Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Påskestævne 5.4.2021
Rønnebær Alle Stadion

D17 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF12.8h
  
 
D17 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF25.3h
  
 
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF28.5h
  
 
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF28.7h
  
 
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF5:05.7h
  
 SB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5:52.7h
  
 PB
3Anton Moth SøndergaardAnton Moth Søndergaard ('08)Helsingør IF6:01.8h
  
 PB
4Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF8:17.5h
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF21.96
  
 SB
 
20.97 SB21.96 SB21.0521.5019.8420.62  
2Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF21.80
  
 SB
 
19.60 SB21.80 SB20.36  X20.1919.90  
D15 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.9h
  
 
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF14.2h
  
 
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF14.6h
  
 
5Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF17.4h
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.32
  
 PB
 
13.32 PB12.3612.068.9610.6912.79  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF19.80
  
 PB
 
17.87 SB16.7219.80 PB19.0417.7918.42  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF19.40
  
 PB
 
16.05 PB15.8419.40 PB16.82  X17.00  
2Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF18.27
  
 PB
 
16.85 PB15.2216.39  X18.27 PB14.40  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon