Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Raleigh NC USA: Raleigh Relays 25‐27.3.2021

M 100 m    
27.3. Vind: +1.6

Finale A

Finale
27.3.Vind: +1.6
1
Cravont Charleston
Cravont Charleston ('98)
USA10.10
  
 PB
2
Qhiyal Towns
Qhiyal Towns 
USA10.38
  
 PB
3
Alan Alvarez
Alan Alvarez 
USA10.56
  
 PB
4
Ahmed Amaar
Ahmed Amaar ('97)
LBA10.57
  
 SB
5
Tim Rumas
Tim Rumas 
USA10.57
  
 PB
6
Ezra Mellinger
Ezra Mellinger 
USA10.61
  
 PB
7
Travis Marx
Travis Marx ('99)
USA10.69
  
 PB
8
Joseph Laster Iii
Joseph Laster Iii 
USA10.72
  
 SB
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +1.4
25.3.Vind: +1.4
1
Tim Rumas
Tim Rumas 
USA10.60
  
 PB
2
Alex Lang
Alex Lang 
USA10.70
  
 PB
3
Christian Ford
Christian Ford 
USA10.82
  
 PB
4
Alexander Schwedt
Alexander Schwedt 
USA10.87
  
 PB
5
Jacob Sobota
Jacob Sobota ('99)
USA10.92
  
 SB
6
Prince Forson
Prince Forson 
USA11.00
  
 
7
Christopher Pitt
Christopher Pitt 
USA11.10
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: +3.1
25.3.Vind: +3.1
1
Cravont Charleston
Cravont Charleston ('98)
USA10.24 w
  
 
2
Alan Alvarez
Alan Alvarez 
USA10.57 w
  
 
3
Miles Mingo
Miles Mingo ('99)
USA10.68 w
  
 
4
Jarett flaker
Jarett flaker ('01)
USA10.77 w
  
 
5
Tobias Hayes
Tobias Hayes 
USA10.81 w
  
 
6
Isaiah Carter
Isaiah Carter ('01)
USA10.82 w
  
 
7
Tavares Kelly
Tavares Kelly 
USA10.94 w
  
 
Indledende 3
25.3. Vind: +0.9
25.3.Vind: +0.9
1
Qhiyal Towns
Qhiyal Towns 
USA10.59
  
 SB
2
Ezra Mellinger
Ezra Mellinger 
USA10.68
  
 PB
3
Ethan Roach
Ethan Roach 
USA10.78
  
 SB
Indledende 4
25.3. Vind: +1.5
25.3.Vind: +1.5
1
Travis Marx
Travis Marx ('99)
USA10.82
  
 SB
2
Bryce Favors
Bryce Favors 
USA10.86
  
 PB
3
Justice Dixon
Justice Dixon ('98)
USA10.99
  
 SB
4
Max Karen
Max Karen 
USA11.06
  
 PB
Indledende 5
25.3. Vind: +3.9
25.3.Vind: +3.9
1
Ahmed Amaar
Ahmed Amaar ('97)
LBA10.46 w
  
 
2
Joseph Laster Iii
Joseph Laster Iii 
USA10.54 w
  
 
3
Doniven Jackson
Doniven Jackson ('01)
USA10.70 w
  
 
4
Goba Dan-Princewill
Goba Dan-Princewill 
GBR10.86 w
  
 
5
Matthew Jackson
Matthew Jackson 
USA10.96 w
  
 
Nigel Davis
Nigel Davis 
USA DNFw
  
 
M 200 m    
27.3. Vind: +1.0

Finale A

Finale
27.3.Vind: +1.0
1
Cravont Charleston
Cravont Charleston ('98)
USA20.37
  
 PB
2
Isaiah Palmer
Isaiah Palmer ('98)
USA21.03
  
 PB
3
Ade Jones-Roundtree
Ade Jones-Roundtree ('98)
USA21.34
  
 SB
4
Ryan Saint-Germain
Ryan Saint-Germain 
USA21.42
  
 SB
5
Channing Phillips
Channing Phillips 
USA21.45
  
 SB
6
Gordon Lewis
Gordon Lewis ('99)
USA21.49
  
 SB
Finale B
27.3. Vind: +1.9
27.3.Vind: +1.9
1
Miles Mingo
Miles Mingo ('99)
USA21.10
  
 PB
2
Ja'von Douglas
Ja'von Douglas ('99)
USA21.12
  
 PB
3
Jadon Johnson
Jadon Johnson 
USA21.56
  
 PB
4
Ahmed Amaar
Ahmed Amaar ('97)
LBA21.56
  
 SB
5
Christian Ford
Christian Ford 
USA21.69
  
 SB
6
Tobias Hayes
Tobias Hayes 
USA21.76
  
 SB
7
Jarett flaker
Jarett flaker ('01)
USA21.83
  
 PB
8
Andrew Robinson
Andrew Robinson ('01)
GBR21.89
  
 SB
Finale C
27.3. Vind: +0.9
27.3.Vind: +0.9
1
Jordan Willis
Jordan Willis ('99)
USA21.16
  
 PB
2
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA21.71
  
 
3
Alexander Schwedt
Alexander Schwedt 
USA21.74
  
 PB
4
Dontavian Smith
Dontavian Smith ('97)
USA21.78
  
 SB
Tim Rumas
Tim Rumas 
USA DNF
  
 
Finale D
27.3. Vind: +1.1
27.3.Vind: +1.1
1
Alan Alvarez
Alan Alvarez 
USA21.36
  
 SB
2
Lonzell Feagin
Lonzell Feagin ('98)
USA21.58
  
 SB
3
Brandon Outlaw
Brandon Outlaw ('99)
USA21.62
  
 PB
4
Travis Marx
Travis Marx ('99)
USA21.64
  
 SB
5
Joshua Paige
Joshua Paige ('01)
USA21.82
  
 PB
6
Justice Dixon
Justice Dixon ('98)
USA21.90
  
 PB
Finale E
27.3. Vind: +0.6
27.3.Vind: +0.6
1
Jacob Uhl
Jacob Uhl 
USA21.75
  
 PB
2
Doniven Jackson
Doniven Jackson ('01)
USA21.81
  
 PB
3
Bryce Favors
Bryce Favors 
USA21.84
  
 PB
4
Max Karen
Max Karen 
USA21.95
  
 PB
5
Joseph Laster Iii
Joseph Laster Iii 
USA22.10
  
 PB
6
Prince Forson
Prince Forson 
USA22.23
  
 PB
7
Job Trahan
Job Trahan 
USA22.26
  
 PB
8
Goba Dan-Princewill
Goba Dan-Princewill 
GBR22.58
  
 
M 400 m    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Jordan Willis
Jordan Willis ('99)
USA46.10
  
 PB
2
Brandon Outlaw
Brandon Outlaw ('99)
USA46.35
  
 PB
3
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA47.25
  
 SB
4
Channing Phillips
Channing Phillips 
USA47.75
  
 SB
5
Jadon Johnson
Jadon Johnson 
USA48.82
  
 SB
6
Lawrence Leake
Lawrence Leake 
USA49.05
  
 SB
7
Tyler Benson
Tyler Benson 
USA49.72
  
 SB
Finale B
26.3.
26.3.
1
Donnell Carter
Donnell Carter 
USA47.46
  
 PB
2
Jared Williams
Jared Williams ('97)
USA47.85
  
 SB
3
Richard Bush
Richard Bush ('99)
USA48.39
  
 PB
4
Ethan Delgado
Ethan Delgado 
USA49.01
  
 PB
5
Jibril Syed
Jibril Syed 
USA49.22
  
 PB
6
Kendall Branan
Kendall Branan 
USA49.94
  
 SB
Finale C
26.3.
26.3.
1
Thomas Pitkin
Thomas Pitkin ('98)
IRL47.61
  
 SB
2
Jacob Uhl
Jacob Uhl 
USA47.75
  
 PB
3
Dante Watson
Dante Watson 
USA48.50
  
 
4
Matt Wilson
Matt Wilson ('95)
USA49.15
  
 PB
5
Joseph Dobrydney
Joseph Dobrydney 
USA49.41
  
 SB
6
Keegan Hughes
Keegan Hughes ('98)
USA49.48
  
 SB
Finale D
26.3.
26.3.
1
Junpai Dowdy
Junpai Dowdy 
USA47.87
  
 SB
2
Onyedikachi Ohia-Enyia
Onyedikachi Ohia-Enyia 
USA48.19
  
 SB
3
Josh Hardin
Josh Hardin ('01)
USA48.81
  
 
4
Raymond Oriakhi
Raymond Oriakhi ('02)
BAH48.81
  
 SB
5
Rauch Padhal
Rauch Padhal ('99)
CAN49.41
  
 SB
6
Nate Alleyne
Nate Alleyne ('99)
USA49.60
  
 SB
Jay Pendarvis
Jay Pendarvis ('01)
USA DNF
  
 
Finale E
26.3.
26.3.
1
Keshun Jones
Keshun Jones 
USA48.31
  
 PB
2
Job Trahan
Job Trahan 
USA49.43
  
 SB
3
Connor Atkinson
Connor Atkinson 
USA49.50
  
 PB
4
Jacob Weigel
Jacob Weigel 
USA49.71
  
 PB
M 800 m    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Finley McLear
Finley McLear 
GBR1:47.43
  
 SB
2
Mick Stanovsek
Mick Stanovsek ('97)
USA1:48.16
  
 PB
3
Christopher Conrad
Christopher Conrad ('99)
USA1:48.19
  
 PB
4
Dennis Mbuta
Dennis Mbuta 
USA1:48.24
  
 PB
5
Sebastian Anthony
Sebastian Anthony ('97)
GBR1:49.06
  
 PB
6
Sergio Miranda
Sergio Miranda ('92)
MEX1:51.18
  
 SB
7
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA1:51.83
  
 SB
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA DNF
  
 
Finale B
27.3.
27.3.
1
Jonathon Groendyk
Jonathon Groendyk 
USA1:49.07
  
 PB
2
Andrew Schroff
Andrew Schroff ('01)
USA1:49.27
  
 PB
3
Theo Woods
Theo Woods 
FRA1:50.12
  
 PB
4
Siro Piña
Siro Piña ('98)
ESP1:50.41
  
 PB
5
Kyle Durham
Kyle Durham ('01)
USA1:50.57
  
 PB
6
Dante Watson
Dante Watson 
USA1:51.44
  
 SB
7
Nicholas Young
Nicholas Young ('01)
CAN1:52.05
  
 PB
8
Angus Beer
Angus Beer ('02)
AUS1:53.36
  
 SB
Finale C
27.3.
27.3.
1
Sean Torpy
Sean Torpy ('97)
USA1:49.26
  
 SB
2
Jeremy Hernandez
Jeremy Hernandez ('96)
USA1:49.32
  
 SB
3
Clay Pender
Clay Pender 
USA1:49.87
  
 PB
4
Matthew Wigelsworth
Matthew Wigelsworth ('96)
GBR1:50.00
  
 PB
5
Rauch Padhal
Rauch Padhal ('99)
CAN1:50.21
  
 SB
6
Max Spencer
Max Spencer 
NZL1:50.51
  
 SB
7
Adam Wright
Adam Wright ('96)
GBR1:50.56
  
 SB
8
Daniel Maton
Daniel Maton ('01)
USA1:51.87
  
 SB
Finale D
27.3.
27.3.
1
Phelani Maduwa
Phelani Maduwa ('99)
RSA1:50.70
  
 PB
2
Chandler McGaha
Chandler McGaha 
USA1:50.93
  
 PB
3
Sean Peterson
Sean Peterson ('99)
USA1:51.67
  
 SB
4
Ryan Bush
Ryan Bush 
USA1:52.13
  
 SB
5
Ryan Jendzejec
Ryan Jendzejec ('99)
USA1:52.37
  
 SB
6
Jack Carleo
Jack Carleo 
USA1:53.09
  
 SB
7
Carter Blunt
Carter Blunt ('97)
USA1:53.41
  
 PB
8
Ethan Delgado
Ethan Delgado 
USA1:55.11
  
 SB
Finale E
27.3.
27.3.
1
Miguel Parrilla
Miguel Parrilla 
PUR1:51.79
  
 PB
2
Denis Gallagher
Denis Gallagher 
USA1:52.08
  
 PB
3
Demetri Panici
Demetri Panici 
USA1:52.46
  
 SB
4
Elijah Bourdeau
Elijah Bourdeau 
USA1:53.24
  
 PB
5
Pierre Sylvain
Pierre Sylvain 
USA1:53.95
  
 PB
6
Jakob Rettschlag
Jakob Rettschlag ('01)
GER1:54.02
  
 PB
Finale F
27.3.
27.3.
1
Maxwell Manley
Maxwell Manley ('01)
USA1:51.95
  
 PB
2
Alex Leshan
Alex Leshan 
KEN1:51.98
  
 PB
3
Miller Anderson
Miller Anderson ('01)
USA1:52.92
  
 PB
4
Andrew Akright
Andrew Akright 
USA1:53.08
  
 SB
5
Conall McGinness
Conall McGinness ('01)
GBR1:54.90
  
 PB
Finale G
27.3.
27.3.
1
Zach Beale
Zach Beale 
USA1:52.08
  
 PB
2
Kobe Brown
Kobe Brown ('01)
USA1:53.04
  
 PB
3
Michael Spragley
Michael Spragley 
USA1:53.28
  
 PB
4
Jack Warner
Jack Warner 
USA1:53.73
  
 PB
5
Alex Milligan
Alex Milligan ('98)
USA1:54.03
  
 SB
6
Nick Epstein
Nick Epstein 
USA1:54.81
  
 PB
7
Elijah Brown
Elijah Brown ('02)
USA1:55.24
  
 SB
8
Ben Davies
Ben Davies ('89)
USA1:55.85
  
 PB
Finale H
27.3.
27.3.
1
Davis Helmerich
Davis Helmerich 
USA1:52.65
  
 PB
2
Evan Guzman
Evan Guzman 
USA1:53.83
  
 PB
3
Craig Schumacher
Craig Schumacher 
USA1:54.14
  
 SB
4
Qaseem Wajd
Qaseem Wajd 
USA1:54.21
  
 SB
5
Wesley John
Wesley John ('01)
USA1:54.87
  
 SB
6
Jake Schindel
Jake Schindel 
USA1:55.71
  
 PB
7
Jackson O'Hara
Jackson O'Hara ('01)
USA1:55.85
  
 PB
M 1500 m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Sean Dolan
Sean Dolan ('01)
USA3:39.45
  
