M 100 m 3.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 10.67 | SB | |||||||||||
2 | Cody Branch Cody Branch | USA | 10.72 | =PB | |||||||||||
3 | Adell Colthrust Adell Colthrust | 00 | TTO | 10.79 | |||||||||||
4 | Kobe Gill Kobe Gill | USA | 10.85 | PB | |||||||||||
5 | Elijah Burton Elijah Burton | USA | 10.91 | ||||||||||||
6 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 10.96 | |||||||||||
7 | Timothy Ashley Timothy Ashley | USA | 10.98 | ||||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +0.6 | 3.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Cardet Bienvenue Cardet Bienvenue | USA | 10.76 | PB | |||||||||||
2 | James Pennington III James Pennington III ('01) | 01 | USA | 10.77 | |||||||||||
3 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 10.80 | |||||||||||
4 | Rakeem Wilson Rakeem Wilson ('98) | 98 | USA | 10.92 | |||||||||||
5 | Antonio Bracy Antonio Bracy | USA | 11.06 | ||||||||||||
6 | Jakobe Rogers Jakobe Rogers | 00 | USA | 11.06 | PB | ||||||||||
Finale C 3.4. Vind: +0.7 | 3.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 10.76 | PB | ||||||||||
2 | Kaleb McClendon Kaleb McClendon | USA | 10.94 | PB | |||||||||||
3 | Travon Johnson Travon Johnson | USA | 10.96 | PB | |||||||||||
4 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 10.99 | |||||||||||
5 | Marcus Sims Marcus Sims ('98) | 98 | USA | 11.03 | PB | ||||||||||
6 | Braheem Bishop Braheem Bishop | USA | 11.10 | PB | |||||||||||
7 | Javen Jackson Javen Jackson | USA | 11.10 | PB | |||||||||||
Finale D 3.4. Vind: -0.4 | 3.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Devonte Fletcher Devonte Fletcher ('95) | 95 | USA | 10.85 | |||||||||||
Finale E 3.4. Vind: +0.4 | 3.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Shedrack Akpeki Shedrack Akpeki ('99) | 99 | NGR | 10.95 | SB | ||||||||||
Finale F 3.4. Vind: -0.7 | 3.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Arrington Robinson Arrington Robinson ('02) | 02 | USA | 11.02 | PB | ||||||||||
M 200 m 3.4. Vind: -0.5 Finale A Finale | 3.4. | Vind: -0.5 | |||||||||||||
1 | Devonte Fletcher Devonte Fletcher ('95) | 95 | USA | 21.30 | |||||||||||
2 | Shawn Collins Shawn Collins | 00 | USA | 21.35 | PB | ||||||||||
3 | Timothy Ashley Timothy Ashley | USA | 21.62 | SB | |||||||||||
Adell Colthrust Adell Colthrust | 00 | TTO | DQ | ||||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +0.7 | 3.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Cody Branch Cody Branch | USA | 21.35 | PB | |||||||||||
2 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 21.42 | PB | ||||||||||
3 | Grover Winston Grover Winston | USA | 21.76 | PB | |||||||||||
4 | Rakeem Wilson Rakeem Wilson ('98) | 98 | USA | 21.77 | SB | ||||||||||
5 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 21.99 | SB | |||||||||||
6 | Ashton Defreeze Ashton Defreeze | USA | 22.00 | ||||||||||||
Finale C 3.4. Vind: +0.1 | 3.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | James Pennington III James Pennington III ('01) | 01 | USA | 21.71 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Johnson Jordan Johnson | USA | 21.91 | PB | |||||||||||
3 | Brandon Love Brandon Love | USA | 21.99 | PB | |||||||||||
4 | Liam McGowan Liam McGowan | USA | 22.16 | PB | |||||||||||
Burnell Williams Burnell Williams | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 3.4. Vind: +0.7 | 3.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Kaleb McClendon Kaleb McClendon | USA | 21.84 | PB | |||||||||||
2 | Anthony Morgan Anthony Morgan | USA | 22.24 | PB | |||||||||||
3 | Bryson Johnson Bryson Johnson | USA | 22.30 | ||||||||||||
4 | Jordan Woods Jordan Woods | USA | 22.38 | PB | |||||||||||
Finale E 3.4. Vind: -0.8 | 3.4. | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 22.01 | PB | ||||||||||
2 | Travon Johnson Travon Johnson | USA | 22.34 | PB | |||||||||||
Finale F 3.4. Vind: -1.6 | 3.4. | Vind: -1.6 | |||||||||||||
1 | Shedrack Akpeki Shedrack Akpeki ('99) | 99 | NGR | 22.03 | SB | ||||||||||
Finale G 3.4. Vind: +0.7 | 3.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Josh Norris Josh Norris ('01) | 01 | USA | 22.11 | PB | ||||||||||
2 | William Vickery William Vickery | USA | 22.25 | PB | |||||||||||
3 | Marcus Sims Marcus Sims ('98) | 98 | USA | 22.40 | PB | ||||||||||
M 400 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 46.31 | PB | ||||||||||
2 | Shawn Collins Shawn Collins | 00 | USA | 47.53 | PB | ||||||||||
3 | Donald Butler Donald Butler | USA | 47.68 | PB | |||||||||||
4 | Benjamin Todd Benjamin Todd | USA | 49.69 | ||||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Robert Grames Robert Grames | USA | 48.73 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Nance Jordan Nance | USA | 49.26 | SB | |||||||||||
3 | Ralph Goodman Ralph Goodman | USA | 49.44 | ||||||||||||
4 | Javen Jackson Javen Jackson | USA | 49.99 | PB | |||||||||||
Finale C 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Devyn Deckard Devyn Deckard | USA | 49.45 | SB | |||||||||||
Finale D 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Dylan Evans Dylan Evans | USA | 49.81 | PB | |||||||||||
M 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Alan Johnson Alan Johnson ('99) | 99 | USA | 1:53.06 | SB | ||||||||||
2 | Abdiqadir Mohamed Abdiqadir Mohamed ('99) | 99 | GBR | 1:54.35 | PB | ||||||||||
3 | Amos Beadle Amos Beadle ('01) | 01 | JAM | 1:54.93 | SB | ||||||||||
4 | Evan Del Rio Evan Del Rio | USA | 1:54.95 | PB | |||||||||||
M 1500 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Evan Del Rio Evan Del Rio | USA | 3:55.16 | PB | |||||||||||
2 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 3:58.06 | SB | |||||||||||
3 | Jallah Galimah Jallah Galimah | USA | 3:58.73 | PB | |||||||||||
4 | Christian Franklin Christian Franklin | USA | 3:58.91 | PB | |||||||||||
5 | Jake Russell Jake Russell ('98) | 98 | USA | 3:59.38 | PB | ||||||||||
6 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 4:03.51 | PB | ||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Thabo Viti Thabo Viti ('99) | 99 | RSA | 3:59.17 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk 3.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.22 | =SB | ||||||||||
2 | Loftin Keys Loftin Keys | USA | 14.55 | SB | |||||||||||
3 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 14.65 | |||||||||||
4 | Jachius Spears Jachius Spears | USA | 14.70 | PB | |||||||||||
5 | Kelton Kemp Kelton Kemp | USA | 14.71 | ||||||||||||
Finale B 3.4. Vind: -0.7 | 3.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | 14.57 | |||||||||||
2 | Daviciea McCartney Daviciea McCartney | USA | 14.75 | PB | |||||||||||
M 400 m hæk 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Landon Chalden Landon Chalden | USA | 51.72 | PB | |||||||||||
2 | Quandaveus Gilliam Quandaveus Gilliam | USA | 53.33 | PB | |||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Yirmyah Yirmyah Yirmyah Yirmyah | USA | 54.61 | PB | |||||||||||
2 | Jaydon Sanford Jaydon Sanford | USA | 54.98 | ||||||||||||
Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
M Højdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Eric Richards Eric Richards ('98) | 98 | USA | 2.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corvell Todd Corvell Todd | 00 | USA | 2.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Edward Angel Edward Angel | USA | 2.07 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Damien Trahan Damien Trahan | USA | 2.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Dolan David Dolan | 00 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ariel Attias Ariel Attias ('99) | 99 | ISR | 4.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Evans Finnorn Evans Finnorn ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Pache Caldwell Pache Caldwell | USA | 7.06 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ja'Juan McClain Ja'Juan McClain | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 14.98 | +1.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jeffery Frazier Jeffery Frazier | USA | 14.29 | +0.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Phearthur Edwards Phearthur Edwards | USA | 14.24 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brandon Matthews Brandon Matthews | USA | 14.19 | +0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Proctor Tyler Proctor | USA | 14.11 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Charles Wilson Charles Wilson | USA | 14.09 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | M'Kharis Lindsey M'Kharis Lindsey | USA | 13.99 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | David Daniels David Daniels | USA | 13.77 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 15.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 55.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 47.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 3:11.84 | ||||||||||||
Donald Butler, Trey Johnson, Landon Chalden, Kacey Spinks | |||||||||||||||
2 | Jackson State Jackson State | USA | 3:12.21 | ||||||||||||
Shawn Collins, DeAndre McGriggs, Murray Washington, Alan Johnson | |||||||||||||||
3 | Florida A&M Florida A&M | USA | 3:13.08 | ||||||||||||
Jaylyn Scott, Jordan Nance, Ralph Goodman, Brandon Love | |||||||||||||||
4 | Mississippi College Mississippi College | USA | 3:14.03 | ||||||||||||
Rakeem Wilson, Fabio Palmieri, Daviciea McCartney, Robert Grames | |||||||||||||||
K 100 m 3.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Savi'a Varnell Savi'a Varnell | USA | 11.97 | PB | |||||||||||
2 | Ronni VanZant Ronni VanZant | USA | 12.85 | SB | |||||||||||
Finale B 3.4. Vind: -1.6 | 3.4. | Vind: -1.6 | |||||||||||||
1 | Trinity Benson Trinity Benson ('02) | 02 | USA | 12.08 | |||||||||||
2 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 12.21 | |||||||||||
3 | Patricia Johnson Patricia Johnson | USA | 12.24 | ||||||||||||
4 | Kaylen Johnson Kaylen Johnson | USA | 12.27 | SB | |||||||||||
Finale C 3.4. Vind: +0.9 | 3.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Trinity Flagler Trinity Flagler ('02) | 02 | USA | 12.18 | |||||||||||
2 | Kyla Johnson Kyla Johnson | USA | 12.30 | PB | |||||||||||
K 200 m 3.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Fredricka McKenzie Fredricka McKenzie ('99) | 99 | JAM | 24.33 | SB | ||||||||||
2 | Ilyria Johns Ilyria Johns | USA | 24.85 | SB | |||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale C 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Ajani Williams Ajani Williams | USA | 56.32 | SB | |||||||||||
2 | Alexis Williams Alexis Williams | USA | 56.96 | PB | |||||||||||
3 | Lonzetta Simpkins Lonzetta Simpkins ('99) | 99 | USA | 57.03 | SB | ||||||||||
K 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Savannah McMillon Savannah McMillon | USA | 2:13.71 | PB | |||||||||||
2 | Emma Langley Emma Langley | USA | 2:14.35 | ||||||||||||
5 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 2:20.40 | SB | ||||||||||
K 1500 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kate Mattox Kate Mattox | USA | 4:39.96 | SB | |||||||||||
5 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 4:50.29 | SB | ||||||||||
Lina May Lina May | USA | DNF | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 3.4. Vind: -1.1 Finale A Finale | 3.4. | Vind: -1.1 | |||||||||||||
1 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 14.46 | SB | |||||||||||
Finale B 3.4. Vind: -1.0 | 3.4. | Vind: -1.0 | |||||||||||||
1 | Emerald Carter Emerald Carter | USA | 14.75 | PB | |||||||||||
2 | Zaria Husband Zaria Husband | USA | 14.76 | SB | |||||||||||
Finale C 3.4. Vind: -0.1 | 3.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
2 | Ronni VanZant Ronni VanZant | USA | 15.89 | ||||||||||||
K Højdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kiara Risher Kiara Risher ('01) | 01 | USA | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rachel Robertson Rachel Robertson | USA | 1.68 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Stefanie Dadayeva Stefanie Dadayeva ('01) | 01 | BEL | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Patricia Johnson Patricia Johnson | USA | 5.91 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brittany Jones Brittany Jones | USA | 5.89 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashlee Osaji Ashlee Osaji | USA | 5.68 | -0.4 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Angel Williams Angel Williams | USA | 5.61 | +1.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ronni VanZant Ronni VanZant | USA | 4.85 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Nevagant Jones Nevagant Jones | USA | 12.12 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rachel Robertson Rachel Robertson | USA | 12.05 | +1.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kiana Allen Kiana Allen | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 14.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah White Hannah White | USA | 14.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 13.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bryana Bazile Bryana Bazile | USA | 12.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Denae Hill Denae Hill | USA | 12.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shardanay LaMark Shardanay LaMark | USA | 12.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Hannah White Hannah White | USA | 46.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isabella Simonelli Isabella Simonelli ('01) | 01 | AUS | 44.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 44.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 40.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Isabella Simonelli Isabella Simonelli ('01) | 01 | AUS | 51.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
5 | Ronni VanZant Ronni VanZant | USA | 27.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 45.95 | ||||||||||||
Octavia Cato, Trinity Flagler, Savi'a Varnell, Trinity Benson |