
 SB
13
Martine Mellina
Martine Mellina ('90)
LUX35:05
  
 PB
14
Lisa Oed
Lisa Oed ('99)
GER35:06
  
 SB
15
Esther Jacobitz
Esther Jacobitz ('97)
GER35:14
  
 PB
16
Sophie Kretschmer
Sophie Kretschmer ('01)
GER35:21
  
 PB
17
Jenny Gloden
Jenny Gloden ('93)
LUX35:32
  
 PB
18
Victoria Brandt
Victoria Brandt ('89)
GER35:37
  
 
19
Wiebke Fritz
Wiebke Fritz ('89)
GER35:52
  
 PB
20
Isabel Leibfried
Isabel Leibfried ('91)
GER35:55
  
 SB
21
Zsanett Móczó
Zsanett Móczó ('85)
HUN36:04
  
 PB
22
Tinka Uphoff
Tinka Uphoff ('83)
GER36:19
  
 SB
23
Jule Vetter
Jule Vetter 
GER36:37
  
 PB
24
Katharina Stark
Katharina Stark ('92)
GER36:49
  
 SB
25
Nele Weike
Nele Weike ('99)
GER36:53
  
 SB
26
Carla Morgenroth
Carla Morgenroth ('95)
GER36:53
  
 
27
Anny Wolter
Anny Wolter ('93)
LUX36:53
  
 PB
28
Verena Cerna
Verena Cerna ('81)
GER36:55
  
 PB
29
Anne Barber
Anne Barber ('88)
GER37:27
  
 
30
Lisa Felicitas Rihm
Lisa Felicitas Rihm ('94)
GER37:34
  
 PB
31
Patricia Schreurs
Patricia Schreurs ('76)
NED37:53
  
 SB
32
Jasmin Beer
Jasmin Beer ('98)
GER38:03
  
 SB
33
Franziska Stemmer
Franziska Stemmer ('93)
GER38:32
  
 
34
Emma Waldschmidt
Emma Waldschmidt 
GER38:32
  
 PB
Jessie Ross Skärvad
Jessie Ross Skärvad ('78)
SWE DNF
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Fabienne Schlumpf
Fabienne Schlumpf ('90)
SUI1:08:27
  
NR PB
2
Domenika Mayer
Domenika Mayer ('90)
GER1:09:52
  
 PB
3
Mekdes Woldu
Mekdes Woldu ('92)
ERI1:10:50
  
 PB
4
Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac ('89)
CRO1:11:15
  
 
5
Jasmijn Lau
Jasmijn Lau ('99)
NED1:12:08
  
 PB
6
Bo Ummels
Bo Ummels ('93)
NED1:12:13
  
 PB
7
Rabea Schöneborn
Rabea Schöneborn ('94)
GER1:12:30
  
 SB
8
Blanka Dörfel
Blanka Dörfel ('02)
GER1:12:31
  
 PB
9
Hanne Verbruggen
Hanne Verbruggen ('93)
BEL1:13:30
  
 PB
10
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE1:13:34
  
 SB
11
Miriam Zirk
Miriam Zirk ('92)
GER1:15:35
  
 PB
12
Josina Papenfuß
Josina Papenfuß 
GER1:16:23
  
 SB
13
Johanna Rellensmann
Johanna Rellensmann ('90)
GER1:16:34
  
 PB
14
Zsófia Erdélyi
Zsófia Erdélyi ('87)
HUN1:16:46
  
 SB
15
Fabienne Königstein
Fabienne Königstein ('92)
GER1:17:00
  
 SB
16
Stefanie Strate
Stefanie Strate ('91)
GER1:17:05
  
 PB
17
Eva Van Zoonen
Eva Van Zoonen ('84)
NED1:18:12
  
 PB
18
Anna Starostzik
Anna Starostzik ('87)
GER1:18:26
  
 SB
19
Svenja Ojstersek
Svenja Ojstersek ('94)
GER1:18:26
  
 SB
20
Tanja Hellmann
Tanja Hellmann ('92)
GER1:18:42
  
 PB
21
Marlene De Boer
Marlene De Boer ('88)
NED1:19:14
  
 PB
22
Bettina Englisch
Bettina Englisch ('79)
GER1:19:22
  
 SB
23
Stefanía Leontiádou
Stefanía Leontiádou ('83)
GRE1:20:01
  
 SB
24
Fabienne Vonlanthen
Fabienne Vonlanthen ('93)
SUI1:20:04
  
 PB
25
Linn Lara Kleine
Linn Lara Kleine ('01)
GER1:20:15
  
 PB
26
Kari Nölken
Kari Nölken ('98)
GER1:20:30
  
 PB
27
Mayada Al-Sayad
Mayada Al-Sayad ('92)
PLE1:24:27
  
 SB
28
Carolin Joeken
Carolin Joeken ('96)
GER1:26:03
  
 PB
29
Lena Sommer
Lena Sommer ('96)
GER1:26:50
  
 PB
Christina Gerdes
Christina Gerdes ('95)
GER DNF
  
 
Saskia Weinans
Saskia Weinans ('94)
NED DNF
  
 
Nicole Möbus
Nicole Möbus ('87)
GER DNF
  
 
Julia Brugger
Julia Brugger ('90)
GER DNF
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Anna Bankowska
Anna Bankowska ('90)
POL2:31:16
  
 PB
2
Aleksandra Brzezińska
Aleksandra Brzezińska ('91)
POL2:34:24
  
 PB
3
Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė ('88)
LTU2:36:58
  
 SB
4
Karen Van Proeyen
Karen Van Proeyen ('84)
BEL2:41:16
  
 SB
Tirza van der Wolf
Tirza van der Wolf ('94)
NED DNF
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m