 PB
2
Casey Comber
Casey Comber ('96)
USA3:39.67
  
 PB
3
Jeremy Hernandez
Jeremy Hernandez ('96)
USA3:40.77
  
 PB
4
Mick Stanovsek
Mick Stanovsek ('97)
USA3:40.95
  
 SB
5
Zach Facioni
Zach Facioni ('99)
AUS3:41.14
  
 PB
6
Kevin Kelly
Kevin Kelly ('95)
IRL3:41.27
  
 PB
7
Cruz Culpepper
Cruz Culpepper ('02)
USA3:41.29
  
 PB
8
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL3:41.73
  
 PB
9
Shane Streich
Shane Streich ('96)
USA3:42.41
  
 
10
Matthew Wigelsworth
Matthew Wigelsworth ('96)
GBR3:44.69
  
 SB
11
Nick Steele
Nick Steele ('97)
USA3:50.43
  
 PB
12
Finley McLear
Finley McLear 
GBR3:55.65
  
 SB
Jake Toomey
Jake Toomey 
USA DNF
  
 
Finale B
25.3.
25.3.
1
Joe Waskom
Joe Waskom 
USA3:45.08
  
 PB
2
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:45.55
  
 PB
3
Liam Back
Liam Back ('02)
NZL3:45.57
  
 PB
4
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA3:46.24
  
 PB
5
Sean Peterson
Sean Peterson ('99)
USA3:46.46
  
 PB
6
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA3:46.50
  
 PB
7
Robert Becker
Robert Becker 
USA3:47.02
  
 PB
8
Leo Daschbach
Leo Daschbach ('01)
USA3:47.26
  
 PB
9
Carter Blunt
Carter Blunt ('97)
USA3:47.75
  
 PB
10
Jacob Stupak
Jacob Stupak 
USA3:48.38
  
 SB
11
Joe Bistritz
Joe Bistritz 
USA3:49.30
  
 PB
12
Alex Milligan
Alex Milligan ('98)
USA3:51.51
  
 SB
Tim Bason
Tim Bason ('98)
USA DNF
  
 
Finale C
25.3.
25.3.
1
Wes Porter
Wes Porter 
USA3:45.58
  
 PB
2
Dennis Mbuta
Dennis Mbuta 
USA3:46.34
  
 PB
3
Brent Bailey
Brent Bailey ('99)
USA3:46.68
  
 PB
4
Yasin Sado
Yasin Sado ('01)
USA3:47.67
  
 PB
5
Theo Woods
Theo Woods 
FRA3:47.89
  
 PB
6
Clay Pender
Clay Pender 
USA3:48.39
  
 PB
7
Angus White
Angus White ('98)
NZL3:50.35
  
 SB
8
Riley Buchholz
Riley Buchholz 
USA3:51.24
  
 
9
Daniel Maton
Daniel Maton ('01)
USA3:51.72
  
 SB
10
Caleb Futter
Caleb Futter 
USA3:54.12
  
 PB
11
Owen Day
Owen Day ('98)
CAN3:54.26
  
 SB
12
Sergio Miranda
Sergio Miranda ('92)
MEX3:57.10
  
 SB
Finale D
25.3.
25.3.
1
Ben Weisel
Ben Weisel ('97)
USA3:45.93
  
 PB
2
Joaquin Martinez De Pinillos
Joaquin Martinez De Pinillos 
USA3:47.40
  
 PB
3
Rory Cavan
Rory Cavan 
USA3:48.07
  
 PB
4
Tom Breuckman
Tom Breuckman 
USA3:49.35
  
 PB
5
Coen Roberts
Coen Roberts 
USA3:49.78
  
 PB
6
Andrew Schroff
Andrew Schroff ('01)
USA3:50.41
  
 PB
7
Ryan Jendzejec
Ryan Jendzejec ('99)
USA3:50.54
  
 PB
8
Colin De Young
Colin De Young ('98)
USA3:54.10
  
 PB
9
Angus Beer
Angus Beer ('02)
AUS3:54.41
  
 SB
10
Mitchell Small
Mitchell Small ('99)
NZL3:54.87
  
 SB
11
Ronald Brandal
Ronald Brandal 
USA3:58.31
  
 PB
Finale E
25.3.
25.3.
1
Patrick Anderson
Patrick Anderson ('01)
USA3:46.98
  
 PB
2
Ryan Fowkes
Ryan Fowkes ('01)
USA3:48.02
  
 PB
3
Joan Tapias
Joan Tapias ('99)
ESP3:48.20
  
 PB
4
Archie Wallis
Archie Wallis ('99)
AUS3:49.04
  
 PB
5
Phelani Maduwa
Phelani Maduwa ('99)
RSA3:50.48
  
 PB
6
Davis Helmerich
Davis Helmerich 
USA3:51.08
  
 PB
7
Jack Warner
Jack Warner 
USA3:51.66
  
 PB
8
Adam Wright
Adam Wright ('96)
GBR3:52.01
  
 SB
9
Michael Griffin
Michael Griffin 
USA3:53.23
  
 PB
10
Nick Soldevere
Nick Soldevere 
USA3:53.96
  
 PB
11
Kenton Bachmann
Kenton Bachmann ('99)
USA3:56.46
  
 PB
Finale F
25.3.
25.3.
1
Jack Tiernan
Jack Tiernan ('98)
AUS3:47.13
  
 PB
2
William Coogan
William Coogan ('02)
USA3:47.20
  
 PB
3
Julius Diehr
Julius Diehr 
USA3:47.54
  
 PB
4
Ka'eo Kruse
Ka'eo Kruse 
USA3:47.80
  
 PB
5
Owen Drometer
Owen Drometer 
USA3:48.51
  
 PB
6
Gavin Richards
Gavin Richards 
USA3:49.02
  
 PB
7
Anthony Camerieri
Anthony Camerieri 
USA3:50.12
  
 PB
8
Gavin Gaynor
Gavin Gaynor ('98)
USA3:51.53
  
 SB
9
Erik Linden
Erik Linden 
USA3:53.32
  
 SB
10
Andrew Delvecchio
Andrew Delvecchio 
USA3:55.33
  
 SB
Finale G
25.3.
25.3.
1
James Seal
James Seal 
AUS3:49.39
  
 PB
2
Demetri Panici
Demetri Panici 
USA3:50.81
  
 PB
3
Jackson Siddall
Jackson Siddall 
USA3:51.10
  
 PB
4
Colin Cannon
Colin Cannon 
USA3:52.60
  
 PB
5
Jake Lonsdale
Jake Lonsdale ('99)
GBR3:53.38
  
 PB
6
John Carter
John Carter 
USA3:53.70
  
 PB
7
Michael Spragley
Michael Spragley 
USA3:54.12
  
 PB
8
Evan Guzman
Evan Guzman 
USA3:54.42
  
 PB
9
Joseph Queen
Joseph Queen 
USA3:55.96
  
 PB
10
Brian Griffith
Brian Griffith ('90)
USA3:57.72
  
 SB
11
Cole Myers
Cole Myers 
USA3:58.18
  
 PB
Finale H
25.3.
25.3.
1
Sebastian Anthony
Sebastian Anthony ('97)
GBR3:49.53
  
 PB
2
Jaymee Domoney
Jaymee Domoney ('99)
GBR3:50.38
  
 PB
3
Connor Schwartz
Connor Schwartz 
USA3:50.88
  
 PB
4
Jacob Gallant
Jacob Gallant ('02)
USA3:51.87
  
 PB
5
Tim Haughton
Tim Haughton ('01)
USA3:52.06
  
 PB
6
Conall McGinness
Conall McGinness ('01)
GBR3:52.42
  
 PB
7
Steven Jackson
Steven Jackson 
USA3:52.66
  
 PB
8
Kyle Durham
Kyle Durham ('01)
USA3:52.83
  
 PB
9
Jack Kovach
Jack Kovach ('02)
USA3:53.38
  
 PB
10
Jonathon Groendyk
Jonathon Groendyk 
USA3:54.61
  
 SB
11
Trey Burleson
Trey Burleson 
USA3:55.50
  
 SB
12
Maxwell Manley
Maxwell Manley ('01)
USA3:57.61
  
 PB
Will Dixon
Will Dixon 
USA DNF
  
 
Finale I
25.3.
25.3.
1
Reid Sharkey
Reid Sharkey ('97)
USA3:55.74
  
 PB
2
Clayton Goldman
Clayton Goldman 
USA3:55.79
  
 PB
3
Tyler Coon
Tyler Coon 
USA3:57.57
  
 PB
4
Kobe Brown
Kobe Brown ('01)
USA3:57.89
  
 PB
5
Thomas Arbeiter
Thomas Arbeiter 
USA3:58.19
  
 PB
M 5000 m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Yared Nuguse
Yared Nuguse ('99)
USA13:40.62
  
 PB
2
Euan Makepeace
Euan Makepeace ('97)
GBR13:44.18
  
 PB
3
Matthew Carmody
Matthew Carmody 
USA13:44.55
  
 PB
4
Baldvin Thór Magnússon
Baldvin Thór Magnússon ('99)
ISL13:45.66
  
NR NU23R PB
5
Kenny Vasbinder
Kenny Vasbinder 
USA13:45.95
  
 PB
6
Drew Jordan
Drew Jordan ('92)
USA13:46.41
  
 SB
7
Haftu Strintzos
Haftu Strintzos ('99)
AUS13:47.32
  
 PB
8
Andrew Kent
Andrew Kent 
USA13:47.77
  
 PB
9
Josh Phillips
Josh Phillips ('99)
AUS13:48.83
  
 PB
10
Hannes Burger
Hannes Burger ('99)
GER13:51.86
  
 PB
11
James Quattlebaum
James Quattlebaum ('95)
USA13:53.03
  
 PB
12
Joshua Yeager
Joshua Yeager 
USA13:53.11
  
 PB
13
Andrew Alexander
Andrew Alexander ('99)
CAN13:54.94
  
 PB
14
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA13:56.54
  
 PB
15
Victor Palumbo
Victor Palumbo ('93)
USA14:22.35
  
 SB
16
Randy Neish
Randy Neish 
USA14:24.00
  
 PB
Jake Renfree
Jake Renfree 
USA DNF
  
 
Sean Torpy
Sean Torpy ('97)
USA DNF
  
 
Graham Crawford
Graham Crawford ('92)
USA DNF
  
 
Finale B
25.3.
25.3.
1
Jesse Hamlin
Jesse Hamlin 
USA13:55.71
  
 PB
2
Ryan Gallagher
Ryan Gallagher ('99)
USA13:57.49
  
 PB
3
William Sinclair
William Sinclair 
NZL14:06.75
  
 PB
4
Chris Devaney
Chris Devaney ('99)
NZL14:09.48
  
 PB
5
Alex Cornwell
Alex Cornwell 
USA14:10.23
  
 PB
6
Chris Biondi
Chris Biondi 
USA14:10.98
  
 PB
7
Lachlan Wellington
Lachlan Wellington ('01)
GBR14:12.26
  
 PB
8
Nick Laning
Nick Laning 
USA14:13.34
  
 PB
9
Marcos Garcia
Marcos Garcia 
USA14:16.40
  
 PB
10
Noah Dolhare
Noah Dolhare 
USA14:17.51
  
 PB
11
Braeden Collins
Braeden Collins ('99)
USA14:21.87
  
 PB
12
O'Brien Daniel
O'Brien Daniel ('98)
USA14:23.05
  
 PB
13
Andrew Hylen
Andrew Hylen 
USA14:35.07
  
 PB
14
Marshall Williamson
Marshall Williamson 
USA14:37.91
  
 PB
15
Jake Bertelsen
Jake Bertelsen ('99)
USA14:40.32
  
 PB
16
Michael Hans
Michael Hans ('98)
USA14:47.04
  
 SB
Caleb Futter
Caleb Futter 
USA DNF
  
 
Leo Daschbach
Leo Daschbach ('01)
USA DNF
  
 
Noah Yuro
Noah Yuro 
USA DNF
  
 
Kevin Antczak
Kevin Antczak ('02)
USA DNF
  
 
Finale C
25.3.
25.3.
1
Issac Green
Issac Green 
USA13:56.23
  
 PB
2
Diego Zarate
Diego Zarate ('97)
USA13:57.87
  
 PB
3
Vann Moffett
Vann Moffett 
USA13:58.51
  
 PB
4
Matthew Scarr
Matthew Scarr ('98)
AUS14:02.25
  
 PB
5
Enael Woldemichael
Enael Woldemichael 
USA14:03.57
  
 SB
6
Karl Thiessen
Karl Thiessen ('99)
USA14:03.95
  
 PB
7
Joshua Methner
Joshua Methner 
USA14:05.60
  
 PB
8
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA14:07.79
  
 PB
9
Luke Houser
Luke Houser 
USA14:10.27
  
 PB
10
Simon Smith
Simon Smith 
USA14:19.58
  
 SB
11
Toby Gualter
Toby Gualter 
NZL14:24.29
  
 PB
12
Ian Harrison
Ian Harrison 
USA14:25.37
  
 PB
13
Alex Crigger
Alex Crigger ('98)
USA14:27.95
  
 PB
14
Austin Carroll
Austin Carroll ('98)
USA14:29.61
  
 PB
15
Jake Ogden
Jake Ogden 
USA14:30.25
  
 PB
16
Sam Bowers
Sam Bowers ('99)
USA14:33.80
  
 SB
17
Finn McBride
Finn McBride 
USA14:38.26
  
 PB
18
Carter Cheeseman
Carter Cheeseman 
USA14:48.83
  
 PB
Ares Reading
Ares Reading 
USA DNF
  
 
Julius Diehr
Julius Diehr 
USA DNF
  
 
Sam Affolder
Sam Affolder 
USA DNF
  
 
Finale D
25.3.
25.3.
1
Wesley Meyer
Wesley Meyer 
USA14:08.60
  
 PB
2
Zack Israel
Zack Israel 
USA14:11.63
  
 PB
3
James Sweeney
James Sweeney 
USA14:11.88
  
 PB
4
Micah Gilpatric
Micah Gilpatric 
USA14:12.37
  
 PB
5
Benjamin Hartvigsen
Benjamin Hartvigsen 
USA14:15.63
  
 PB
6
Sean Stuck
Sean Stuck ('02)
USA14:20.23
  
 PB
7
Hunter White
Hunter White ('01)
USA14:20.87
  
 PB
8
Matthew Rankin
Matthew Rankin ('01)
AUS14:22.64
  
 PB
9
Dylan Schubert
Dylan Schubert 
USA14:26.51
  
 PB
10
Sam Lawler
Sam Lawler 
USA14:28.40
  
 PB
11
Brian Picone
Brian Picone 
USA14:30.98
  
 PB
12
Joseph Minor-Williams
Joseph Minor-Williams 
USA14:33.42
  
 PB
13
Conner Hawkins
Conner Hawkins 
USA14:37.91
  
 PB
14
Gavin Kuhlenbeck
Gavin Kuhlenbeck 
USA14:40.89
  
 PB
15
Oliver Adler
Oliver Adler 
USA14:43.52
  
 PB
16
Jaden Kingsley
Jaden Kingsley 
USA14:45.47
  
 PB
Joe Waskom
Joe Waskom 
USA DNF
  
 
Connor Schwartz
Connor Schwartz 
USA DNF
  
 
Finale E
25.3.
25.3.
1
Brian Keller
Brian Keller 
USA14:19.88
  
 PB
2
Zach Jaeger
Zach Jaeger 
USA14:24.70
  
 PB
3
Hunter Jutras
Hunter Jutras ('97)
USA14:24.83
  
 PB
4
Brady Johnson
Brady Johnson ('94)
USA14:25.12
  
 SB
5
Ben Verchick
Ben Verchick 
USA14:26.82
  
 PB
6
Charles Kipchumba
Charles Kipchumba 
USA14:31.20
  
 PB
7
Matthew Schaefer
Matthew Schaefer 
USA14:31.25
  
 PB
8
Jake Rethman
Jake Rethman 
USA14:31.73
  
 PB
9
Ethan Wechsler
Ethan Wechsler ('02)
USA14:33.42
  
 PB
10
Eric Clay
Eric Clay 
USA14:35.66
  
 PB
11
John LePino
John LePino 
USA14:37.83
  
 PB
12
Tyler Christensen
Tyler Christensen ('02)
USA14:41.35
  
 PB
13
David Rosas
David Rosas 
USA14:41.46
  
 SB
14
Colin Logsdon
Colin Logsdon 
USA14:49.24
  
 PB
15
Mhalicki Bronson
Mhalicki Bronson 
USA14:49.37
  
 PB
19
Shane Coffey
Shane Coffey ('01)
IRL15:13.45
  
 SB
Tim Bason
Tim Bason ('98)
USA DNF
  
 
Finale F
25.3.
25.3.
1
Paul Nichols
Paul Nichols ('98)
USA14:34.04
  
 PB
2
Ryan Meadows
Ryan Meadows 
USA14:35.74
  
 PB
3
Hunter Christopher
Hunter Christopher 
USA14:36.67
  
 PB
4
Kenneth Easterling
Kenneth Easterling 
USA14:38.57
  
 PB
5
David Kennedy
David Kennedy 
USA14:40.09
  
 PB
6
Matthew Inman
Matthew Inman 
USA14:43.70
  
 PB
7
Tyler Leeser
Tyler Leeser ('99)
USA14:44.13
  
 PB
8
Dwayne Lillie
Dwayne Lillie 
USA14:44.22
  
 PB
9
James Cragin
James Cragin 
USA14:44.53
  
 SB
10
Myles Stoots
Myles Stoots 
USA14:48.97
  
 PB
11
Sam Otis
Sam Otis ('02)
USA14:49.83
  
 PB
Sam Shaylor
Sam Shaylor 
USA DNF
  
 
M 10000 m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Robert Brandt
Robert Brandt ('96)
USA28:23.55
  
 SB
2
Vincent Kiprop
Vincent Kiprop ('95)
KEN28:23.60
  
 SB
3
Simon Bedard
Simon Bedard ('97)
FRA28:33.81
  
 SB
4
Danny Kilrea
Danny Kilrea 
USA28:34.36
  
 PB
5
Barry Keane
Barry Keane ('97)
IRL28:34.88
  
 PB
6
Thomas George
Thomas George ('96)
GBR29:00.16
  
 PB
7
Jack Mastandrea
Jack Mastandrea 
USA29:02.95
  
 PB
8
Jack Van Scoter
Jack Van Scoter 
USA29:05.21
  
 PB
9
Isaac Harding
Isaac Harding ('98)
USA29:06.57
  
 PB
10
Tanner Chada
Tanner Chada 
USA29:07.12
  
 PB
11
Marcelo Rocha
Marcelo Rocha 
USA29:10.50
  
 PB
12
Cameron Avery
Cameron Avery ('97)
NZL29:14.27
  
 PB
13
Brendan Fraser
Brendan Fraser 
USA29:14.65
  
 PB
14
Kevin Salvano
Kevin Salvano 
USA29:15.37
  
 SB
15
Jan Lukas Becker
Jan Lukas Becker ('93)
GER29:15.65
  
 PB
16
Daniel Bernal
Daniel Bernal ('98)
USA29:17.95
  
 PB
17
Paul Arredondo
Paul Arredondo ('97)
USA29:18.40
  
 PB
18
Josh Park
Josh Park 
USA29:18.77
  
 PB
19
Nick Wolk
Nick Wolk ('98)
USA29:28.58
  
 PB
20
Tai Smith
Tai Smith 
USA29:33.38
  
 PB
21
Matthew Estopinal
Matthew Estopinal 
USA29:33.43
  
 PB
22
Jason Weitzel
Jason Weitzel 
USA29:34.62
  
 PB
23
Christopher Alfond
Christopher Alfond 
USA29:41.07
  
 PB
24
Ernie Pitone
Ernie Pitone ('95)
USA29:43.29
  
 PB
25
Ibrahim Kedir
Ibrahim Kedir 
CAN29:55.26
  
 PB
26
William Anderson
William Anderson 
USA30:01.30
  
 PB
27
Mason Coppi
Mason Coppi ('98)
USA30:02.42
  
 SB
28
Carmeron Dickson
Carmeron Dickson 
USA30:08.01
  
 PB
29
Tom Seitzer
Tom Seitzer 
USA30:20.33
  
 PB
30
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA30:31.92
  
 PB
31
Chase Cayo
Chase Cayo 
USA30:36.65
  
 SB
32
Andy Payne
Andy Payne 
USA30:55.81
  
 PB
Andrew Marston
Andrew Marston ('96)
USA DNF
  
 
Kevin James
Kevin James ('97)
USA DNF
  
 
Jp Flavin
Jp Flavin 
USA DNF
  
 
Kevin Kelly
Kevin Kelly ('95)
IRL DNF
  
 
Finale B
25.3.
25.3.
1
Micah Kipchumba
Micah Kipchumba 
KEN29:37.97
  
 PB
2
Borger Peter
Borger Peter 
USA30:15.26
  
 PB
3
Caleb Eagleson
Caleb Eagleson 
USA30:17.50
  
 PB
4
Adam Beucler
Adam Beucler 
USA30:21.10
  
 PB
5
Blake Buysse
Blake Buysse 
USA30:21.53
  
 PB
6
Bastian Mrochen
Bastian Mrochen ('02)
GER30:26.29
  
 PB
7
Isaac Prather
Isaac Prather 
USA30:27.53
  
 PB
8
Jereamy Hall
Jereamy Hall 
USA30:31.72
  
 SB
9
Nicholas Brey
Nicholas Brey ('96)
USA30:32.06
  
 PB
10
Luke Henseler
Luke Henseler ('01)
USA30:42.34
  
 PB
11
Ben Naeger
Ben Naeger 
USA30:42.68
  
 SB
12
Erick Sanchez
Erick Sanchez 
USA30:43.01
  
 SB
13
Max Barbour
Max Barbour ('98)
USA30:49.56
  
 PB
14
Andrew Hammel
Andrew Hammel 
USA30:55.44
  
 PB
15
Will Merritt
Will Merritt ('99)
USA30:57.82
  
 SB
16
Ryan Adkins
Ryan Adkins 
USA30:58.04
  
 PB
17
Alan Deogracias
Alan Deogracias 
USA31:01.73
  
 PB
18
Andrew Inman
Andrew Inman 
USA31:03.26
  
 PB
19
Trent Mandato
Trent Mandato 
USA31:03.29
  
 SB
20
Noah Campbell
Noah Campbell 
USA31:09.14
  
 PB
21
Conor Naughton
Conor Naughton 
USA31:13.31
  
 SB
22
Sean Meehan
Sean Meehan 
USA31:35.79
  
 PB
23
Georde Goodwyn
Georde Goodwyn 
USA31:38.56
  
 PB
28
Conor Mccabe
Conor Mccabe 
IRL32:32.98
  
 PB
Isaac Benz
Isaac Benz 
USA DNF
  
 
Patrick Mullen
Patrick Mullen 
USA DNF
  
 
Matthew Lepine
Matthew Lepine 
USA DNF
  
 
Victor Palumbo
Victor Palumbo ('93)
USA DNF
  
 
M 3000 m forh.    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Christian Noble
Christian Noble ('97)
USA8:39.86
  
 PB
2
William Daly
William Daly 
USA8:52.44
  
 SB
3
Eion Nohilly
Eion Nohilly ('98)
USA8:53.10
  
 PB
4
Colin Daly
Colin Daly ('97)
USA8:53.99
  
 SB
5
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA8:55.00
  
 PB
6
Josh Higgins
Josh Higgins ('98)
USA8:55.12
  
 SB
7
Zach Lefever
Zach Lefever ('98)
USA8:56.14
  
 PB
8
Clark Otte
Clark Otte 
USA8:58.87
  
 PB
9
Benjamin Drezek
Benjamin Drezek 
USA9:02.89
  
 SB
10
Carter Coughlin
Carter Coughlin ('99)
USA9:04.64
  
 PB
11
Carson Williams
Carson Williams 
USA9:06.20
  
 PB
12
Jonathan Besselink
Jonathan Besselink ('97)
CAN9:14.63
  
 SB
Sean Sullivan
Sean Sullivan 
USA DNF
  
 
Finale B
27.3.
27.3.
1
Pedro Garcia
Pedro Garcia ('01)
ESP8:54.81
  
 PB
2
Quinn Gallagher
Quinn Gallagher 
USA8:58.46
  
 PB
3
Jack Miller
Jack Miller 
USA9:02.54
  
 PB
4
Ryan Brown
Ryan Brown 
USA9:03.76
  
 PB
5
Thomas Kelton
Thomas Kelton 
USA9:07.41
  
 SB
6
Trevor Dominy
Trevor Dominy 
USA9:08.04
  
 PB
7
Jacob Willis
Jacob Willis 
USA9:10.19
  
 PB
8
Charles Harders
Charles Harders 
USA9:19.27
  
 PB
9
Nikodem Dworczak
Nikodem Dworczak ('98)
POL9:21.81
  
 SB
10
Ryan Thompson
Ryan Thompson ('01)
USA9:25.40
  
 PB
11
Riley DeMeulenaere
Riley DeMeulenaere 
USA9:27.76
  
 SB
M 110 m hæk    
27.3. Vind: +1.1

Finale A

Finale
27.3.Vind: +1.1
1
Trevor Bassitt
Trevor Bassitt ('98)
USA13.59
  
 PB
1
Trevor Bassitt
Trevor Bassitt ('98)
USA13.79
  
 PB
2
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA13.78
  
 PB
2
Kameron Davis
Kameron Davis 
USA14.03
  
 PB
3
Kameron Davis
Kameron Davis 
USA13.99
  
 PB
3
Casimir Tawiah
Casimir Tawiah ('97)
USA14.18
  
 
4
Casimir Tawiah
Casimir Tawiah ('97)
USA14.00
  
 PB
4
Jeremiah Wilson
Jeremiah Wilson 
USA14.79
  
 
5
Javon Graham
Javon Graham 
USA14.12
  
 SB
6
Collin Harden
Collin Harden ('98)
USA14.14
  
 PB
6
Evan Lee
Evan Lee 
USA15.55
  
 PB
7
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA14.36
  
 SB
7
Elby Omohundro
Elby Omohundro 
USA16.09
  
 PB
8
Cory Gaither Jr.
Cory Gaither Jr. 
USA14.73
  
 PB
Finale B
25.3. Vind: +2.6
25.3.Vind: +2.6
1
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA13.94 w
  
 
2
Collin Harden
Collin Harden ('98)
USA13.96 w
  
 
3
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA14.37 w
  
 
4
Javon Graham
Javon Graham 
USA14.45 w
  
 
5
Cory Gaither Jr.
Cory Gaither Jr. 
USA14.47 w
  
 
6
Isaac Bynum
Isaac Bynum 
USA14.64 w
  
 
7
Derek Pekar
Derek Pekar ('01)
USA15.21 w
  
 
M 400 m hæk    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Trevor Bassitt
Trevor Bassitt ('98)
USA49.34
  
 PB
2
Dave Kendziera
Dave Kendziera ('94)
USA49.73
  
 SB
3
Collin Harden
Collin Harden ('98)
USA51.68
  
 SB
4
Thomas Pitkin
Thomas Pitkin ('98)
IRL53.51
  
 PB
5
Craig Saddler II
Craig Saddler II 
USA54.03
  
 PB
6
Matt Wilson
Matt Wilson ('95)
USA54.26
  
 SB
Crockett Schooler
Crockett Schooler ('99)
USA DNF
  
 
Finale B
27.3.
27.3.
1
Matthew Harris
Matthew Harris 
USA52.42
  
 PB
2
Cory Gaither Jr.
Cory Gaither Jr. 
USA53.46
  
 SB
3
Marcus Manson
Marcus Manson 
USA53.92
  
 PB
4
Randolph Wilkerson
Randolph Wilkerson 
USA53.93
  
 SB
5
Corinthians Payne
Corinthians Payne 
USA54.57
  
 
7
Decker Barborek
Decker Barborek 
USA55.41
  
 SB
Finale C
27.3.
27.3.
1
Raymond Oriakhi
Raymond Oriakhi ('02)
BAH53.87
  
 PB
2
Matthew Thompson
Matthew Thompson ('01)
BAH53.90
  
 SB
3
Keith Frasier
Keith Frasier ('01)
USA54.53
  
 SB
4
Isaac Bynum
Isaac Bynum 
USA54.92
  
 PB
M Højdespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Brenton Foster
Brenton Foster ('98)
AUS2.08
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.05 SB
XXO
2.08 SB
  O
2.11
XXX
    
2
Marvin Jones
Marvin Jones 
USA2.05
  
 SB
 
2.00 SB
 XO
2.05 SB
  O
2.11
XXX
     
3
Beau Allen
Beau Allen ('01)
USA2.05
  
 SB
 
1.95 SB
 XO
2.00 SB
XXO
2.05 SB
  O
2.08
XXX
    
4
Kris Kornegay-Gober
Kris Kornegay-Gober ('91)
USA2.05
  
 SB
 
2.05 SB
XXO
2.11
XXX
      
5
Draven Crist
Draven Crist 
USA2.00
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.05
XXX
      
6
Jacob Kelly
Jacob Kelly ('99)
USA2.00
  
 SB
 
1.95 SB
  O
2.00 SB
 XO
2.05
XXX
     
7
Terron Taylor
Terron Taylor 
USA2.00
  
 SB
 
1.95 SB
XXO
2.00 SB
 XO
2.05
XXX
     
8
Cason Gardner
Cason Gardner 
USA2.00
  
 SB
 
1.95 SB
 XO
2.00 SB
XXO
2.05
XXX
     
13
Derek Pekar
Derek Pekar ('01)
USA1.90
  
 PB
 
1.85 PB
XXO
1.90 PB
  O
1.95
XXX
     
15
Elby Omohundro
Elby Omohundro 
USA1.85
  
 SB
 
1.85 SB
XXO
1.90
XXX
      
M Stangspring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Sam Young
Sam Young 
USA5.25
  
 PB
 
4.69
 XO
4.84
  O
4.99
 XO
5.15 SB
 XO
5.25 PB
 XO
5.35
XXX
  
2
Wyatt Lefker
Wyatt Lefker 
USA4.84
  
 SB
 
4.69 SB
  O
4.84 SB
  O
4.99
XXX
     
3
Joey Kelly
Joey Kelly 
USA4.84
  
 
 
4.69
XXO
4.84
 XO
4.99
XXX
     
4
Thomas Conboy
Thomas Conboy ('97)
USA4.69
  
 SB
 
4.54 SB
  O
4.69 SB
  O
4.84
XXX
     
5
Nolan Blachowski
Nolan Blachowski 
USA4.69
  
 PB
 
4.39 PB
 XO
4.54 PB
  O
4.69 PB
  O
4.84
XXX
    
5
Evan Lee
Evan Lee 
USA4.69
  
 SB
 
4.39 SB
 XO
4.54 SB
  O
4.69 SB
  O
4.84
XXX
    
7
Ben Finger
Ben Finger 
USA4.69
  
 SB
 
4.69 SB
 XO
4.84
XXX
      
8
Kane Aldrich
Kane Aldrich 
USA4.54
  
 SB
 
4.54 SB
  O
4.69
XXX
      
9
Isaac Young
Isaac Young 
USA4.09
  
 PB
 
4.09 PB
XXO
4.24
XXX
      
Colton Crum
Colton Crum 
USA NH
  
 
 
4.69
XXX
       
Harrison Shotwell
Harrison Shotwell ('99)
USA NH
  
 
 
4.69
XXX
       
James Keys
James Keys 
USA NH
  
 
 
4.54
XXX
       
M Længdespring    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Ja'von Douglas
Ja'von Douglas ('99)
USA7.53
+1.4
  
 SB
 
7.53 SB
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  –  –  –  
2
Brendan Watkins
Brendan Watkins 
USA7.36
-0.8
  
 =PB
 
5.29 SB
 -1.2
7.06 SB
 -2.0
  X
 0.0
7.11 SB
 -0.8
  X
 0.0
7.36 =PB
 -0.8
  
3
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA7.22
+0.1
  
 SB
 
6.73 SB
 -1.2
6.91 SB
 -1.9
7.22 SB
 0.1
6.62
 -1.1
6.52
 -0.7
6.91
 -1.2
  
4
Daiquain Watson
Daiquain Watson 
USA7.18
-0.6
  
 SB
 
7.15 SB
 -0.9
6.82
 -0.4
7.18 SB
 -0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5
Chris Alexander
Chris Alexander 
USA7.03
-0.4
  
 PB
 
6.15 PB
 -1.0
6.99 PB
 -0.8
6.78
 -0.1
7.03 PB
 -0.4
6.96
 -1.3
7.03 =PB
 -0.2
  
6
Jaren Holmes
Jaren Holmes ('01)
USA7.03
-0.8
  
 PB
 
6.98 PB
 0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
7.03 PB
 -0.8
  
7
Ezra Mellinger
Ezra Mellinger 
USA6.97
-1.5
  
 SB
 
6.97 SB
 -1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
6.86
 -0.4
6.73
 -0.7
6.87
 -0.1
  
8
Jacob Sobota
Jacob Sobota ('99)
USA6.91
-1.4
  
 PB
 
6.78 SB
 -0.5
6.88 SB
 -0.1
6.91 PB
 -1.4
6.88
 -0.7
6.65
 -1.6
  –  
13
Isaac Young
Isaac Young 
USA6.22
-1.0
  
 PB
 
6.22 PB
 -1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
15
Evan Lee
Evan Lee 
USA5.87
+0.1
  
 SB
 
5.87 SB
 0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Jakari Lomax
Jakari Lomax 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Trespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Owayne Owens
Owayne Owens 
JAM16.29
+1.2
  
 PB
 
16.29 PB
 1.2
16.21
 0.2
15.96
 0.4
16.02
 1.0
16.22
 -0.6
  X
 0.0
  
2
Chris Alexander
Chris Alexander 
USA15.67
+1.0
  
 PB
 
15.07 PB
 0.6
15.67 PB
 1.0
15.62
 0.2
15.07
 0.5
13.63
 0.3
15.19
 -0.5
  
3
Brendan Watkins
Brendan Watkins 
USA15.34
+1.2
  
 PB
 
14.74 SB
 0.3
14.33
 0.7
14.80 SB
 1.5
14.07
 -0.2
15.34 PB
 1.2
15.32
 -0.6
  
4
Jaren Holmes
Jaren Holmes ('01)
USA15.32
+0.1
  
 PB
 
14.61 PB
 0.7
14.36
 -0.4
  X
 0.0
14.63 PB
 -0.5
14.75 PB
 0.1
15.32 PB
 0.1
  
5
Avery McKenzie
Avery McKenzie 
USA15.20
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
14.90 PB
 0.5
  X
 0.0
14.76
 0.0
15.20 PB
 1.0
14.64
 -0.1
  
6
Jakari Lomax
Jakari Lomax 
USA15.18
+0.7
  
 PB
 
14.38 PB
 -1.4
  X
 0.0
14.67 PB
 -0.3
  X
 0.0
15.18 PB
 0.7
15.08
 -0.7
  
7
Malik Cunningham
Malik Cunningham ('99)
JAM14.74
+0.5
  
 SB
 
14.46 SB
 -0.1
  X
 0.0
14.74 SB
 0.5
  X
 0.0
14.40
 1.7
  X
 0.0
  
8
Jordan Purvis
Jordan Purvis ('02)
USA14.62
-0.1
  
 PB
 
12.67 SB
 0.7
14.49 PB
 0.1
  X
 0.0
14.62 PB
 -0.1
14.27
 1.2
  X
 0.0
  
9
Daiquain Watson
Daiquain Watson 
USA14.35
-0.7
  
 PB
 
14.35 PB
 -0.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  –  –  –  
10
Michael Oduro
Michael Oduro 
USA14.27
+2.0
  
 PB
 
14.27 PB
 2.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Elijah Talk
Elijah Talk 
USA18.49
  
 SB
 
17.6717.9218.49 SB18.2918.2017.96  
2
Chukwusom Enekwechi
Chukwusom Enekwechi 
USA17.99
  
 PB
 
16.54 SB  X17.99 PB  X  X17.38  
3
Michael Shoaf
Michael Shoaf 
USA17.71
  
 PB
 
17.03 PB17.46 PB17.71 PB17.0617.2317.65  
4
John Stefan
John Stefan ('99)
USA17.61
  
 PB
 
17.19 PB17.1716.85  X17.61 PB  X  
5
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA17.29
  
 PB
 
16.46 PB17.29 PB  X17.25  X  X  
6
Nathan Stout
Nathan Stout 
USA17.22
  
 PB
 
17.08 SB16.9817.0516.2617.15 SB17.22 PB  
7
Jaylen Simmons
Jaylen Simmons ('98)
USA17.11
  
 SB
 
  X16.05 SB16.95 SB16.98 SB16.8317.11 SB  
8
Ryan Smith
Ryan Smith ('90)
USA16.47
  
 SB
 
16.0116.0416.45 SB16.47 SB15.5616.46  
9
Mason Ellis
Mason Ellis ('02)
USA16.35
  
 PB
 
16.35 PB  X  X  X  X  X  
10
Dominic Perry
Dominic Perry 
USA16.33
  
 PB
 
15.60 PB15.79 PB16.33 PB     
11
Connor Mathis
Connor Mathis ('01)
USA16.07
  
 PB
 
16.07 PB16.0315.75     
12
Benjamin Viau
Benjamin Viau ('99)
USA15.95
  
 SB
 
  X15.95 SB  X     
13
William Loewen
William Loewen ('97)
USA15.43
  
 PB
 
15.43 PB15.16  X     
14
Avory Ransome
Avory Ransome ('99)
USA15.28
  
 SB
 
15.16 SB  X15.28 SB     
15
Matt Lamb
Matt Lamb 
USA15.27
  
 PB
 
15.27 PB14.8015.04     
16
Omar Ibrahim
Omar Ibrahim 
USA15.27
  
 PB
 
  X15.27 PB  X     
17
Brock Grundy
Brock Grundy 
USA15.09
  
 PB
 
15.09 PB  X  X     
18
Aaron Lomax
Aaron Lomax 
USA15.01
  
 PB
 
15.01 PB  X  X     
Travis Moore
Travis Moore ('98)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI NM
  
 
 
  X  X  X     
M Diskoskast 2.0 kg    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI61.50
  
 SB
 
60.08 SB  X  X  X  X61.50 SB  
2
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA56.31
  
 
 
50.4451.6356.2656.31  X55.11  
3
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA54.74
  
 PB
 
54.74 PB  X50.91  X50.92  X  
4
Daniel McArthur
Daniel McArthur ('98)
USA54.16
  
 SB
 
51.68 SB50.2852.64 SB54.16 SB  X50.97  
5
Andrew White
Andrew White 
USA53.79
  
 PB
 
52.58 PB  X53.11 PB  X53.79 PB52.72  
6
Taige Bryant
Taige Bryant 
USA53.01
  
 PB
 
53.01 PB  X50.9851.44  X52.15  
7
Zach Harkey
Zach Harkey 
USA52.84
  
 PB
 
52.84 PB  X  X49.3249.92  X  
8
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA52.78
  
 PB
 
49.20 SB  X52.78 PB52.1750.3052.62  
9
Jaylen Simmons
Jaylen Simmons ('98)
USA50.16
  
 PB
 
50.16 PB47.71  X     
10
Connor Mathis
Connor Mathis ('01)
USA49.63
  
 PB
 
  X  X49.63 PB     
11
Ryan Smith
Ryan Smith ('90)
USA49.14
  
 SB
 
46.8247.9649.14 SB     
12
Carrington Kirby
Carrington Kirby 
USA49.02
  
 PB
 
46.66 PB47.77 PB49.02 PB     
13
Brock Grundy
Brock Grundy 
USA48.23
  
 PB
 
48.10 PB48.23 PB47.61     
14
Benjamin Viau
Benjamin Viau ('99)
USA48.04
  
 SB
 
46.16 SB47.61 SB48.04 SB     
Zach Gehm
Zach Gehm 
USA52.06 DQIAAF Rule 32.2.a
  
 
 
50.4450.9952.0651.8950.9750.46  
Zach Gehm
Zach Gehm 
USA52.06 DQIAAF Rule 32.2.a
  
 
 
50.4450.9952.0651.8950.9750.46  
Mason Ellis
Mason Ellis ('02)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Chukwusom Enekwechi
Chukwusom Enekwechi 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Tyson Jones
Tyson Jones ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Alex Young
Alex Young ('94)
USA75.77
  
 SB
 
72.76 SB73.51 SB74.32 SB72.6073.9375.77 SB  
2
James Joycey
James Joycey ('99)
AUS67.30
  
 PB
 
65.77 PB67.30 PB66.1967.2665.34  X  
3
Taige Bryant
Taige Bryant 
USA66.01
  
 PB
 
62.75 PB  X62.2363.28 PB66.01 PB  X  
4
Alex Hill
Alex Hill ('96)
USA64.79
  
 
 
62.6864.7963.9662.7763.64  X  
5
Aléxios Prodanás
Aléxios Prodanás ('97)
GRE63.60
  
 SB
 
63.60 SB  X  X  –  –  –  
6
Khalil Bedoui
Khalil Bedoui 
QAT63.33
  
 PB
 
62.38 SB  X63.33 PB  X61.5161.95  
7
Newlyn Stephenson
Newlyn Stephenson ('99)
USA63.03
  
 PB
 
  X63.03 PB  X  X  X  X  
8
Brent Fairbanks
Brent Fairbanks ('99)
USA63.02
  
 SB
 
62.10 SB60.8959.9659.8561.1763.02 SB  
9
Logan Kusky
Logan Kusky ('98)
USA62.95
  
 SB
 
57.35 SB  X62.95 SB  X61.87  X  
10
Noah Walker
Noah Walker 
USA60.62
  
 PB
 
  X60.62 PB  X     
11
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA60.46
  
 
 
  X59.0660.46     
12
Zach Harkey
Zach Harkey 
USA59.12
  
 SB
 
  X59.12 SB  X     
13
Jaylen Simmons
Jaylen Simmons ('98)
USA58.15
  
 PB
 
  X  X58.15 PB     
14
Ben Beatty
Ben Beatty ('97)
USA56.92
  
 PB
 
  X  X56.92 PB     
15
Michael Yow
Michael Yow 
USA56.42
  
 
 
54.49  X56.42     
16
Andrew White
Andrew White 
USA56.41
  
 PB
 
54.33 PB56.41 PB56.11     
17
Ryan Smith
Ryan Smith ('90)
USA56.35
  
 SB
 
54.2656.35 SB56.18     
18
Blake Kusky
Blake Kusky 
USA55.61
  
 PB
 
53.01 PB  X55.61 PB     
19
Chukwusom Enekwechi
Chukwusom Enekwechi 
USA55.45
  
 PB
 
48.94 PB55.45 PB  X     
20
John Stefan
John Stefan ('99)
USA55.24
  
 PB
 
55.24 PB  X  X     
Mason Ellis
Mason Ellis ('02)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Zach Gehm
Zach Gehm 
USA DQIAAF Rule 32.2.a
  
 
 
  X  X  X     
Zach Gehm
Zach Gehm 
USA DQIAAF Rule 32.2.a
  
 
 
  X  X  X     
Madias Loper
Madias Loper ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Spydkast 800 gram    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Chris Mirabelli
Chris Mirabelli ('96)
USA69.82
  
 SB
 
66.92 SB67.12 SB69.82 SB67.17  –  X  
2
Scott Campbell
Scott Campbell 
USA68.77
  
 PB
 
67.78 PB65.3068.68 PB68.77 PB  –  –  
3
Ethan Dabbs
Ethan Dabbs ('99)
USA67.57
  
 SB
 
  X  X67.57 SB65.26  X  –  
4
Roman Mitchell
Roman Mitchell 
USA64.68
  
 PB
 
64.68 PB  X  X  X  X  –  
5
John Keenan
John Keenan 
USA63.74
  
 PB
 
63.74 PB62.60  X61.5060.8857.89  
6
Elijah Shalaway
Elijah Shalaway 
USA63.73
  
 SB
 
63.61 SB63.73 SB59.5360.3961.0461.05  
7
Kiegan Lenihan
Kiegan Lenihan ('97)
USA62.27
  
 SB
 
  X59.50 SB62.27 SB59.74  X62.27 =SB  
8
Luke Jackson
Luke Jackson 
USA62.15
  
 PB
 
62.15 PB  X57.12  –  –  –  
9
Austin Parsons
Austin Parsons 
USA62.05
  
 SB
 
60.68 SB62.05 SB61.4261.32  X58.64  
10
Christopher Shanahan
Christopher Shanahan ('99)
USA60.44
  
 PB
 
53.11 SB60.44 PB58.42     
21
Cason Gardner
Cason Gardner 
USA49.05
  
 PB
 
49.05 PB  X  X     
M 4 x 100 m stafet    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
NC State 
NC State  
USA39.66
  
 
  Alan Alvarez, Ja'von Douglas, Junpai Dowdy, Cravont Charleston
2
North Carolina 
North Carolina  
USA40.02
  
 
  Qhiyal Towns, Isaiah Palmer, Dontavian Smith, Ryan Saint-Germain
3
Ashland 
Ashland  
USA40.08
  
 
  Tim Rumas, Travis Marx, Doniven Jackson, Trevor Bassitt
M 4 x 400 m stafet    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:10.56
  
 
  Matt Wilson, Raymond Oriakhi, Lonzell Feagin, Ade Jones-Roundtree
2
Georgetown 
Georgetown  
USA3:15.47
  
 
  Ian Delgado, Rauch Padhal, Theo Woods, Josiah Laney
3
George Mason 
George Mason  
USA3:15.93
  
 
  Jacob Weigel, Jarett flaker, Max Karen, Elijah Brown
K 100 m    
27.3. Vind: +1.1

Finale A

Finale
27.3.Vind: +1.1
1
Gabbi Cunningham
Gabbi Cunningham ('98)
USA11.28
  
 SB
2
Halle Hazzard
Halle Hazzard ('99)
GRN11.33
  
 SB
3
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA11.41
  
 PB
4
Kayla Bonnick
Kayla Bonnick ('01)
JAM11.66
  
 
5
Madeline Price
Madeline Price ('95)
CAN11.71
  
 
6
Jahniya Bowers
Jahniya Bowers ('01)
USA11.81
  
 
7
Jaliyah Elliot
Jaliyah Elliot 
USA11.87
  
 SB
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +1.7
25.3.Vind: +1.7
1
Madeline Price
Madeline Price ('95)
CAN11.54
  
 PB
2
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA11.60
  
 PB
3
Bryeana Byrdsong
Bryeana Byrdsong 
USA11.75
  
 SB
4
Elena Brown-Soler
Elena Brown-Soler ('98)
USA11.79
  
 PB
5
Khyasia Caldwell
Khyasia Caldwell ('99)
USA11.89
  
 PB
6
Ameenah Saalih
Ameenah Saalih 
USA11.99
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: +1.0
25.3.Vind: +1.0
1
Jahniya Bowers
Jahniya Bowers ('01)
USA11.77
  
 PB
2
Cierra Dunston
Cierra Dunston ('96)
USA11.84
  
 PB
3
Michelle Lehmann
Michelle Lehmann ('98)
USA11.96
  
 PB
4
Tamar Accius
Tamar Accius 
USA12.08
  
 PB
5
Trudy-Ann Williamson
Trudy-Ann Williamson ('97)
JAM12.23
  
 SB
Indledende 3
25.3. Vind: +1.5
25.3.Vind: +1.5
1
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA11.46
  
 PB
2
Kayla Bonnick
Kayla Bonnick ('01)
JAM11.60
  
 =PB
3
Quantasia Perry
Quantasia Perry 
USA11.68
  
 PB
4
Carson Fields
Carson Fields 
USA11.88
  
 PB
5
Hailey Williams
Hailey Williams ('02)
USA11.89
  
 PB
6
Ally Henson
Ally Henson 
USA12.15
  
 PB
7
Ryah Hinds
Ryah Hinds 
USA12.23
  
 PB
Indledende 4
25.3. Vind: +0.1
25.3.Vind: +0.1
1
Halle Hazzard
Halle Hazzard ('99)
GRN11.47
  
 SB
2
Carly King
Carly King 
USA11.98
  
 PB
3
Maya Provencal
Maya Provencal ('01)
USA12.00
  
 SB
4
Ivy McKee
Ivy McKee ('99)
USA12.18
  
 SB
5
Lily Hess
Lily Hess 
USA12.20
  
 PB
6
Nikki Scherer
Nikki Scherer 
USA12.30
  
 
Indledende 5
25.3. Vind: +3.0
25.3.Vind: +3.0
1
Jaliyah Elliot
Jaliyah Elliot 
USA11.72 w
  
 
2
Kyndia Matlock
Kyndia Matlock ('01)
USA11.93 w
  
 
3
Joy Scott
Joy Scott 
USA12.06 w
  
 
4
Jordan Braxton
Jordan Braxton 
USA12.23 w
  
 
Indledende 6
25.3. Vind: +1.8
25.3.Vind: +1.8
1
Gabbi Cunningham
Gabbi Cunningham ('98)
USA11.50
  
 SB
2
Kayla Smith
Kayla Smith ('91)
USA11.85
  
 PB
3
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA11.86
  
 SB
4
Akira Rhodes
Akira Rhodes 
USA11.97
  
 PB
5
Erin Johnson
Erin Johnson 
USA12.12
  
 SB
6
Imunique Archie
Imunique Archie 
USA12.17
  
 PB
K 200 m    
27.3. Vind: +2.4

Finale A

Finale
27.3.Vind: +2.4
1
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA22.96 w
  
 
2
Halle Hazzard
Halle Hazzard ('99)
GRN23.15 w
  
 
3
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA23.18 w
  
 
4
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA23.43 w
  
 
5
Madeline Price
Madeline Price ('95)
CAN23.74 w
  
 
6
Anna Jefferson
Anna Jefferson ('98)
USA23.86 w
  
 
7
Bryeana Byrdsong
Bryeana Byrdsong 
USA24.00 w
  
 
Finale B
27.3. Vind: +1.5
27.3.Vind: +1.5
1
Anna Keefer
Anna Keefer ('98)
USA23.72
  
 SB
2
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA23.88
  
 =PB
3
MaQuila Norman
MaQuila Norman ('99)
USA24.26
  
 PB
4
Jaliyah Elliot
Jaliyah Elliot 
USA24.35
  
 SB
5
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA24.50
  
 SB
6
Nikki Scherer
Nikki Scherer 
USA24.83
  
 
Finale C
27.3. Vind: +0.8
27.3.Vind: +0.8
1
Brianna White
Brianna White ('02)
USA23.92
  
 SB
2
Iman Sule
Iman Sule 
USA24.19
  
 PB
3
Kayla Smith
Kayla Smith ('91)
USA24.20
  
 SB
4
Maya Drayton
Maya Drayton 
USA24.58
  
 SB
5
Tamar Accius
Tamar Accius 
USA24.59
  
 SB
6
Ivy McKee
Ivy McKee ('99)
USA24.67
  
 SB
7
Lauryn Hall
Lauryn Hall 
USA24.70
  
 SB
Finale D
27.3. Vind: +0.8
27.3.Vind: +0.8
1
Cierra Dunston
Cierra Dunston ('96)
USA23.98
  
 PB
2
Carson Fields
Carson Fields 
USA24.21
  
 PB
3
Carly King
Carly King 
USA24.32
  
 PB
4
Jahniya Bowers
Jahniya Bowers ('01)
USA24.43
  
 PB
5
Mia D'Ambrosio
Mia D'Ambrosio 
USA24.56
  
 PB
6
Lily Hess
Lily Hess 
USA24.81
  
 SB
7
Ryah Hinds
Ryah Hinds 
USA24.83
  
 SB
8
Issy Wakefield
Issy Wakefield 
GBR24.93
  
 PB
Finale E
27.3. Vind: +1.1
27.3.Vind: +1.1
1
Kayla Bonnick
Kayla Bonnick ('01)
JAM24.03
  
 PB
2
Quantasia Perry
Quantasia Perry 
USA24.05
  
 PB
3
Elena Brown-Soler
Elena Brown-Soler ('98)
USA24.26
  
 PB
4
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA24.44
  
 PB
5
Teneisha Myers
Teneisha Myers 
USA24.60
  
 SB
6
Ameenah Saalih
Ameenah Saalih 
USA24.76
  
 PB
7
Zoe Hughes
Zoe Hughes ('98)
GBR25.36
  
 SB
Finale F
27.3. Vind: -0.1
27.3.Vind: -0.1
1
Jenna Crean
Jenna Crean ('01)
USA24.25
  
 PB
2
Erin Johnson
Erin Johnson 
USA24.78
  
 SB
3
Rebecca Collester
Rebecca Collester 
USA24.87
  
 SB
4
Kayla Hunt
Kayla Hunt 
USA24.96
  
 SB
5
Kyndia Matlock
Kyndia Matlock ('01)
USA24.99
  
 PB
Alexis Patterson
Alexis Patterson ('01)
USA DNF
  
 
Finale G
27.3. Vind: -0.4
27.3.Vind: -0.4
1
Maiah Walker
Maiah Walker ('99)
USA25.00
  
 SB
K 400 m    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA53.31
  
 SB
2
Anna Jefferson
Anna Jefferson ('98)
USA53.90
  
 SB
3
Iman Sule
Iman Sule 
USA54.15
  
 SB
4
Ozioma Scott
Ozioma Scott 
GUY55.09
  
 SB
5
Maiah Walker
Maiah Walker ('99)
USA56.23
  
 SB
6
MaQuila Norman
MaQuila Norman ('99)
USA56.85
  
 SB
7
Linnea Saltz
Linnea Saltz 
USA57.60
  
 SB
Finale B
26.3.
26.3.
1
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA54.80
  
 SB
2
Kristina Maclure
Kristina Maclure ('98)
USA55.54
  
 PB
3
Cathilyn McIntosh
Cathilyn McIntosh 
USA55.83
  
 SB
4
Kelly Ann Downer
Kelly Ann Downer ('99)
JAM56.33
  
 SB
5
Rachel Helbling
Rachel Helbling 
USA56.53
  
 SB
6
Lauren Hoffman
Lauren Hoffman ('99)
USA56.96
  
 PB
Greta Scott
Greta Scott 
USA DNF
  
 
Finale C
26.3.
26.3.
1
Jenna Crean
Jenna Crean ('01)
USA55.28
  
 PB
2
Bianca Nolde-Lopez
Bianca Nolde-Lopez 
USA55.64
  
 PB
3
Faith Baxter
Faith Baxter 
USA55.69
  
 PB
4
Cydney Delley
Cydney Delley 
USA56.22
  
 SB
5
Alexis Thigpen
Alexis Thigpen 
USA56.26
  
 PB
Finale D
26.3.
26.3.
1
Brianna White
Brianna White ('02)
USA55.39
  
 PB
2
Eve Balseiro
Eve Balseiro 
USA57.76
  
 SB
K 800 m    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA2:02.20
  
 PB
2
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:03.56
  
 PB
3
Brooke Fazio
Brooke Fazio ('99)
USA2:04.18
  
 PB
4
Alanna Lally
Alanna Lally ('96)
IRL2:05.50
  
 SB
5
Maria Acosta
Maria Acosta ('98)
PUR2:06.02
  
 SB
6
Meg Manley
Meg Manley ('93)
USA2:09.10
  
 SB
7
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA2:09.77
  
 SB
Linnea Saltz
Linnea Saltz 
USA DNF
  
 
Finale B
27.3.
27.3.
1
Anna Marian Block
Anna Marian Block 
USA2:06.03
  
 PB
2
Emma Kuntz
Emma Kuntz ('99)
USA2:07.63
  
 SB
3
Brynne Sumner
Brynne Sumner ('01)
USA2:07.83
  
 SB
4
Marlena Preigh
Marlena Preigh ('01)
USA2:09.12
  
 SB
5
Haley Walker
Haley Walker 
CAN2:12.33
  
 
6
Therese Haiss
Therese Haiss ('95)
USA2:12.39
  
 SB
7
Anna Vess
Anna Vess 
USA2:13.09
  
 PB
Cathilyn McIntosh
Cathilyn McIntosh 
USA DNF
  
 
Finale C
27.3.
27.3.
1
Keara Seasholtz
Keara Seasholtz ('01)
USA2:07.59
  
 PB
2
Megan Marvin
Megan Marvin ('02)
USA2:07.79
  
 PB
3
Ashley Lewis
Ashley Lewis ('98)
USA2:09.75
  
 SB
4
Taryn Chapko
Taryn Chapko ('02)
USA2:10.41
  
 PB
5
Erin Edmundson
Erin Edmundson ('98)
USA2:10.87
  
 SB
6Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)DEN2:12.37
  
 SB
7
Izzy Giesing
Izzy Giesing 
USA2:12.70
  
 SB
8
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA2:15.20
  
 SB
Finale D
27.3.
27.3.
1
Madison Martinez
Madison Martinez 
USA2:08.33
  
 PB
2
Amari Onque-Shabazz
Amari Onque-Shabazz ('98)
USA2:08.38
  
 PB
3
Alahna Sabbakhan
Alahna Sabbakhan ('01)
USA2:08.38
  
 PB
4
Kelly Hart
Kelly Hart 
USA2:09.19
  
 SB
5
Katie Rainsberger
Katie Rainsberger ('98)
USA2:09.19
  
 SB
6
Ally Brunton
Ally Brunton ('99)
USA2:09.36
  
 PB
7
Sophie O'Sullivan
Sophie O'Sullivan ('01)
IRL2:09.88
  
 SB
8
Alex O'Neill
Alex O'Neill 
IRL2:10.52
  
 SB
Finale E
27.3.
27.3.
1
Kayla O'Connell
Kayla O'Connell 
USA2:08.52
  
 PB
2
Grace Jensen
Grace Jensen 
USA2:08.70
  
 PB
3
Kendra Smither
Kendra Smither 
USA2:10.93
  
 SB
4
Maegan Doody
Maegan Doody ('98)
USA2:11.18
  
 PB
5
Dasia Wilson
Dasia Wilson 
USA2:11.58
  
 PB
6
Sierra Dinneen
Sierra Dinneen ('02)
USA2:12.60
  
 SB
Janay Hall
Janay Hall 
USA DNF
  
 
Finale F
27.3.
27.3.
1
Halle Atkinson
Halle Atkinson 
USA2:10.49
  
 PB
2
Katherine Mitchell
Katherine Mitchell 
USA2:13.28
  
 
3
Katherine Modrall
Katherine Modrall 
USA2:13.92
  
 PB
4
Chloe Gonzalez
Chloe Gonzalez ('02)
USA2:14.60
  
 PB
5
Melanie White
Melanie White 
USA2:15.40
  
 
Finale G
27.3.
27.3.
1
Marne Sullivan
Marne Sullivan 
USA2:10.90
  
 PB
2
Kelsey Schweizer
Kelsey Schweizer 
USA2:12.07
  
 PB
3
Kiara Carter
Kiara Carter 
USA2:12.60
  
 PB
4
Anna Rybczynski
Anna Rybczynski 
USA2:12.87
  
 PB
5
Kayla Jones
Kayla Jones 
USA2:13.49
  
 SB
6
Jessica Lord
Jessica Lord ('99)
USA2:14.00
  
 SB
7
Alie Fordyce
Alie Fordyce ('97)
SUI2:14.54
  
 SB
8
Annie Gallagher
Annie Gallagher 
USA2:14.97
  
 SB
Finale H
27.3.
27.3.
1
Lily Hallum
Lily Hallum 
USA2:11.65
  
 PB
2
Gabriela de Oliviera
Gabriela de Oliviera 
BRA2:12.88
  
 SB
3
Tessa McClain
Tessa McClain 
USA2:13.38
  
 PB
4
Lucinda Shotts
Lucinda Shotts 
USA2:14.16
  
 PB
5
Kylee Mastin
Kylee Mastin 
USA2:15.05
  
 SB
6
Dana Lowney
Dana Lowney 
USA2:15.14
  
 PB
7
Kate McAndrew
Kate McAndrew 
USA2:15.50
  
 SB
Finale I
27.3.
27.3.
1
Destiny Stanford
Destiny Stanford 
USA2:13.14
  
 PB
2
Rylee Bowen
Rylee Bowen ('99)
USA2:14.85
  
 SB
K 1500 m    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Hannah Segrave
Hannah Segrave ('95)
GBR4:12.24
  
 PB
2
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA4:16.40
  
 SB
3
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA4:16.56
  
 PB
4
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA4:16.76
  
 SB
5
Katie Rainsberger
Katie Rainsberger ('98)
USA4:16.87
  
 SB
6
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:17.32
  
 PB
7
Haley Herberg
Haley Herberg 
USA4:21.95
  
 SB
8
Anna Vess
Anna Vess 
USA4:31.62
  
 SB
Therese Haiss
Therese Haiss ('95)
USA DNF
  
 
Finale B
26.3.
26.3.
1
Grace Jensen
Grace Jensen 
USA4:20.74
  
 PB
2
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:21.33
  
 SB
3
Lydia Olivere
Lydia Olivere 
USA4:22.28
  
 PB
4
Lauren White
Lauren White 
USA4:22.75
  
 PB
5
Semra Karaslan
Semra Karaslan ('98)
TUR4:23.05
  
 PB
6Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:23.22
  
 SB
7
Anna Oeser
Anna Oeser 
USA4:25.48
  
 PB
8
Taryn Chapko
Taryn Chapko ('02)
USA4:26.95
  
 PB
9
Aleeya Hutchins
Aleeya Hutchins ('01)
CAN4:30.04
  
 PB
10
Anna Marian Block
Anna Marian Block 
USA4:33.12
  
 
11
Candace Jones
Candace Jones 
USA4:36.93
  
 SB
Finale C
26.3.
26.3.
1
Sophie O'Sullivan
Sophie O'Sullivan ('01)
IRL4:22.67
  
 SB
2
Marlena Preigh
Marlena Preigh ('01)
USA4:24.10
  
 PB
3
Leah Hanle
Leah Hanle ('97)
GER4:24.39
  
 PB
4
Klaudia O'malley
Klaudia O'malley 
USA4:24.91
  
 PB
5
Ally Brunton
Ally Brunton ('99)
USA4:26.26
  
 PB
6
Erin Edmundson
Erin Edmundson ('98)
USA4:26.76
  
 PB
7
Vilde Våge Henriksen
Vilde Våge Henriksen 
NOR4:26.94
  
 SB
8
Lydia Miller
Lydia Miller 
USA4:27.98
  
 PB
9Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)DEN4:28.76
  
 SB
10
Beth Donnelly
Beth Donnelly ('02)
USA4:30.80
  
 PB
11
Annie Gallagher
Annie Gallagher 
USA4:31.60
  
 SB
Finale D
26.3.
26.3.
1
Corinna Pena
Corinna Pena 
USA4:27.45
  
 PB
2
Katherine Olsen
Katherine Olsen 
USA4:28.77
  
 PB
3
Grace Lahey
Grace Lahey 
USA4:29.37
  
 PB
4
Meghan Scott
Meghan Scott 
USA4:31.29
  
 PB
5
Genevieve Schwarz
Genevieve Schwarz 
USA4:33.00
  
 SB
6
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA4:34.99
  
 PB
7
Lily Hallum
Lily Hallum 
USA4:37.98
  
 PB
8
Jocelyn Long
Jocelyn Long 
USA4:39.32
  
 PB
9
Lexi Seifert
Lexi Seifert 
USA4:39.58
  
 PB
Finale E
26.3.
26.3.
1
India Weir
India Weir ('99)
GBR4:28.15
  
 PB
2
Katie Dammer
Katie Dammer 
USA4:28.64
  
 SB
3
Naomi Smith
Naomi Smith 
USA4:30.49
  
 PB
4
Lea Kerbiriou
Lea Kerbiriou ('02)
FRA4:30.94
  
 PB
5
Mary Hennelly
Mary Hennelly ('02)
USA4:33.92
  
 PB
6
Maureen Lewin
Maureen Lewin ('01)
USA4:34.03
  
 PB
7
Sydney Liddle
Sydney Liddle 
USA4:34.71
  
 PB
8
Katerina Shuble
Katerina Shuble 
USA4:34.95
  
 PB
9
Weronika Lewna
Weronika Lewna ('01)
POL4:36.00
  
 SB
10
Meltem Yaşar
Meltem Yaşar ('97)
TUR4:42.22
  
 SB
Finale F
26.3.
26.3.
1
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN4:29.70
  
 PB
2
Chase Kappeler
Chase Kappeler ('01)
USA4:32.32
  
 PB
3
Olivia Janke
Olivia Janke 
USA4:32.43
  
 PB
4
Lauren Johnston
Lauren Johnston ('02)
USA4:35.70
  
 PB
5
Natalie Tyner
Natalie Tyner 
USA4:35.87
  
 PB
6
Grace Dean
Grace Dean 
USA4:36.82
  
 PB
Finale G
26.3.
26.3.
1
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS4:33.34
  
 PB
2
Tessa Hunt
Tessa Hunt 
NZL4:35.14
  
 PB
3
Lainey Phelps
Lainey Phelps ('02)
USA4:35.97
  
 
4
Tessa McClain
Tessa McClain 
USA4:38.79
  
 PB
8
Miriam Ruoff
Miriam Ruoff ('02)
GER4:42.64
  
 SB
Ashley Foley
Ashley Foley 
USA DNF
  
 
Finale H
26.3.
26.3.
1
Haley Walker
Haley Walker 
CAN4:35.13
  
 
2
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER4:36.98
  
 SB
3
Emily Brown
Emily Brown ('84)
USA4:38.37
  
 SB
4
Kelsey Schweizer
Kelsey Schweizer 
USA4:38.85
  
 PB
5
Elizabeth Brush
Elizabeth Brush ('96)
USA4:39.44
  
 SB
6
Madison Trippett
Madison Trippett ('02)
USA4:39.66
  
 PB
7
Stevie Lawrence
Stevie Lawrence ('97)
GBR4:40.94
  
 SB
9
Clara Braun
Clara Braun ('02)
GER4:42.52
  
 SB
K 5000 m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Katie Wasserman
Katie Wasserman ('98)
USA15:33.35
  
 PB
2
Nicole Fegans
Nicole Fegans ('98)
USA15:37.16
  
 PB
3
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA15:40.37
  
 PB
4
Annie Rodenfels
Annie Rodenfels ('96)
USA15:46.70
  
 SB
5
Abbey Wheeler
Abbey Wheeler ('98)
USA15:46.87
  
 PB
6
Grace Moore
Grace Moore ('98)
USA15:47.98
  
 PB
7
Maggie Donahue
Maggie Donahue 
USA15:53.11
  
 PB
8
Tristin Van Ord
Tristin Van Ord ('94)
USA15:53.44
  
 PB
9
Sarah Chapman
Sarah Chapman ('98)
GBR15:54.29
  
 PB
10
Katie Thronson
Katie Thronson 
USA15:54.60
  
 PB
11
Celine Ritter
Celine Ritter ('98)
GER15:58.77
  
 PB
12
Allie Hays
Allie Hays 
USA16:01.87
  
 PB
13
Liz Galarza
Liz Galarza ('98)
USA16:13.17
  
 PB
14
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA16:14.92
  
 SB
15
Anneka Murrin
Anneka Murrin 
USA16:24.30
  
 PB
16
Lindsey Stallworth
Lindsey Stallworth ('98)
USA17:03.72
  
 SB
Haley Herberg
Haley Herberg 
USA DNF
  
 
Sydney Seymour
Sydney Seymour ('99)
USA DNF
  
 
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA DNF
  
 
Finale B
25.3.
25.3.
1
Sarah Edwards
Sarah Edwards ('98)
USA16:02.37
  
 PB
2
Lilly Tuck
Lilly Tuck ('01)
CAN16:09.56
  
 PB
3
Bethany Graham
Bethany Graham ('02)
USA16:10.53
  
 PB
4
Madelynne Cadeau
Madelynne Cadeau 
USA16:11.70
  
 PB
5
Lauren Berman
Lauren Berman ('96)
USA16:11.71
  
 PB
6
Annabelle Eastman
Annabelle Eastman 
AUS16:12.59
  
 PB
7
Samantha Bush
Samantha Bush 
USA16:26.11
  
 PB
8
Claire Hengesbaugh
Claire Hengesbaugh 
USA16:26.69
  
 PB
9
Gionna Quarzo
Gionna Quarzo ('02)
USA16:32.71
  
 PB
10
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA16:33.74
  
 PB
11
Chandler Horton
Chandler Horton ('99)
USA16:35.15
  
 PB
12
Ryen Frazier
Ryen Frazier ('97)
USA16:44.98
  
 SB
13
Helena Lindsay
Helena Lindsay 
USA16:48.63
  
 PB
14
Sorcha McAllister
Sorcha McAllister ('98)
IRL16:51.63
  
 PB
15
Kiera Bothwell
Kiera Bothwell 
USA17:01.87
  
 PB
16
Emily Akin
Emily Akin 
USA17:06.09
  
 PB
17
Alyssa Aldridge
Alyssa Aldridge 
USA17:08.98
  
 PB
Naomi Smith
Naomi Smith 
USA DNF
  
 
Mary Kathryn Knott
Mary Kathryn Knott 
USA DNF
  
 
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN DNF
  
 
Finale C
25.3.
25.3.
1
Mia Beckham
Mia Beckham 
USA16:38.72
  
 PB
2
Kami Hankins
Kami Hankins 
USA16:41.12
  
 PB
3
Margo Hornocker
Margo Hornocker 
USA16:42.90
  
 PB
4
Erin Strzelecki
Erin Strzelecki 
USA16:44.42
  
 PB
5
Grace Oetting
Grace Oetting 
USA16:51.79
  
 PB
6
Elizabeth Stockman
Elizabeth Stockman 
USA16:53.76
  
 PB
7
Louise Lounes
Louise Lounes ('02)
USA16:55.52
  
 PB
8
Abigail Spiers
Abigail Spiers 
USA16:59.82
  
 SB
9
Maddie McLain
Maddie McLain 
USA17:05.68
  
 PB
10
Madeline Vining
Madeline Vining 
USA17:07.71
  
 PB
11
Reagan Bustamante
Reagan Bustamante ('97)
USA17:11.00
  
 PB
12
Claire Steigerwald
Claire Steigerwald 
USA17:11.27
  
 SB
13
Kayce Rypma
Kayce Rypma 
USA17:14.41
  
 PB
14
Rachel Werking
Rachel Werking 
USA17:19.06
  
 PB
15
Margaret Coogan
Margaret Coogan 
USA17:25.44
  
 PB
16
Gillian Mortimer
Gillian Mortimer 
USA17:27.75
  
 SB
Shona McCulloch
Shona McCulloch ('99)
CAN DNF
  
 
Klaudia O'malley
Klaudia O'malley 
USA DNF
  
 
Finale D
25.3.
25.3.
1
Mary Claire Solomon
Mary Claire Solomon ('97)
USA16:57.64
  
 PB
2
Alina Rovnak
Alina Rovnak ('99)
USA17:08.54
  
 PB
3
Elka Machan
Elka Machan 
USA17:10.36
  
 PB
4
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA17:11.64
  
 PB
5
Abigail Hassman
Abigail Hassman 
USA17:16.39
  
 PB
6
Carly Davis
Carly Davis ('97)
USA17:18.10
  
 SB
7
Emma Eastman
Emma Eastman 
USA17:18.90
  
 PB
8
Emma Fredericks
Emma Fredericks ('02)
USA17:20.03
  
 PB
9
Ginger Murnieks
Ginger Murnieks 
USA17:20.97
  
 PB
10
Jacqueline Pinon
Jacqueline Pinon 
USA17:21.48
  
 PB
11
Vivian Overbeck
Vivian Overbeck ('98)
USA17:23.76
  
 SB
12
Jade Martin
Jade Martin ('01)
USA17:25.24
  
 PB
13
Olivia McLain
Olivia McLain 
USA17:28.17
  
 PB
14
Elizabeth Rice
Elizabeth Rice 
USA17:29.93
  
 SB
Finale E
25.3.
25.3.
1
Morgan Cole
Morgan Cole 
USA17:11.98
  
 PB
2
Karlie Swanson
Karlie Swanson ('97)
AUS17:20.15
  
 SB
3
Caroline Garrett
Caroline Garrett 
USA17:20.75
  
 PB
4
Juliet Bussell
Juliet Bussell 
USA17:23.34
  
 PB
5
Spencer Faircloth
Spencer Faircloth ('99)
USA17:28.30
  
 PB
6
Rachel Millirons
Rachel Millirons 
USA17:29.41
  
 PB
K 10000 m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Mercy Chelangat
Mercy Chelangat ('97)
KEN32:31.43
  
 PB
2
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA33:40.20
  
 PB
3Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN33:43.82
  
 PB
4
Maria Coffin
Maria Coffin ('99)
USA34:05.22
  
 PB
5
Kathleen Simms
Kathleen Simms 
USA34:11.69
  
 PB
6
Sara Freix
Sara Freix ('98)
USA34:14.86
  
 SB
7
Melissa Dock
Melissa Dock ('82)
USA34:19.66
  
 SB
8
Annie Heffernan
Annie Heffernan ('96)
USA34:20.06
  
 SB
9
Stephanie Sherman
Stephanie Sherman 
USA34:25.35
  
 PB
10
Hannah Moran
Hannah Moran 
USA34:30.32
  
 PB
11
Eleanor Mancini
Eleanor Mancini 
USA34:30.92
  
 PB
12
Jessica Gockley
Jessica Gockley 
USA34:35.29
  
 PB
13
Franziska Althaus
Franziska Althaus ('98)
GER34:51.98
  
 PB
14
Orla O'Connor
Orla O'Connor 
IRL34:52.22
  
 PB
15
Kyra Lopez
Kyra Lopez ('97)
USA34:56.47
  
 PB
16
Zoe Geis
Zoe Geis 
USA35:03.59
  
 SB
17
Mimi Reimers
Mimi Reimers 
USA35:05.87
  
 SB
18
Michelle Joyce
Michelle Joyce 
USA35:09.98
  
 PB
19
Andrea Markezich
Andrea Markezich 
USA35:15.79
  
 PB
20
Famke Heinst
Famke Heinst ('99)
NED35:19.46
  
 PB
21
Hannah Waskom
Hannah Waskom 
USA35:45.39
  
 SB
Laura Mooney
Laura Mooney ('02)
IRL DNF
  
 
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA DNF
  
 
Jessica Drop
Jessica Drop ('98)
USA DNF
  
 
Madeline Rehm
Madeline Rehm ('01)
USA DNF
  
 
Isabel Zimmermann
Isabel Zimmermann ('99)
USA DNF
  
 
Finale B
25.3.
25.3.
1
Katie Rose Blachowicz
Katie Rose Blachowicz 
USA34:42.24
  
 PB
2
Fatima Alanis
Fatima Alanis ('99)
MEX35:17.86
  
 PB
3
Lynsey Amthor
Lynsey Amthor 
USA35:26.47
  
 PB
4
Anna Campbell
Anna Campbell 
USA35:34.03
  
 PB
5
Meredith Helton
Meredith Helton 
USA35:36.19
  
 PB
6
Michelle Koetje
Michelle Koetje 
USA35:36.75
  
 PB
7
Louisa Whittingham
Louisa Whittingham ('99)
GBR35:41.86
  
 PB
8
Kenzie Walls
Kenzie Walls 
USA36:13.06
  
 PB
9
Katy Earwood
Katy Earwood 
USA36:15.36
  
 PB
10
Lindsey Ickes
Lindsey Ickes 
USA36:36.49
  
 PB
11
Sydney Niekamp
Sydney Niekamp 
USA36:39.72
  
 PB
Sophia Noto
Sophia Noto 
USA DNF
  
 
K 3000 m forh.    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Carmen Riaño
Carmen Riaño ('01)
ESP10:27.06
  
 PB
2
Emily Vining
Emily Vining 
USA10:35.92
  
 PB
3
Toni Moore
Toni Moore ('98)
GBR10:36.25
  
 PB
4
Kylee Raftis
Kylee Raftis ('99)
CAN10:37.56
  
 PB
5
Justus Holden-Betts
Justus Holden-Betts ('01)
USA10:38.03
  
 PB
6
Kathryn Nohilly
Kathryn Nohilly ('99)
USA10:38.39
  
 PB
7
Katie Vitou
Katie Vitou 
USA10:46.01
  
 SB
8
Sarah Flynn
Sarah Flynn 
USA10:50.54
  
 PB
9
Emily Brown
Emily Brown ('84)
USA10:53.63
  
 SB
10
Katherine DeLoreto
Katherine DeLoreto 
USA10:57.59
  
 PB
Finale B
27.3.
27.3.
1
Gabrielle Jennings
Gabrielle Jennings ('98)
USA9:56.30
  
 SB
2
Olivia Markezich
Olivia Markezich 
USA9:58.18
  
 PB
3
Sarah LaTour
Sarah LaTour 
USA10:04.64
  
 PB
4
Annasophia Keller
Annasophia Keller 
USA10:05.21
  
 PB
5
Leah Hanle
Leah Hanle ('97)
GER10:07.81
  
 SB
6
Briar Brumley
Briar Brumley ('96)
USA10:09.18
  
 SB
7
Hannah Brookover
Hannah Brookover ('98)
USA10:09.60
  
 PB
8
Emma Gee
Emma Gee ('97)
USA10:11.48
  
 SB
9
Semra Karaslan
Semra Karaslan ('98)
TUR10:15.19
  
 SB
10
Angelina Ellis
Angelina Ellis 
USA10:16.33
  
 PB
11
Elise Wright
Elise Wright ('99)
USA10:16.49
  
 SB
12
Julia Zachgo
Julia Zachgo 
USA10:18.43
  
 PB
13
Rolanda Bell
Rolanda Bell ('87)
PAN10:19.58
  
 SB
14
Grace Mancini
Grace Mancini 
USA10:22.37
  
 SB
15
Lauren Sapone
Lauren Sapone 
USA10:32.27
  
 SB
16
Peri Pavicic
Peri Pavicic 
USA10:48.33
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
27.3. Vind: +1.1

Finale A

Finale
27.3.Vind: +1.1
1
Gabbi Cunningham
Gabbi Cunningham ('98)
USA12.90
  
 PB
2
Cha'mia Rothwell
Cha'mia Rothwell ('98)
USA13.09
  
 PB
3
Editta Pessima
Editta Pessima ('99)
USA13.29
  
 PB
4
Akira Rhodes
Akira Rhodes 
USA13.30
  
 PB
5
Andrenette Knight
Andrenette Knight ('96)
JAM13.56
  
 SB
6
Kaya-Rae Dunbar
Kaya-Rae Dunbar ('02)
USA13.75
  
 PB
7
Issy Wakefield
Issy Wakefield 
GBR13.80
  
 PB
8
Alaina Brady
Alaina Brady ('02)
USA14.10
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +1.2
25.3.Vind: +1.2
1
Akira Rhodes
Akira Rhodes 
USA13.51
  
 PB
2
Kaya-Rae Dunbar
Kaya-Rae Dunbar ('02)
USA13.94
  
 PB
3
Alaina Brady
Alaina Brady ('02)
USA13.96
  
 PB
4
Alix Still
Alix Still 
GBR14.10
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: -0.2
25.3.Vind: -0.2
1
Editta Pessima
Editta Pessima ('99)
USA13.61
  
 SB
2
Kennedy Batts
Kennedy Batts 
USA14.13
  
 PB
3
Ally Henson
Ally Henson 
USA14.17
  
 SB
4
Anasja Troutman
Anasja Troutman 
USA14.18
  
 SB
5
Addison Berry
Addison Berry 
USA14.42
  
 PB
6
Emily Bee
Emily Bee ('02)
GBR14.63
  
 SB
Indledende 3
25.3. Vind: +1.8
25.3.Vind: +1.8
1
Issy Wakefield
Issy Wakefield 
GBR13.89
  
 SB
2
Aysha Muhammad
Aysha Muhammad 
USA13.99
  
 SB
3
Zoe Hughes
Zoe Hughes ('98)
GBR14.04
  
 SB
4
Brandi Hughes
Brandi Hughes ('97)
USA14.06
  
 SB
5
Teddi Kinsey
Teddi Kinsey 
USA14.80
  
 PB
6
Olivia Morgan
Olivia Morgan 
USA15.26
  
 PB
Indledende 4
25.3. Vind: +2.7
25.3.Vind: +2.7
1
Gabbi Cunningham
Gabbi Cunningham ('98)
USA13.25 w
  
 
2
Andrenette Knight
Andrenette Knight ('96)
JAM13.64 w
  
 
3
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA14.31 w
  
 
4
Nicole Barnes
Nicole Barnes 
USA14.63 w
  
 
5
Annaliese Bush
Annaliese Bush ('99)
AUS14.66 w
  
 
7
Madison Schmidt
Madison Schmidt ('01)
USA15.54 w
  
 
Indledende 5
25.3. Vind: +1.6
25.3.Vind: +1.6
1
Cha'mia Rothwell
Cha'mia Rothwell ('98)
USA13.21
  
 PB
2
Davina Lane
Davina Lane ('99)
USA14.53
  
 SB
3
Kayla Walters
Kayla Walters ('01)
BAR14.62
  
 PB
4
Nadia Saunders
Nadia Saunders ('02)
USA14.79
  
 PB
5
Karlie Zumbro
Karlie Zumbro 
USA14.97
  
 PB
7
Jessica Creedon
Jessica Creedon 
USA15.32
  
 SB
K 400 m hæk    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Andrenette Knight
Andrenette Knight ('96)
JAM58.02
  
 SB
2
Ashleigh Kitrell
Ashleigh Kitrell 
USA58.13
  
 PB
3
Lauren Hoffman
Lauren Hoffman ('99)
USA58.72
  
 SB
4
Kristina Maclure
Kristina Maclure ('98)
USA59.23
  
 SB
5
Tessa Constantine
Tessa Constantine ('99)
AUS1:01.30
  
 SB
6
Nikki Merritt
Nikki Merritt 
USA1:01.73
  
 PB
Finale B
27.3.
27.3.
1
Editta Pessima
Editta Pessima ('99)
USA1:00.03
  
 PB
2
Marta Cepeda
Marta Cepeda ('02)
ESP1:03.16
  
 SB
3
Adia Palmer
Adia Palmer 
USA1:03.25
  
 SB
4
Breanna Phillips
Breanna Phillips ('99)
USA1:03.29
  
 SB
Finale C
27.3.
27.3.
1
Jessica Wright
Jessica Wright 
USA1:00.86
  
 PB
2
Anna Davis
Anna Davis 
USA1:01.94
  
 PB
3
Chloe Davis
Chloe Davis 
USA1:03.34
  
 PB
Finale D
27.3.
27.3.
1
Rachel Miller
Rachel Miller 
USA1:02.08
  
 PB
2
Aysha Muhammad
Aysha Muhammad 
USA1:02.15
  
 SB
Finale E
27.3.
27.3.
1
Alexis Postell
Alexis Postell ('99)
USA1:02.48
  
 SB
K Højdespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Aisha Brown
Aisha Brown 
USA1.75
  
 SB
 
1.65
  O
1.70 =SB
  O
1.75 SB
 XO
1.78
XXX
    
2
Cassie Martin
Cassie Martin ('97)
USA1.70
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75
XXX
    
2
Abigale Mullings
Abigale Mullings ('01)
JAM1.70
  
 =PB
 
1.65 SB
  O
1.70 =PB
  O
1.75
XXX
     
2
Lydia Bottelier
Lydia Bottelier ('01)
USA1.70
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75
XXX
    
5
Rebecca Hawkins
Rebecca Hawkins ('99)
GBR1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
XXX
    
6
Annaliese Bush
Annaliese Bush ('99)
AUS1.65
  
 
 
1.60
 XO
1.65
  O
1.70
XXX
     
7
Madison Schmidt
Madison Schmidt ('01)
USA1.65
  
 SB
 
1.65 SB
 XO
1.70
XXX
      
10
Alix Still
Alix Still 
GBR1.65
  
 =PB
 
1.60 SB
  O
1.65 =PB
XXO
1.70
XXX
     
12
Addison Berry
Addison Berry 
USA1.60
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 =PB
  O
1.60 PB
  O
1.65
XXX
    
12
Emily Bee
Emily Bee ('02)
GBR1.60
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65
XXX
    
16
Jessica Creedon
Jessica Creedon 
USA1.60
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
 XO
1.65
XXX
     
16
Breanna Phillips
Breanna Phillips ('99)
USA1.60
  
 SB
 
1.60 SB
 XO
1.65
XXX
      
16
Emma García
Emma García ('01)
ESP1.60
  
 SB
 
1.60 SB
 XO
1.65
XXX
      
Jessica Stever
Jessica Stever 
USA NH
  
 
 
1.50
XXX
       
Timara Chapman
Timara Chapman 
USA NH
  
 
 
1.60
XXX
       
Sydney Banks
Sydney Banks ('01)
USA NH
  
 
 
1.65
XXX
       
K Stangspring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Julia Valenti
Julia Valenti ('97)
USA4.00
  
 =PB
 
3.70 SB
  O
3.85 SB
  O
4.00 =PB
  O
4.15
XXX
    
2
Emerson Porter
Emerson Porter 
USA4.00
  
 SB
 
3.70 SB
  O
3.85 SB
 XO
4.00 SB
XXO
4.15
XXX
    
3
Maya Maloney
Maya Maloney ('01)
USA3.85
  
 
 
3.70
 XO
3.85
  O
4.00
XXX
     
4
Ashley Preston
Ashley Preston 
USA3.85
  
 SB
 
3.85 SB
XXO
4.00
XXX
      
5
Erin Bogard
Erin Bogard 
USA3.75
  
 PB
 
3.45 PB
 XO
3.60 PB
  O
3.75 PB
 XO
3.90
XXX
    
6
Brynn King
Brynn King 
USA3.70
  
 SB
 
3.70 SB
  O
3.85
XXX
      
7
Riley Larsen
Riley Larsen ('01)
USA3.60
  
 
 
3.45
  O
3.60
  O
3.75
XXX
     
7
Cala Lejman
Cala Lejman ('98)
USA3.60
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.75
XXX
      
Gabriella Recce
Gabriella Recce ('01)
USA NH
  
 
 
3.60
XXX
       
Sydney Walker
Sydney Walker 
USA NH
  
 
 
3.45
XXX
       
Autumn White
Autumn White ('98)
USA NH
  
 
 
3.45
XXX
       
Hannah Robertson
Hannah Robertson ('99)
USA NH
  
 
 
3.70
XXX
       
McKenna Caskey
McKenna Caskey ('99)
USA NH
  
 
 
3.70
XXX
       
Alex Potts
Alex Potts 
USA NH
  
 
 
3.70
XXX
       
Chesney Ward
Chesney Ward ('98)
USA NH
  
 
 
3.70
XXX
       
K Længdespring    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Khyasia Caldwell
Khyasia Caldwell ('99)
USA6.08
-0.9
  
 
 
6.08
 -0.9
5.99
 -0.3
5.89
 -0.6
5.82
 -0.4
5.87
 0.1
5.92
 -0.5
  
2
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA6.02
-0.8
  
 PB
 
5.66 SB
 -0.4
5.97 PB
 -0.9
5.99 PB
 0.4
5.86
 -0.1
6.02 PB
 -0.8
5.97
 -0.3
  
3
Elena Brown-Soler
Elena Brown-Soler ('98)
USA5.92
-0.1
  
 PB
 
5.85 SB
 -0.3
5.89 SB
 -0.3
5.89 =SB
 -0.3
5.92 PB
 -0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4
Annaliese Bush
Annaliese Bush ('99)
AUS5.87
-0.5
  
 SB
 
5.21 SB
 -0.7
5.52 SB
 -0.1
5.74 SB
 0.4
5.36
 -0.7
5.87 SB
 -0.5
5.40
 -0.3
  
5
Nikki Merritt
Nikki Merritt 
USA5.85
-1.3
  
 PB
 
5.61 PB
 -0.6
5.61 =PB
 -0.2
5.81 PB
 -1.2
5.55
 0.0
5.85 PB
 -1.3
5.69
 -0.7
  
6
Alaina Brady
Alaina Brady ('02)
USA5.79
-0.8
  
 SB
 
5.12 SB
 -0.2
5.59 SB
 -0.8
5.70 SB
 -0.8
  X
 0.0
5.79 SB
 -0.8
5.47
 -1.0
  
7
Mollie Gribbin
Mollie Gribbin ('94)
IRL5.71
-0.1
  
 SB
 
5.70 SB
 0.1
5.71 SB
 -0.1
  X
 0.0
5.62
 -0.6
5.70
 0.3
5.48
 -0.8
  
8
Ja'Tae Joyner
Ja'Tae Joyner 
USA5.59
-1.0
  
 SB
 
5.52
 0.6
5.59 SB
 -1.0
5.55
 -0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
9
Addison Berry
Addison Berry 
USA5.59
-0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
5.12 SB
 -0.9
5.59 PB
 -0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
10
Zoe Rice
Zoe Rice 
USA5.55
-0.9
  
 PB
 
5.55 PB
 -0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
     
19
Karlie Zumbro
Karlie Zumbro 
USA5.07
-0.6
  
 PB
 
5.07 PB
 -0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Morgan Crocker
Morgan Crocker 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Jessica Stever
Jessica Stever 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
K Trespring     
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Michelle Cobb
Michelle Cobb ('99)
USA12.73
+0.3
  
 SB
 
  X
 0.0
12.49 SB
 -0.7
  X
 0.0
12.21
 -0.9
  X
 0.0
12.73 SB
 0.3
  
2
Mollie Gribbin
Mollie Gribbin ('94)
IRL12.34
+1.2
  
 SB
 
  X
 0.0
12.01 SB
 0.1
  X
 0.0
12.14 SB
 -0.5
  X
 0.0
12.34 SB
 1.2
  
3
Ja'Tae Joyner
Ja'Tae Joyner 
USA12.27
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
11.62 PB
 0.1
11.87 PB
 0.1
12.12 PB
 1.0
  X
 0.0
12.27 PB
 0.7
  
4
Brianna Isles
Brianna Isles 
USA12.13
+0.8
  
 SB
 
11.97 SB
 -0.2
11.98 SB
 -0.3
12.13 SB
 0.8
11.97
 -0.1
11.97
 0.8
11.97
 0.2
  
5
Myesha Nott
Myesha Nott ('99)
JAM12.04
+0.3
  
 SB
 
11.89 SB
 -0.6
11.81
 -0.3
12.04 SB
 0.3
11.85
 -0.4
11.82
 1.0
11.66
 -0.5
  
Jirah Sidberry
Jirah Sidberry 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Maria De Aviz
Maria De Aviz ('01)
USA17.18
  
 PB
 
  X15.8217.18 PB16.2315.8116.65  
2
Abena Atuobi
Abena Atuobi 
USA15.46
  
 PB
 
15.01 SB15.46 PB  X  X15.07  X  
3
Abby Moore
Abby Moore 
USA14.95
  
 PB
 
13.79 SB  X14.95 PB  X14.53  X  
4
Brittany Jones
Brittany Jones ('99)
USA14.62
  
 SB
 
  X  X14.62 SB  X  X14.61  
5
Maura Kimmel
Maura Kimmel ('98)
USA14.50
  
 SB
 
13.53 SB14.19 SB14.25 SB13.7414.50 SB14.48  
6
Abbey Kapitan
Abbey Kapitan 
USA14.47
  
 SB
 
  X14.21 SB14.47 SB  X13.5013.85  
7
Rachel Tanczos
Rachel Tanczos ('99)
USA14.41
  
 SB
 
14.24 SB  X14.41 SB  X  X14.35  
8
Grayce French
Grayce French ('98)
USA14.38
  
 PB
 
  X14.14 PB  X14.15 PB14.38 PB13.78  
8
Alesis Juntunen
Alesis Juntunen 
USA14.38
  
 PB
 
14.38 PB14.1014.3013.74  X13.64  
10
Chanel Dawson
Chanel Dawson 
USA14.08
  
 PB
 
14.08 PB  X  X     
11
Enid Duut
Enid Duut ('99)
NED13.35
  
 SB
 
13.15 SB13.35 SB  X     
12
Mahkayla Hart
Mahkayla Hart 
USA13.31
  
 PB
 
12.96 PB13.31 PB12.65     
13
Grace Gaudin
Grace Gaudin ('99)
USA13.18
  
 PB
 
  X13.18 PB  X     
14
Miranda Cadwell
Miranda Cadwell 
USA13.07
  
 SB
 
12.04 SB13.07 SB  X     
15
Grace Rigel
Grace Rigel ('99)
USA12.86
  
 SB
 
12.84 SB  X12.86 SB     
16
Lauren Sheehan
Lauren Sheehan 
USA12.69
  
 PB
 
12.43 PB12.69 PB12.43     
17
Kinsie Huggins
Kinsie Huggins 
USA12.44
  
 PB
 
12.44 PB  X  X     
18
Timara Chapman
Timara Chapman 
USA11.98
  
 PB
 
11.98 PB  X  X     
Janese Lynch
Janese Lynch ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Kadian Clarke
Kadian Clarke ('98)
JAM NM
  
 
 
  X  X  X     
K Diskoskast 1.0 kg    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Maura Kimmel
Maura Kimmel ('98)
USA52.58
  
 SB
 
  X43.22 SB49.11 SB  X49.73 SB52.58 SB  
2
Michelle Wallerstedt
Michelle Wallerstedt ('94)
USA50.85
  
 SB
 
50.85 SB47.66  X  X48.6049.77  
3
Grayce French
Grayce French ('98)
USA50.39
  
 PB
 
49.43 PB49.31  X48.5349.99 PB50.39 PB  
4
Thelma Kristj
Thelma Kristj 
USA50.13
  
 SB
 
50.13 SB  X47.96  X  X  X  
5
Enid Duut
Enid Duut ('99)
NED49.34
  
 SB
 
48.75 SB47.5346.7148.5449.34 SB46.37  
6
Rachel Tanczos
Rachel Tanczos ('99)
USA49.14
  
 SB
 
47.55 SB48.49 SB47.2644.27  X49.14 SB  
7
Kathleen Collins
Kathleen Collins 
USA47.69
  
 PB
 
44.3944.01  X46.33 SB45.3947.69 PB  
8
Sadey Rodriguez
Sadey Rodriguez 
USA46.52
  
 SB
 
41.3744.14 SB45.89 SB44.5244.5846.52 SB  
9
Miranda Cadwell
Miranda Cadwell 
USA44.14
  
 PB
 
  X  X44.14 PB  X39.6137.95  
10
Julianna Thomson
Julianna Thomson ('98)
CAN43.44
  
 
 
43.44  X42.65     
11
Maria De Aviz
Maria De Aviz ('01)
USA42.95
  
 SB
 
42.58 SB  X42.95 SB     
12
Letizia Marsico
Letizia Marsico ('02)
GER42.23
  
 
 
42.0742.2341.25     
13
Sada Wright
Sada Wright 
USA41.72
  
 SB
 
  X36.4641.72 SB     
14
Joellen Driscoll
Joellen Driscoll 
USA41.31
  
 PB
 
41.31 PB  X  X     
15
Emily Wolf
Emily Wolf 
USA40.98
  
 PB
 
40.98 PB  X  X     
16
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA40.63
  
 
 
40.5940.63  X     
17
Kayla Beasley
Kayla Beasley 
USA40.63
  
 PB
 
  X40.63 PB  X     
18
Janese Lynch
Janese Lynch ('99)
USA40.43
  
 SB
 
  X  X40.43 SB     
K Hammerkast 4.0 kg    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Laura Igaune
Laura Igaune ('88)
LAT69.74
  
 
 
68.9169.0965.0268.5169.7469.73  
2
Jillian Shippee
Jillian Shippee ('99)
USA66.71
  
 SB
 
58.53 SB56.5460.66 SB66.71 SB64.45  X  
3
Sara Killinen
Sara Killinen ('01)
FIN63.89
  
 PB
 
60.67 SB61.82 SB62.09 SB62.40 SB63.42 SB63.89 PB  
4
Emma Thor
Emma Thor ('97)
SWE61.78
  
 SB
 
59.88 SB59.7759.10  X60.80 SB61.78 SB  
5
Pavla Kuklová
Pavla Kuklová ('96)
CZE60.57
  
 SB
 
56.53 SB  X57.21 SB  X  X60.57 SB  
6
Eva Mustafić
Eva Mustafić ('98)
CRO59.89
  
 SB
 
55.2558.75 SB56.6759.89 SB  X59.24  
7
Abby Moore
Abby Moore 
USA59.36
  
 PB
 
55.08 PB53.5958.85 PB56.3456.7759.36 PB  
8
Ariel Floyd
Ariel Floyd 
USA56.79
  
 PB
 
56.79 PB52.9355.4852.0352.33  X  
9
Kadian Clarke
Kadian Clarke ('98)
JAM55.47
  
 PB
 
54.06 PB55.47 PB  X51.9454.2054.14  
10
Jessica McRae
Jessica McRae 
USA54.74
  
 PB
 
54.74 PB  X53.11     
11
Brittany Jones
Brittany Jones ('99)
USA54.05
  
 PB
 
  X52.60 PB54.05 PB     
12
Carrol Pauley
Carrol Pauley ('98)
USA52.38
  
 PB
 
52.38 PB50.7550.76     
13
Abbey Kapitan
Abbey Kapitan 
USA51.75
  
 PB
 
  X51.75 PB  X     
14
Shannah Mallett
Shannah Mallett 
USA51.66
  
 SB
 
51.66 SB50.43  X     
15
Sydney Jefferson
Sydney Jefferson 
USA51.21
  
 PB
 
50.34 PB51.21 PB46.50     
16
Charlotte Bradsher
Charlotte Bradsher 
USA50.85
  
 
 
49.1850.8550.78     
17
Addison Hoover
Addison Hoover 
USA50.12
  
 PB
 
50.04 PB49.8750.12 PB     
18
Margaret Hayden
Margaret Hayden ('97)
USA49.74
  
 
 
46.6549.7446.35     
19
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA49.15
  
 PB
 
  X48.7249.15 PB     
20
Miranda Cadwell
Miranda Cadwell 
USA48.40
  
 PB
 
  X  X48.40 PB     
21
Moorea Mitchell
Moorea Mitchell 
USA47.45
  
 PB
 
  X43.93 PB47.45 PB     
Joellen Driscoll
Joellen Driscoll 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Rachel Tanczos
Rachel Tanczos ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Sammy Dyson
Sammy Dyson 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Grace Wills
Grace Wills ('04)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Spydkast 600 gram    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Alexandra Roberts
Alexandra Roberts ('01)
AUS57.68
  
 PB
 
57.68 PB53.0052.3649.86  –  –  
2
Madison Wiltrout
Madison Wiltrout ('99)
USA51.92
  
 SB
 
49.86 SB50.50 SB51.92 SB  X41.4946.09  
3
Taryn Ashby
Taryn Ashby ('98)
USA48.98
  
 PB
 
48.98 PB43.3646.9543.4247.7143.67  
4
Dana Baker
Dana Baker ('99)
USA48.53
  
 SB
 
44.29 SB  X39.8545.02 SB41.8048.53 SB  
5
Gabrielle Diederich
Gabrielle Diederich 
USA46.02
  
 SB
 
45.25 SB46.02 SB  X43.6143.2742.18  
6
Rachel Kern
Rachel Kern ('98)
USA45.56
  
 
 
45.5642.2545.22  X  X42.26  
7
Hannah Rosenfeld
Hannah Rosenfeld ('99)
USA45.40
  
 PB
 
37.80 SB45.40 PB40.5241.3742.2644.62  
8
Cash Rodriguez
Cash Rodriguez 
USA45.16
  
 PB
 
45.16 PB37.5242.3940.46  X44.03  
9
Abby Denham
Abby Denham ('98)
USA43.51
  
 PB
 
42.29 SB43.51 PB34.3741.4441.4739.92  
10
Olivia Jones
Olivia Jones 
GBR41.96
  
 PB
 
41.96 PB41.4738.56     
11
Issy Wakefield
Issy Wakefield 
GBR39.92
  
 SB
 
39.92 SB  X  X     
13
Olivia Morgan
Olivia Morgan 
USA37.32
  
 SB
 
37.32 SB36.1336.47     
14
Timara Chapman
Timara Chapman 
USA36.13
  
 PB
 
35.83 PB36.13 PB  X     
16
Emily Bee
Emily Bee ('02)
GBR29.98
  
 SB
 
  X29.98 SB  X     
Alexandra Filiatraut
Alexandra Filiatraut 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K 4 x 100 m stafet    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Duke 
Duke  
USA44.53
  
 
  Halle Bieber, Brittany Aveni, Carly King, Cha'mia Rothwell
2
Virginia 
Virginia  
USA44.55
  
 
  Kayla Bonnick, Halle Hazzard, Jada Seaman, Anna Jefferson
3
North Carolina 
North Carolina  
USA44.93
  
 
  Nicole Barnes, Lauryn Hall, Kayla Hunt, Anna Keefer
4
Ball State 
Ball State  
USA45.26
  
 
  Ivy McKee, Bryeana Byrdsong, MaQuila Norman, Michelle Lehmann
5
Duke 
Duke  
USA45.44
  
 
  Maya Provencal, Jenna Crean, Hailey Williams, Elena Brown-Soler
Finale B
27.3.
27.3.
1
Youngstown St. 
Youngstown St.  
USA45.88
  
 
  Kyndia Matlock, Jahniya Bowers, Teneisha Myers, Jaliyah Elliot
K 4 x 400 m stafet    
27.3.

Finale A

Finale
27.3.
1
Howard 
Howard  
USA3:39.29
  
 
  Ozioma Scott, Jessica Wright, Dasia Wilson, Jessika Gbai
2
Richmond 
Richmond  
USA3:43.19
  
 
  Kayla Woods, Rachel Helbling, Maria Acosta, Brooke Fazio
3
Ball State 
Ball State  
USA3:44.36
  
 
  Alexis Thigpen, Kennedy Batts, MaQuila Norman, Karlie Zumbro
4
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:45.14
  
 
  Nikki Scherer, Editta Pessima, Breanna Phillips, Aysha Muhammad
Finale B
27.3.
27.3.
1
Georgetown 
Georgetown  
USA3:44.74
  
 
  Maya Drayton, Cathilyn McIntosh, Tamiya Roberts, Linnea Saltz

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne