Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stillwater OK USA: NCAA DI Cross Country Championships 15.3.2021 Cross

M Cross 10 km    

Finale A

Finale
1
Conner Mantz
Conner Mantz ('96)
USA29:27
  
 
2
Adrian Wildschutt
Adrian Wildschutt ('98)
RSA29:49
  
 
3
Wesley Kiptoo
Wesley Kiptoo ('96)
KEN29:55
  
 
4
Nico Young
Nico Young ('02)
USA29:59
  
 
5
Patrick Dever
Patrick Dever ('96)
GBR30:00
  
 
6
Blaise Ferro
Blaise Ferro ('97)
USA30:02
  
 
7
Abdihamid Nur
Abdihamid Nur ('98)
USA30:06
  
 
8
Isai Rodriguez
Isai Rodriguez ('98)
USA30:09
  
 
9
Luis Grijalva
Luis Grijalva ('99)
GUA30:11
  
 
10
Danny Kilrea
Danny Kilrea 
USA30:12
  
 
11
Amon Kemboi
Amon Kemboi ('87)
KEN30:15
  
 
12
Peter Lynch
Peter Lynch ('97)
IRL30:18
  
 
13
Casey Clinger
Casey Clinger ('98)
USA30:20
  
 
14
Charles Hicks
Charles Hicks ('01)
GBR30:21
  
 
15
Cole Sprout
Cole Sprout ('01)
USA30:22
  
 
16
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER30:22
  
 
17
Alex Maier
Alex Maier 
USA30:24
  
 
18
Cole Bullock
Cole Bullock ('01)
USA30:25
  
 
19
Isaac Akers
Isaac Akers ('99)
GBR30:26
  
 
20
Dylan Jacobs
Dylan Jacobs 
USA30:26
  
 
21
Andrew Alexander
Andrew Alexander ('99)
CAN30:27
  
 
22
Jake Renfree
Jake Renfree 
USA30:27
  
 
23
Yared Nuguse
Yared Nuguse ('99)
USA30:27
  
 
24
Devin Meyrer
Devin Meyrer ('97)
GER30:28
  
 
25
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL30:30
  
 
26
Ryan Smeeton
Ryan Smeeton ('98)
CAN30:31
  
 
27
Zach Facioni
Zach Facioni ('99)
AUS30:31
  
 
28
Caleb Garnica
Caleb Garnica 
USA30:32
  
 
29
Ehab El-Sandali
Ehab El-Sandali ('97)
CAN30:35
  
 
30
Mario García
Mario García ('99)
ESP30:36
  
 
31
Christian Ricketts
Christian Ricketts 
USA30:38
  
 
32
Alex Masai
Alex Masai ('97)
KEN30:40
  
 
33
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA30:41
  
 
34
Victor Shitsama
Victor Shitsama ('98)
KEN30:41
  
 
35
Abdirizak Ibrahim
Abdirizak Ibrahim ('97)
USA30:42
  
 
36
Joshua Methner
Joshua Methner 
USA30:44
  
 
37
Simon Bedard
Simon Bedard ('97)
FRA30:45
  
 
38
Luke Meade
Luke Meade 
USA30:45
  
 
39
Jon Davis
Jon Davis ('97)
USA30:47
  
 
40
Gilbert Boit
Gilbert Boit ('94)
KEN30:47
  
 
41
Mitchell Day
Mitchell Day ('99)
USA30:47
  
 
42
Camren Todd
Camren Todd 
USA30:51
  
 
43
Barry Keane
Barry Keane ('97)
IRL30:51
  
 
44
Brodey Hasty
Brodey Hasty ('99)
USA30:51
  
 
45
Shea Foster
Shea Foster ('97)
USA30:54
  
 
46
Ky Robinson
Ky Robinson ('02)
AUS30:57
  
 
47
Daniel Bernal
Daniel Bernal ('98)
USA30:58
  
 
48
Nate Osterstock
Nate Osterstock 
USA31:01
  
 
49
Josh Park
Josh Park 
USA31:01
  
 
50
Waleed Suliman
Waleed Suliman ('98)
USA31:02
  
 
51
Luke Houser
Luke Houser 
USA31:02
  
 
52
Stefen Rasmuson
Stefen Rasmuson 
USA31:03
  
 
53
Festus Lagat
Festus Lagat ('96)
KEN31:03
  
 
54
Ian Shanklin
Ian Shanklin ('98)
USA31:03
  
 
55
Yacine Guermali
Yacine Guermali ('99)
USA31:03
  
 
56
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR31:04
  
 
57
Jacob Mcleod
Jacob Mcleod 
USA31:05
  
 
58
Seth Hirsch
Seth Hirsch 
USA31:05
  
 
59
Alec Hornecker
Alec Hornecker 
USA31:06
  
 
60
Zak Kirk
Zak Kirk 
USA31:07
  
 
61
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP31:08
  
 
62
Drew Bosley
Drew Bosley 
USA31:08
  
 
63
Emmanuel Cheboson
Emmanuel Cheboson ('96)
KEN31:08
  
 
64
Rémi Schyns
Rémi Schyns ('99)
BEL31:09
  
 
65
Jack Davidson
Jack Davidson 
USA31:10
  
 
66
Haftu Strintzos
Haftu Strintzos ('99)
AUS31:11
  
 
67
Josh Phillips
Josh Phillips ('99)
AUS31:12
  
 
68
Alex Miley
Alex Miley ('99)
USA31:12
  
 
69
Alec Sandusky
Alec Sandusky 
USA31:12
  
 
70
Christopher Alfond
Christopher Alfond 
USA31:12
  
 
71
Ahmed Jaziri
Ahmed Jaziri ('97)
TUN31:12
  
 
72
David Principe
David Principe ('98)
USA31:13
  
 
73
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA31:13
  
 
74
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA31:13
  
 
75
Nathan Jubran
Nathan Jubran 
USA31:14
  
 
76
Nickolas Scudder
Nickolas Scudder ('01)
USA31:15
  
 
77
Ryan Ioanidis
Ryan Ioanidis 
USA31:16
  
 
78
Rowen Ellenberg
Rowen Ellenberg 
USA31:16
  
 
79
Peter Hogan
Peter Hogan 
USA31:17
  
 
80
Kevin Mulcaire
Kevin Mulcaire ('97)
IRL31:17
  
 
81
Jackson Mestler
Jackson Mestler ('97)
USA31:20
  
 
82
Alek Parsons
Alek Parsons 
USA31:20
  
 
83
Ethan Cannon
Ethan Cannon 
USA31:22
  
 
84
Clayson Shumway
Clayson Shumway 
USA31:24
  
 
85
Arjun Jha
Arjun Jha ('99)
USA31:24
  
 
86
Hannes Burger
Hannes Burger ('99)
GER31:25
  
 
87
Austin Vancil
Austin Vancil 
USA31:25
  
 
88
Aidan Reed
Aidan Reed ('98)
USA31:25
  
 
89
Scott Beattie
Scott Beattie ('98)
GBR31:26
  
 
90
Jacob Klemz
Jacob Klemz 
USA31:26
  
 
91
Thomas Pollard
Thomas Pollard ('97)
USA31:26
  
 
92
Haydon Cooper
Haydon Cooper 
USA31:29
  
 
93
Ryan Johnson
Ryan Johnson 
USA31:30
  
 
94
Curt Eckstein
Curt Eckstein 
USA31:30
  
 
95
Ethan Powell
Ethan Powell ('99)
USA31:31
  
 
96
Josh Romine
Josh Romine ('99)
USA31:31
  
 
97
Isaiah Labra
Isaiah Labra 
USA31:33
  
 
98
Olin Hacker
Olin Hacker ('97)
USA31:33
  
 
99
Kevin Koski
Kevin Koski ('97)
USA31:33
  
 
100
Callum Bolger
Callum Bolger 
USA31:33
  
 
101
Jonathan Velasco
Jonathan Velasco 
USA31:34
  
 
102
Joe Riordan
Joe Riordan ('99)
USA31:34
  
 
103
Scott Johnson
Scott Johnson 
USA31:35
  
 
104
Issac Green
Issac Green 
USA31:35
  
 
105
James Uhlenberg
James Uhlenberg ('99)
NZL31:35
  
 
106
Paul Dellinger
Paul Dellinger ('99)
USA31:36
  
 
107
Eduardo Herrera
Eduardo Herrera ('97)
USA31:36
  
 
108
Bridger Altice
Bridger Altice 
USA31:36
  
 
109
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL31:37
  
 
110
Duncan Hamilton
Duncan Hamilton 
USA31:37
  
 
111
Shea Weilbaker
Shea Weilbaker 
USA31:38
  
 
112
Paul Arredondo
Paul Arredondo ('97)
USA31:38
  
 
113
Damien Dilcher
Damien Dilcher ('98)
USA31:39
  
 
114
Zachary Kinne
Zachary Kinne 
USA31:39
  
 
115
Travis Feeny
Travis Feeny 
USA31:40
  
 
116
Cameron Ponder
Cameron Ponder 
USA31:40
  
 
117
Paxton Smith
Paxton Smith ('98)
USA31:40
  
 
118
Elijah Armstrong
Elijah Armstrong ('96)
USA31:41
  
 
119
Cathal Doyle
Cathal Doyle ('97)
IRL31:41
  
 
120
Jackson Sharp
Jackson Sharp 
AUS31:44
  
 
121
Luke Combs
Luke Combs 
USA31:48
  
 
122
Chad Johnson
Chad Johnson 
USA31:51
  
 
123
Ahmed Muhumed
Ahmed Muhumed ('98)
USA31:54
  
 
124
Jake Gebhardt
Jake Gebhardt 
USA31:54
  
 
125
Aidan Troutner
Aidan Troutner 
USA31:55
  
 
126
Carter Coughlin
Carter Coughlin ('99)
USA31:55
  
 
127
Dylan Schubert
Dylan Schubert 
USA31:55
  
 
128
Joe Dragon
Joe Dragon 
USA31:57
  
 
129
Jack Salisbury
Jack Salisbury ('98)
USA31:57
  
 
130
Ezekiel Kibichii
Ezekiel Kibichii 
KEN31:57
  
 
131
Stan Niesten
Stan Niesten ('96)
NED32:00
  
 
132
Nick Steele
Nick Steele ('97)
USA32:00
  
 
133
Jackson Martin
Jackson Martin 
USA32:02
  
 
134
Evan Bates
Evan Bates 
USA32:03
  
 
135
Campbell Lee
Campbell Lee 
CAN32:03
  
 
136
Ben Butler
Ben Butler ('97)
USA32:04
  
 
137
Taylor Dillon
Taylor Dillon 
USA32:05
  
 
138
Spencer Nelson
Spencer Nelson 
USA32:06
  
 
139
Hociel Landa
Hociel Landa ('99)
USA32:06
  
 
140
Santiago Gaitan
Santiago Gaitan ('01)
CAN32:07
  
 
141
Devin Hart
Devin Hart 
USA32:07
  
 
142
Nate Kawalec
Nate Kawalec 
USA32:07
  
 
143
Camden Gilmore
Camden Gilmore 
USA32:09
  
 
144
Brendan Favazza
Brendan Favazza ('01)
USA32:09
  
 
145
Joe Waskom
Joe Waskom 
USA32:09
  
 
146
Milo Greder
Milo Greder ('99)
USA32:10
  
 
147
Evert Silva
Evert Silva 
USA32:11
  
 
148
Scott Maison
Scott Maison 
USA32:11
  
 
149
Ben Naeger
Ben Naeger 
USA32:11
  
 
150
Ryan Raff
Ryan Raff 
USA32:12
  
 
151
Cameron Field
Cameron Field ('96)
GBR32:14
  
 
152
Joseph Humes
Joseph Humes 
USA32:15
  
 
153
CJ Ambrosio
CJ Ambrosio ('99)
USA32:16
  
 
154
Fraser Wilson
Fraser Wilson 
USA32:17
  
 
155
Jared Kreis
Jared Kreis ('01)
USA32:17
  
 
156
Britain Reynolds
Britain Reynolds 
USA32:19
  
 
157
Shay McEvoy
Shay McEvoy ('01)
IRL32:19
  
 
158
Peter Morris
Peter Morris 
USA32:19
  
 
159
Marshall Beatty
Marshall Beatty 
USA32:20
  
 
160
Quinn Nicholson
Quinn Nicholson 
USA32:20
  
 
161
Darren Harman
Darren Harman ('98)
USA32:21
  
 
162
Clark Otte
Clark Otte 
USA32:21
  
 
163
Bradley Peloquin
Bradley Peloquin 
USA32:23
  
 
164
Matt Young
Matt Young ('98)
USA32:23
  
 
165
Nick Moulai
Nick Moulai 
NZL32:23
  
 
166
Will Kitzhaber
Will Kitzhaber 
USA32:23
  
 
167
Isaac Mohn
Isaac Mohn 
USA32:24
  
 
168
Paul Nichols
Paul Nichols ('98)
USA32:24
  
 
169
Mason Coppi
Mason Coppi ('98)
USA32:25
  
 
170
Chris Theodore
Chris Theodore ('99)
USA32:25
  
 
171
Robinson Snider
Robinson Snider ('98)
USA32:26
  
 
172
Andy Payne
Andy Payne 
USA32:26
  
 
173
Finn McBride
Finn McBride 
USA32:27
  
 
174
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA32:27
  
 
175
Matt Scrape
Matt Scrape 
USA32:27
  
 
176
Mark Crandall
Mark Crandall 
USA32:30
  
 
177
Ian Harrison
Ian Harrison 
USA32:34
  
 
178
Pierre-Louis Detourbe
Pierre-Louis Detourbe ('97)
FRA32:34
  
 
179
Luke Jaciw-Zurakowsky
Luke Jaciw-Zurakowsky ('99)
CAN32:34
  
 
180
Coen Roberts
Coen Roberts 
USA32:34
  
 
181
Hunter White
Hunter White ('01)
USA32:36
  
 
182
Trausti Thór Thorsteinsson
Trausti Thór Thorsteinsson ('98)
ISL32:36
  
 
183
Jace Aschbrenner
Jace Aschbrenner 
USA32:37
  
 
184
Gavin Gaynor
Gavin Gaynor ('98)
USA32:38
  
 
185
Dominic Hockenbury
Dominic Hockenbury ('97)
USA32:38
  
 
186
Jonas Price
Jonas Price ('01)
USA32:39
  
 
187
Bailey McIntire
Bailey McIntire 
USA32:40
  
 
188
Kieran Wood
Kieran Wood ('95)
GBR32:41
  
 
189
Brayden Law
Brayden Law ('97)
USA32:41
  
 
190
Jahanzib Shahbaz
Jahanzib Shahbaz 
USA32:41
  
 
191
Charlie Wheeler
Charlie Wheeler ('98)
GBR32:42
  
 
192
Joshua Desouza
Joshua Desouza 
CAN32:43
  
 
193
Sam Gilman
Sam Gilman 
USA32:43
  
 
194
John Tatter
John Tatter 
USA32:44
  
 
195
Hunter Appleton
Hunter Appleton ('01)
USA32:45
  
 
196
Ares Reading
Ares Reading 
USA32:48
  
 
197
Austin Haskett
Austin Haskett ('03)
USA32:48
  
 
198
Skylar Stidam
Skylar Stidam 
USA32:49
  
 
199
Leo Daschbach
Leo Daschbach ('01)
USA32:50
  
 
200
Chase Easterling
Chase Easterling 
USA32:51
  
 
201
Joe Bistritz
Joe Bistritz 
USA32:51
  
 
202
Silas Derfel
Silas Derfel 
USA32:53
  
 
203
Jonathan Desouza
Jonathan Desouza 
CAN32:56
  
 
204
Ben Miller
Ben Miller 
USA32:56
  
 
205
Brian Picone
Brian Picone 
USA32:58
  
 
206
Nathan Henderson
Nathan Henderson 
USA32:58
  
 
207
Ryan Murphy
Ryan Murphy ('98)
USA33:03
  
 
208
Avery Cannon
Avery Cannon ('02)
USA33:04
  
 
209
Patrick Chemomoiet
Patrick Chemomoiet 
USA33:07
  
 
210
Joaquin Martinez De Pinillos
Joaquin Martinez De Pinillos 
USA33:08
  
 
211
Dominic Arce
Dominic Arce 
USA33:09
  
 
212
Trevor Dominy
Trevor Dominy 
USA33:13
  
 
213
Justin Weber
Justin Weber ('98)
USA33:14
  
 
214
Jack McMahon
Jack McMahon 
USA33:14
  
 
215
Steven Stine
Steven Stine ('99)
USA33:18
  
 
216
Alex Slenning
Alex Slenning 
USA33:18
  
 
217
Wil Smith
Wil Smith 
USA33:19
  
 
218
Andrew Brandt
Andrew Brandt 
USA33:20
  
 
219
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA33:22
  
 
220
Noah Dolhare
Noah Dolhare 
USA33:28
  
 
221
Blake Selm
Blake Selm 
USA33:30
  
 
222
Riley Osen
Riley Osen 
USA33:36
  
 
223
Harry Monroe
Harry Monroe 
USA33:37
  
 
224
Jack Tiernan
Jack Tiernan ('98)
AUS33:43
  
 
225
James Mwaura
James Mwaura ('98)
USA33:45
  
 
226
Cade Bethmann
Cade Bethmann ('98)
USA33:45
  
 
227
Cullen McEachern
Cullen McEachern 
USA33:57
  
 
228
Kevin Salvano
Kevin Salvano 
USA33:58
  
 
229
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA34:04
  
 
230
Ryan Schoppe
Ryan Schoppe ('02)
USA34:04
  
 
231
Dustin Horter
Dustin Horter ('99)
USA34:26
  
 
232
Jack Fredian
Jack Fredian ('99)
USA34:38
  
 
233
Brody Smith
Brody Smith 
USA34:39
  
 
234
Jacob Gallant
Jacob Gallant ('02)
USA35:06
  
 
235
Adam Beucler
Adam Beucler 
USA35:25
  
 
236
Alex Comerford
Alex Comerford ('01)
USA35:27
  
 
237
Ben Savino
Ben Savino ('98)
USA37:59
  
 
Malte Propp
Malte Propp ('99)
GER DNF
  
 
Tyler Bowling
Tyler Bowling 
USA DNF
  
 
Shuaib Aljabaly
Shuaib Aljabaly 
USA DNF
  
 
Jp Flavin
Jp Flavin 
USA DNF
  
 
Tibebu Proctor
Tibebu Proctor 
USA DNF
  
 
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA DNF
  
 
Jp Trojan
Jp Trojan 
USA DNF
  
 
Bennett Pascoe
Bennett Pascoe ('98)
USA DNF
  
 
Jack Meijer
Jack Meijer 
GBR DNF
  
 
Víctor Ortiz
Víctor Ortiz ('98)
PUR DNF
  
 
Kyle Cloutier
Kyle Cloutier 
USA DNF
  
 
Brandon Garnica
Brandon Garnica ('99)
MEX DNF
  
 
Aaron Wier
Aaron Wier 
USA DNF
  
 
Thomas Boyden
Thomas Boyden 
USA DNF
  
 
K Cross 6 km    

Finale A

Finale
1
Mercy Chelangat
Mercy Chelangat ('97)
KEN20:02
  
 
2
Taylor Roe
Taylor Roe 
USA20:07
  
 
3
Amaris Tyynismaa
Amaris Tyynismaa ('01)
USA20:11
  
 
4
Mahala Norris
Mahala Norris ('98)
USA20:12
  
 
5
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA20:15
  
 
6
Taryn O'Neill
Taryn O'Neill 
CAN20:23
  
 
7
Summer Harper
Summer Harper 
USA20:24
  
 
8
Bethany Hasz
Bethany Hasz ('97)
USA20:26
  
 
9
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA20:27
  
 
10
Ella Donaghu
Ella Donaghu ('98)
USA20:27
  
 
11
Anna Camp
Anna Camp ('98)
USA20:29
  
 
12
Nicole Fegans
Nicole Fegans ('98)
USA20:30
  
 
13
Julia Heymach
Julia Heymach ('98)
USA20:33
  
 
14
Emily MacKay
Emily MacKay 
USA20:35
  
 
15
Aubrey Frentheway
Aubrey Frentheway 
USA20:35
  
 
16
Jenna Magness
Jenna Magness ('99)
USA20:35
  
 
17
Whittni Orton
Whittni Orton ('97)
USA20:36
  
 
18
Abby Nichols
Abby Nichols 
USA20:36
  
 
19
Grace Forbes
Grace Forbes 
USA20:38
  
 
20
Kaylee Mitchell
Kaylee Mitchell ('99)
USA20:39
  
 
21
Krissy Gear
Krissy Gear ('99)
USA20:40
  
 
22
Adva Cohen
Adva Cohen ('96)
ISR20:40
  
 
23
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS20:41
  
 
24
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA20:42
  
 
25
Gracelyn Larkin
Gracelyn Larkin ('01)
CAN20:42
  
 
26
Allie Schadler
Allie Schadler ('99)
USA20:44
  
 
27
Poppy Tank
Poppy Tank ('97)
GBR20:46
  
 
28
Bailey Hertenstein
Bailey Hertenstein 
USA20:47
  
 
29
Paige Hofstad
Paige Hofstad 
USA20:47
  
 
30
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA20:47
  
 
31
Anna Pataki
Anna Pataki ('97)
HUN20:48
  
 
32
Maggie Donahue
Maggie Donahue 
USA20:51
  
 
33
Sara Musselman
Sara Musselman ('98)
USA20:52
  
 
34
Lynsie Gram
Lynsie Gram 
USA20:53
  
 
35
India Johnson
India Johnson ('99)
USA20:54
  
 
36
Esther Gitahi
Esther Gitahi ('96)
KEN20:58
  
 
37
Batya Beard
Batya Beard 
USA20:58
  
 
38
Lindsey Stallworth
Lindsey Stallworth ('98)
USA20:59
  
 
39
Tyler Beling
Tyler Beling ('99)
RSA21:00
  
 
40
Rebecca Clark
Rebecca Clark 
USA21:00
  
 
41
McKenna Lee
McKenna Lee 
USA21:00
  
 
42
Ceili McCabe
Ceili McCabe ('01)
CAN21:02
  
 
43
Katie Struthers
Katie Struthers 
USA21:02
  
 
44
Delaney Rasmussen
Delaney Rasmussen 
USA21:02
  
 
45
Abby Kohut-Jackson
Abby Kohut-Jackson ('98)
USA21:02
  
 
46
Sasha Neglia
Sasha Neglia ('02)
USA21:03
  
 
47
Sarah Chapman
Sarah Chapman ('98)
GBR21:04
  
 
48
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA21:04
  
 
49
Anna Elkin
Anna Elkin ('98)
USA21:04
  
 
50
Alison Pray
Alison Pray 
USA21:05
  
 
51
Sintayehu Vissa
Sintayehu Vissa ('96)
ITA21:05
  
 
52
Olivia Johnson
Olivia Johnson 
USA21:05
  
 
53
Naomi Smith
Naomi Smith 
USA21:05
  
 
54
Molly Born
Molly Born ('99)
USA21:06
  
 
55
Haley Herberg
Haley Herberg 
USA21:06
  
 
56
Jessica Lawson
Jessica Lawson ('99)
USA21:07
  
 
57
Stella Gillman
Stella Gillman 
USA21:08
  
 
58
Amelia Mazza-Downie
Amelia Mazza-Downie ('99)
AUS21:09
  
 
59
Anastasia Korzenowski
Anastasia Korzenowski ('99)
POL21:09
  
 
60
Loral Winn
Loral Winn 
USA21:11
  
 
61
Kelsey Harrington
Kelsey Harrington ('02)
USA21:12
  
 
62
Lauren White
Lauren White 
USA21:13
  
 
63
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA21:13
  
 
64
Logan Morris
Logan Morris ('98)
USA21:14
  
 
65
Ericka VanderLende
Ericka VanderLende ('01)
USA21:15
  
 
66
Adelyn Ackley
Adelyn Ackley ('01)
USA21:16
  
 
67
Anneka Murrin
Anneka Murrin 
USA21:16
  
 
68
Rebecca Craddock
Rebecca Craddock ('99)
USA21:16
  
 
69
Caitlin Klopfer
Caitlin Klopfer ('98)
USA21:17
  
 
70
Jaycie Thomsen
Jaycie Thomsen 
USA21:18
  
 
71
Amanda Vestri
Amanda Vestri ('99)
USA21:18
  
 
72
Elizabeth Constien
Elizabeth Constien 
USA21:19
  
 
73
Abby Gray
Abby Gray ('98)
USA21:20
  
 
74
Madison Boreman
Madison Boreman ('98)
USA21:20
  
 
75
Makayla Perez
Makayla Perez 
USA21:20
  
 
76
Inês Borba
Inês Borba ('02)
POR21:21
  
 
77
Liz Galarza
Liz Galarza ('98)
USA21:21
  
 
78
McKenzie Yanek
McKenzie Yanek ('98)
USA21:23
  
 
79
Jessa Hanson
Jessa Hanson 
USA21:23
  
 
80
Ashley Tutt
Ashley Tutt ('99)
USA21:23
  
 
81
Lauren Offerman
Lauren Offerman 
USA21:24
  
 
82Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN21:24
  
 
83
Annabelle Eastman
Annabelle Eastman 
AUS21:24
  
 
84
Kathryn House
Kathryn House 
USA21:25
  
 
85
Calli Parlier
Calli Parlier 
USA21:26
  
 
86
Erika Freyhof
Erika Freyhof ('98)
USA21:26
  
 
87
Micaela Degenero
Micaela Degenero ('98)
USA21:27
  
 
88
Christina Aragon
Christina Aragon ('97)
USA21:27
  
 
89
Sami Corman
Sami Corman 
USA21:27
  
 
90
Samantha Tran
Samantha Tran 
USA21:28
  
 
91
Lydia Olivere
Lydia Olivere 
USA21:28
  
 
92
Lucy Jenks
Lucy Jenks ('01)
USA21:28
  
 
93
Bryn Morley
Bryn Morley ('99)
USA21:29
  
 
94
Yukino Parle
Yukino Parle 
USA21:29
  
 
95
Bethany Graham
Bethany Graham ('02)
USA21:29
  
 
96
Emily Covert
Emily Covert ('01)
USA21:29
  
 
97
Ashlyn Hillyard
Ashlyn Hillyard ('01)
USA21:30
  
 
98
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA21:30
  
 
99
Maria Coffin
Maria Coffin ('99)
USA21:30
  
 
100
Camille Jackson
Camille Jackson 
USA21:30
  
 
101
Katie Osika
Katie Osika ('99)
USA21:31
  
 
102
Sarah Schmitt
Sarah Schmitt 
USA21:31
  
 
103
Skylar Boogerd
Skylar Boogerd ('01)
USA21:31
  
 
104
Gracie Hyde
Gracie Hyde ('99)
USA21:32
  
 
105
Sydney Seymour
Sydney Seymour ('99)
USA21:32
  
 
106
Kayla Easterly
Kayla Easterly ('98)
USA21:32
  
 
107
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA21:33
  
 
108
Jena Metwali
Jena Metwali ('97)
USA21:33
  
 
109
Winrose Chesang
Winrose Chesang 
KEN21:33
  
 
110
Irene Rono
Irene Rono 
USA21:34
  
 
111
Audrey Lookner
Audrey Lookner 
USA21:34
  
 
112
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA21:34
  
 
113
Kailee Perry
Kailee Perry ('01)
USA21:37
  
 
114
Megan Hasz
Megan Hasz ('97)
USA21:38
  
 
115
Haley Johnston
Haley Johnston 
USA21:38
  
 
116
Semira Mebrahtu
Semira Mebrahtu ('99)
ERI21:39
  
 
117Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)DEN21:39
  
 
118
Courtney Brenner
Courtney Brenner 
USA21:39
  
 
119
Sailor Hutton
Sailor Hutton 
USA21:41
  
 
120
Leah Hansen
Leah Hansen 
USA21:41
  
 
121
Elise Thorner
Elise Thorner ('01)
GBR21:41
  
 
122
Casey Mossholder
Casey Mossholder 
USA21:42
  
 
123
Erin Mullins
Erin Mullins 
USA21:42
  
 
124
Eve Jensen
Eve Jensen 
USA21:42
  
 
125
Winny Koskei
Winny Koskei 
KEN21:43
  
 
126
Cailie Logue
Cailie Logue ('99)
USA21:43
  
 
127
Alyson Churchill
Alyson Churchill ('02)
USA21:44
  
 
128
Dana Feyen
Dana Feyen 
USA21:45
  
 
129
Kristen Garcia
Kristen Garcia ('99)
USA21:45
  
 
130
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA21:45
  
 
131
Camila David-Smith
Camila David-Smith 
USA21:45
  
 
132
Allison McGrath
Allison McGrath ('99)
USA21:46
  
 
133
Corie Smith
Corie Smith ('01)
USA21:46
  
 
134
Megan Patton
Megan Patton 
USA21:46
  
 
135
Emily Chaston
Emily Chaston 
USA21:46
  
 
136
Maddie Empey
Maddie Empey 
USA21:46
  
 
137
Ava Dobson
Ava Dobson ('01)
USA21:46
  
 
138
Baylee Jones
Baylee Jones ('99)
USA21:46
  
 
139
Olivia Howell
Olivia Howell 
USA21:47
  
 
140
Ivy Gonzales
Ivy Gonzales 
USA21:47
  
 
141
Ashlyn Ramos
Ashlyn Ramos 
USA21:48
  
 
142
Victoria Patterson
Victoria Patterson ('01)
USA21:48
  
 
143
Ayah Aldadah
Ayah Aldadah 
USA21:48
  
 
144
Anna Kostarellis
Anna Kostarellis ('99)
USA21:48
  
 
145
Victoria Simmons
Victoria Simmons ('99)
USA21:49
  
 
146
Samantha Schadler
Samantha Schadler ('01)
USA21:50
  
 
147
Grace Brock
Grace Brock ('01)
GBR21:50
  
 
148
Meagen Lowe
Meagen Lowe 
USA21:50
  
 
149
Ryann Helmers
Ryann Helmers 
USA21:52
  
 
150
Katherine Dowie
Katherine Dowie ('99)
AUS21:52
  
 
151
Madison Heisterman
Madison Heisterman 
CAN21:53
  
 
152
Kayla Windemuller
Kayla Windemuller 
USA21:54
  
 
153
Greta Van Calcar
Greta Van Calcar 
USA21:54
  
 
154
Madelynne Cadeau
Madelynne Cadeau 
USA21:54
  
 
155
Christina Geisler
Christina Geisler 
USA21:55
  
 
156
Zofia Dudek
Zofia Dudek ('01)
POL21:55
  
 
157
Jaybe Shufelberger
Jaybe Shufelberger 
USA21:55
  
 
158
Caroline Miller
Caroline Miller ('99)
USA21:55
  
 
159
Jodie Judd
Jodie Judd ('98)
GBR21:55
  
 
160
Madeleine King
Madeleine King ('99)
USA21:56
  
 
161
Andrea Claeson
Andrea Claeson ('98)
SWE21:57
  
 
162
Sivan Aurbach
Sivan Aurbach 
ISR21:59
  
 
163
Sara Platek
Sara Platek ('98)
USA21:59
  
 
164
Sofia Castiglioni
Sofia Castiglioni 
USA22:00
  
 
165
Alyssa Aldridge
Alyssa Aldridge 
USA22:01
  
 
166
Rachel McArthur
Rachel McArthur ('99)
USA22:02
  
 
167
Mary Claire Solomon
Mary Claire Solomon ('97)
USA22:03
  
 
168
Emmeline Fisher
Emmeline Fisher 
USA22:04
  
 
169
Mary Kathryn Knott
Mary Kathryn Knott 
USA22:04
  
 
170
Maddie Dalton
Maddie Dalton 
USA22:04
  
 
171
Jesselyn Bries
Jesselyn Bries 
USA22:05
  
 
172
Zoe Wassell
Zoe Wassell ('99)
GBR22:06
  
 
173
Madelynn Hill
Madelynn Hill ('01)
USA22:06
  
 
174
Sophie Spada
Sophie Spada 
USA22:07
  
 
175
Emma Milburn
Emma Milburn ('99)
USA22:08
  
 
176
Emma Jenkins
Emma Jenkins 
USA22:09
  
 
177
Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth ('01)
NOR22:09
  
 
178
Alyssa Foote
Alyssa Foote ('98)
USA22:09
  
 
179
Jonna Strange
Jonna Strange ('01)
USA22:10
  
 
180
Katharina Pesendorfer
Katharina Pesendorfer ('99)
AUT22:12
  
 
181
Grace Connolly
Grace Connolly ('01)
USA22:12
  
 
182
Noel Palmer
Noel Palmer ('99)
USA22:13
  
 
183
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA22:13
  
 
184
Lexy Halladay
Lexy Halladay ('01)
USA22:15
  
 
185
Mikaela Lucki
Mikaela Lucki ('99)
CAN22:15
  
 
186
Gianna Sbarbaro
Gianna Sbarbaro 
USA22:16
  
 
187
Meghan Underwood
Meghan Underwood 
USA22:16
  
 
188
Brenna Cohoon
Brenna Cohoon 
USA22:18
  
 
189
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA22:19
  
 
190
Janette Schraft
Janette Schraft ('01)
USA22:20
  
 
191
Katie Dammer
Katie Dammer 
USA22:20
  
 
192
Alice Newcombe
Alice Newcombe ('98)
GBR22:21
  
 
193
Kennedy Thomson
Kennedy Thomson ('98)
CAN22:23
  
 
194
Kelly Makin
Kelly Makin 
USA22:23
  
 
195
Pipi Eitel
Pipi Eitel 
USA22:24
  
 
196
Annika Reiss
Annika Reiss 
USA22:24
  
 
197
Jenny O'Bryan
Jenny O'Bryan ('97)
USA22:24
  
 
198
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA22:26
  
 
199
Grace Dwyer
Grace Dwyer 
USA22:27
  
 
200
Claire Moritz
Claire Moritz 
USA22:27
  
 
201
Abi Little
Abi Little 
USA22:28
  
 
202
Tate Sweeney
Tate Sweeney 
USA22:29
  
 
203
Aimee Piercy
Aimee Piercy 
USA22:30
  
 
204
Jennifer Lima
Jennifer Lima ('98)
USA22:30
  
 
205
Andrea Markezich
Andrea Markezich 
USA22:31
  
 
206
Rilee Rigdon
Rilee Rigdon 
USA22:33
  
 
207
Lily Tomasula-Martin
Lily Tomasula-Martin 
USA22:34
  
 
208
Antigone Archer
Antigone Archer 
USA22:35
  
 
209
Famke Heinst
Famke Heinst ('99)
NED22:35
  
 
210
Taryn Parks
Taryn Parks 
USA22:36
  
 
211
Katy Earwood
Katy Earwood 
USA22:36
  
 
212
Laura Taborda
Laura Taborda ('99)
POR22:37
  
 
213
Priscillah Kiplagat
Priscillah Kiplagat 
KEN22:37
  
 
214
Victoria Weir
Victoria Weir ('98)
GBR22:37
  
 
215
Marie Hostetler
Marie Hostetler 
USA22:37
  
 
216
Amanda Beach
Amanda Beach ('99)
USA22:38
  
 
217
Grace Dickel
Grace Dickel 
USA22:38
  
 
218
Caroline Howley
Caroline Howley 
USA22:39
  
 
219
Jenna Barker
Jenna Barker 
USA22:41
  
 
220
Grace Fetherstonhaugh
Grace Fetherstonhaugh 
CAN22:41
  
 
221
Sarah Carter
Sarah Carter 
USA22:43
  
 
222
Samantha Prusse
Samantha Prusse 
USA22:46
  
 
223
Charlotte Tomkinson
Charlotte Tomkinson ('02)
USA22:47
  
 
224
Baneet Bains
Baneet Bains ('01)
CAN22:47
  
 
225
Mary Hennelly
Mary Hennelly ('02)
USA22:49
  
 
226
Julia Zachgo
Julia Zachgo 
USA22:49
  
 
227
Heidi Demeo
Heidi Demeo 
AUS22:49
  
 
228
Mikenna Vanderheyden
Mikenna Vanderheyden 
CAN22:52
  
 
229
Maegan Doody
Maegan Doody ('98)
USA22:53
  
 
230
Devon Peterson
Devon Peterson 
USA22:56
  
 
231
Veerle Bakker
Veerle Bakker ('97)
NED22:57
  
 
232
Emma Bower
Emma Bower 
USA22:57
  
 
233
Layla Roebke
Layla Roebke ('01)
USA22:59
  
 
234
Kenzie Walls
Kenzie Walls 
USA23:00
  
 
235
Katie Hohe
Katie Hohe ('01)
USA23:03
  
 
236
Abbey Yuhasz
Abbey Yuhasz ('02)
CAN23:04
  
 
237
Bit Klecker
Bit Klecker 
USA23:04
  
 
238
Kalii Caldwell
Kalii Caldwell 
USA23:04
  
 
239
Ana Barrott
Ana Barrott ('99)
USA23:05
  
 
240
Ashley Dana
Ashley Dana 
USA23:09
  
 
241
Mady Clahane
Mady Clahane 
USA23:10
  
 
242
Jami Reed
Jami Reed ('01)
USA23:12
  
 
243
Emily Little
Emily Little 
USA23:13
  
 
244
Lilly Lavier
Lilly Lavier 
USA23:16
  
 
245
Petal Palmer
Petal Palmer ('02)
CAN23:20
  
 
246
Abigail Pradere
Abigail Pradere 
USA23:26
  
 
247
Marianne Abdalah
Marianne Abdalah 
USA23:39
  
 
248
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED23:47
  
 
249
Nikola Matysik
Nikola Matysik ('01)
POL23:55
  
 
250
Gabby Hentemann
Gabby Hentemann ('01)
USA23:56
  
 
251
Anna Tait
Anna Tait ('96)
GBR25:06
  
 
252
Riley Schelp
Riley Schelp ('99)
USA25:31
  
 
253
Megan Marvin
Megan Marvin ('02)
USA25:51
  
 
Meg Swietlik
Meg Swietlik ('99)
USA DNF
  
 
Katelynne Hart
Katelynne Hart ('01)
USA DNF
  
 
Beth Donnelly
Beth Donnelly ('02)
USA DNF
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne