Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Internt klubstævne Esbjerg AM 1.4.2021

M 5 km    

Finale A

Finale
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM16:17
  
 PB
2Anders Toft NielsenAnders Toft Nielsen ('02)16:20
  
 PB
3Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM16:34
  
 PB
4Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM17:10
  
 PB
5Rene JensenRene Jensen ('86)Esbjerg AM17:11
  
 PB
7Anna Bach KristensenAnna Bach Kristensen ('85)Esbjerg AM18:37
  
 PB K 2
8Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)Esbjerg AM19:05
  
 PB
9Christian MartinezChristian Martinez ('70)Esbjerg AM19:08
  
 PB
10Johnny Strandbygaard HansenJohnny Strandbygaard Hansen ('70)Esbjerg AM19:39
  
 PB
11Silas GärtnerSilas Gärtner ('06)Esbjerg AM19:51
  
 SB
12Palle Lang NielsenPalle Lang Nielsen ('94)Esbjerg AM21:10
  
 PB
13Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM22:29
  
 SB
14Ronni AndersenRonni Andersen ('89)Esbjerg AM22:30
  
 PB
15Jens MejrupJens Mejrup ('01)Esbjerg AM23:01
  
 PB
Simon BertramSimon Bertram ('88)Esbjerg AM DNS
  
 
M 15 km    

Finale A

Finale
1Peter GlansPeter Glans ('93)THS47:23
  
 PB
2Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM50:05
  
 SB
3Thomas Krogh PedersenThomas Krogh Pedersen ('82)Esbjerg AM56:58
  
 PB
4Jacob GlæsnerJacob Glæsner ('76)Esbjerg AM57:00
  
 PB
5Morten BasseMorten Basse ('72)Esbjerg AM59:48
  
 PB
6Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM1:00:29
  
 PB
7Rasmus Søndergaard NielsenRasmus Søndergaard Nielsen ('05)Esbjerg AM1:11:43
  
 PB
Jørgen BorgJørgen Borg ('66)Esbjerg AM DNS
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon