M 100 m 10.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 10.41 | PB | ||||||||||||
2 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 10.46 | SB | ||||||||||||
3 | Jarrion Lawson Jarrion Lawson ('94) | 94 | USA | 10.54 | SB | ||||||||||||
4 | Alex Brosseau Alex Brosseau | USA | 10.76 | PB | |||||||||||||
5 | Dante White Dante White ('02) | 02 | USA | 10.90 | SB | ||||||||||||
6 | Lacarr Trent Lacarr Trent ('01) | 01 | USA | 11.02 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.7 | 10.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 10.74 | PB | ||||||||||||
M 200 m 10.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 20.76 | SB | ||||||||||||
2 | Ade Jones-Roundtree Ade Jones-Roundtree ('98) | 98 | USA | 21.08 | SB | ||||||||||||
3 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 21.21 | |||||||||||||
4 | Lonzell Feagin Lonzell Feagin ('98) | 98 | USA | 21.64 | |||||||||||||
5 | Alex Brosseau Alex Brosseau | USA | 21.81 | =PB | |||||||||||||
6 | Isiah Pantiere Isiah Pantiere | USA | 21.90 | SB | |||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +0.7 | 10.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Keco Morrison Keco Morrison ('99) | 99 | JAM | 21.82 | SB | ||||||||||||
2 | Tkai Wade Tkai Wade ('02) | 02 | USA | 22.03 | PB | ||||||||||||
3 | Isaiah Mills Isaiah Mills | USA | 22.39 | PB | |||||||||||||
M 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Ade Jones-Roundtree Ade Jones-Roundtree ('98) | 98 | USA | 46.72 | PB | ||||||||||||
2 | Jaquez Torian Jaquez Torian | USA | 47.07 | SB | |||||||||||||
3 | Adrian Harris Adrian Harris | 00 | USA | 47.39 | PB | ||||||||||||
4 | Jonathan Sacoor Jonathan Sacoor ('99) | 99 | BEL | 47.45 | SB | ||||||||||||
5 | Lonzell Feagin Lonzell Feagin ('98) | 98 | USA | 47.75 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Darrien Lipscomb Darrien Lipscomb | USA | 47.81 | SB | |||||||||||||
2 | Nick Bryant Nick Bryant | 00 | USA | 47.88 | PB | ||||||||||||
3 | Keco Morrison Keco Morrison ('99) | 99 | JAM | 47.98 | SB | ||||||||||||
4 | Collin Schwab Collin Schwab ('98) | 98 | USA | 49.37 | |||||||||||||
5 | Michael Stewart Michael Stewart | USA | 49.58 | ||||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Pierre Nickson Pierre Nickson | USA | 48.97 | SB | |||||||||||||
2 | Darien Jones Darien Jones | USA | 49.21 | PB | |||||||||||||
3 | Michael Fuqua Michael Fuqua | USA | 49.44 | PB | |||||||||||||
4 | Ethan Binnix Ethan Binnix | USA | 49.94 | ||||||||||||||
M 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alex Kay Alex Kay | USA | 1:48.75 | PB | |||||||||||||
2 | Kameron Helmlinger Kameron Helmlinger | 00 | USA | 1:49.12 | PB | ||||||||||||
3 | Terrico Garrett Terrico Garrett | 00 | USA | 1:49.44 | PB | ||||||||||||
4 | Phelani Maduwa Phelani Maduwa ('99) | 99 | RSA | 1:49.55 | PB | ||||||||||||
5 | Jacob Rodin Jacob Rodin | USA | 1:49.74 | PB | |||||||||||||
6 | Dante Watson Dante Watson | USA | 1:50.38 | SB | |||||||||||||
7 | Joe Hoots Joe Hoots ('99) | 99 | USA | 1:50.54 | PB | ||||||||||||
8 | Cole Myers Cole Myers | USA | 1:53.22 | PB | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Josh Samyn Josh Samyn | 00 | CAN | 1:51.12 | PB | ||||||||||||
2 | Stephen Mengich Stephen Mengich | USA | 1:51.24 | PB | |||||||||||||
3 | Kendall Branan Kendall Branan | USA | 1:52.84 | PB | |||||||||||||
4 | Miguel Parrilla Miguel Parrilla | PUR | 1:52.95 | ||||||||||||||
5 | Ethan Yost Ethan Yost | USA | 1:54.17 | SB | |||||||||||||
6 | Preston Ruth Preston Ruth | USA | 1:55.09 | PB | |||||||||||||
M 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jake Ogden Jake Ogden | USA | 3:43.71 | PB | |||||||||||||
2 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 3:43.93 | =PB | ||||||||||||
3 | Nick Wolk Nick Wolk ('98) | 98 | USA | 3:43.95 | PB | ||||||||||||
4 | Conner Hawkins Conner Hawkins | USA | 3:44.33 | PB | |||||||||||||
5 | Tyler Wirth Tyler Wirth | USA | 3:45.55 | PB | |||||||||||||
6 | Jonathan Harley Jonathan Harley | USA | 3:46.17 | PB | |||||||||||||
7 | Josh Higgins Josh Higgins ('98) | 98 | USA | 3:46.34 | PB | ||||||||||||
8 | Jack Miller Jack Miller | USA | 3:48.25 | PB | |||||||||||||
9 | Alec Sandusky Alec Sandusky ('97) | 97 | USA | 3:48.61 | PB | ||||||||||||
10 | Daniel Bernal Daniel Bernal ('98) | 98 | USA | 3:49.77 | PB | ||||||||||||
11 | Riley Buchholz Riley Buchholz | USA | 3:51.16 | ||||||||||||||
12 | Drew Johnson Drew Johnson ('08) | 08 | USA | 3:51.97 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Matthew Hoak Matthew Hoak | USA | 3:49.47 | ||||||||||||||
2 | Matthew Scarr Matthew Scarr ('98) | 98 | AUS | 3:49.96 | PB | ||||||||||||
3 | Mason Coppi Mason Coppi ('98) | 98 | USA | 3:50.58 | SB | ||||||||||||
4 | Canaan Anderson Canaan Anderson ('02) | 02 | USA | 3:51.25 | PB | ||||||||||||
5 | Evan Guzman Evan Guzman | USA | 3:53.08 | PB | |||||||||||||
6 | Nick Epstein Nick Epstein | USA | 3:53.22 | PB | |||||||||||||
7 | Colt Griffith Colt Griffith | USA | 3:57.86 | PB | |||||||||||||
8 | Tom Gardiner Tom Gardiner | USA | 3:59.21 | ||||||||||||||
Will Mazur Will Mazur | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Keiser Freetly Keiser Freetly | USA | 3:55.43 | PB | |||||||||||||
2 | Josh Krafsur Josh Krafsur | USA | 3:56.79 | PB | |||||||||||||
3 | Stephen Mengich Stephen Mengich | USA | 3:58.56 | ||||||||||||||
4 | Byron Sowerby Byron Sowerby | 00 | GBR | 3:58.74 | PB | ||||||||||||
5 | Justin Prack Justin Prack | USA | 3:59.48 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Karl Thiessen Karl Thiessen ('99) | 99 | USA | 14:11.04 | |||||||||||||
2 | Ian Kibiwot Ian Kibiwot | USA | 14:24.05 | PB | |||||||||||||
3 | Nick Laning Nick Laning | USA | 14:30.03 | ||||||||||||||
4 | Nicholas Brey Nicholas Brey ('96) | 96 | USA | 14:40.23 | PB | ||||||||||||
5 | Matthew Estopinal Matthew Estopinal | USA | 14:46.46 | PB | |||||||||||||
Cameron Stephens Cameron Stephens ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Cooper Marchal Cooper Marchal ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
Benjamin Ewert Benjamin Ewert ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Albert Kosgei Albert Kosgei ('98) | 98 | KEN | 8:52.73 | SB | ||||||||||||
2 | Toni Baños Toni Baños | 00 | ESP | 8:55.37 | PB | ||||||||||||
3 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 9:00.31 | SB | ||||||||||||
4 | Julius Hild Julius Hild ('99) | 99 | GER | 9:04.13 | PB | ||||||||||||
5 | Zach Lefever Zach Lefever ('98) | 98 | USA | 9:07.91 | |||||||||||||
6 | Alex Bartholomay Alex Bartholomay | USA | 9:09.38 | PB | |||||||||||||
7 | Myles Stoots Myles Stoots | USA | 9:14.04 | PB | |||||||||||||
8 | Isaac Huber Isaac Huber | 00 | USA | 9:22.87 | PB | ||||||||||||
9 | Michael Griffin Michael Griffin | USA | 9:29.64 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 10.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 14.06 | PB | ||||||||||||
2 | Trent Davis Trent Davis | USA | 14.24 | PB | |||||||||||||
3 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 14.35 | |||||||||||||
4 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 14.64 | |||||||||||||
5 | Darryl Burton III Darryl Burton III | USA | 14.91 | PB | |||||||||||||
M 400 m hæk 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Rasheeme Griffith Rasheeme Griffith | 00 | BAR | 50.56 | PB | ||||||||||||
2 | Rayan Holmes Rayan Holmes ('96) | 96 | JAM | 50.80 | PB | ||||||||||||
3 | Josh Knutson Josh Knutson | USA | 53.75 | ||||||||||||||
Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | DNF | ||||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Matt Wilson Matt Wilson ('95) | 95 | USA | 53.62 | SB | ||||||||||||
2 | Trent Davis Trent Davis | USA | 53.90 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trey Allen Trey Allen | 00 | USA | 2.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bradley Jones Bradley Jones ('97) | 97 | USA | 2.08 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Gavin Schoeneman Gavin Schoeneman | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | TJ Funches TJ Funches | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jonah Hyde Jonah Hyde ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jeremy Hayton Jeremy Hayton | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Greg Lauray Greg Lauray | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | James Courson James Courson | USA | 5.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kristian Kneffler Kristian Kneffler | USA | 5.15 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lukas van der Watt Lukas van der Watt ('98) | 98 | RSA | 4.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sean Roth Sean Roth ('98) | 98 | IRL | 4.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Matthew Asplund Matthew Asplund ('01) | 01 | USA | 4.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nick South Nick South ('98) | 98 | USA | 4.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Zach Frye Zach Frye ('02) | 02 | USA | 4.80 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tanner Teigen Tanner Teigen | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 7.69 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brandon Lewis Brandon Lewis | USA | 7.55 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 7.44 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Anthony Riley Anthony Riley | USA | 7.42 | +0.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Andre Wright Andre Wright | USA | 7.33 | +1.5 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.29 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 7.28 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Donald Hatfield-Jackson Donald Hatfield-Jackson | 00 | USA | 7.26 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tim Maduka Tim Maduka | USA | 7.14 | +1.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Delmario Hairston Delmario Hairston ('01) | 01 | USA | 6.96 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Spencer Brown Spencer Brown ('01) | 01 | CRO | 6.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Brian Phillips Brian Phillips | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 16.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 16.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Daniel Igbokwe Daniel Igbokwe ('98) | 98 | TTO | 15.71 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Omamuoyvwi Erhire Omamuoyvwi Erhire ('02) | 02 | NGR | 15.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Anthony Milliner Anthony Milliner | USA | 15.12 | 0.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Benjamin Arinze Benjamin Arinze ('01) | 01 | NGR | 14.30 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Delmario Hairston Delmario Hairston ('01) | 01 | USA | 14.19 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Victor Matutu Victor Matutu | ZIM | 13.82 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 19.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 19.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 19.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 18.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 18.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Adam Strouf Adam Strouf | USA | 18.12 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Bryan Hudson Bryan Hudson ('01) | 01 | USA | 17.37 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Christian Buckley Christian Buckley | USA | 17.37 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Cade Richeson Cade Richeson | USA | 17.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jorge Contreras Jorge Contreras ('01) | 01 | PUR | 16.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chancellor Crawford Chancellor Crawford | USA | 16.08 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 15.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Skylar Coffey Skylar Coffey | USA | 15.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Dylan Clark Dylan Clark | USA | 15.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Korbin Spencer Korbin Spencer | USA | 15.61 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Adar Sheere Adar Sheere ('97) | 97 | ISR | 57.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 55.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chancellor Crawford Chancellor Crawford | USA | 54.16 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bryan Hudson Bryan Hudson ('01) | 01 | USA | 53.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 52.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 52.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Dylan Clark Dylan Clark | USA | 51.23 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ethan Alyea Ethan Alyea | USA | 51.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 49.51 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Korbin Spencer Korbin Spencer | USA | 48.68 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | NM | ||||||||||||||
Zico Campbell Zico Campbell ('99) | 99 | JAM | NM | ||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 66.14 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 66.11 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 65.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jake Wickey Jake Wickey ('98) | 98 | USA | 65.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 62.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 60.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Dylan Clark Dylan Clark | USA | 59.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 59.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jacob Rieman Jacob Rieman | USA | 56.36 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 55.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Benji Phillips Benji Phillips ('98) | 98 | USA | 72.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josiah Kilgore Josiah Kilgore ('02) | 02 | USA | 68.96 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Scott Benco Scott Benco | USA | 63.88 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | 63.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 62.66 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Matt Kraft Matt Kraft | USA | 61.27 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ethan Cocco Ethan Cocco | USA | 60.93 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Bradley Heck Bradley Heck | USA | 60.63 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 7686 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7454 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Yariel Soto Yariel Soto | 00 | PUR | 7363 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tony Ukkelberg Tony Ukkelberg ('98) | 98 | USA | 7020 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cannon Riddle Cannon Riddle | USA | 6832 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jacob Mally Jacob Mally ('98) | 98 | USA | 6788 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | David Edmondson David Edmondson | 00 | JAM | 6572 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Shea Degraaf Shea Degraaf ('01) | 01 | USA | 6534 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | John Murray John Murray ('01) | 01 | USA | 6478 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Clemson Clemson | USA | 39.64 | ||||||||||||||
Fabian Hewitt, Marcus Parker, Alex Sands, Terryon Conwell | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 3:06.93 | ||||||||||||||
Jonathan Sacoor, Chris Bailey, Rasheeme Griffith, Emmanuel Bynum | |||||||||||||||||
2 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:10.01 | ||||||||||||||
Lonzell Feagin, Ade Jones-Roundtree, Raymond Oriakhi, Matthew Thompson | |||||||||||||||||
3 | Tennessee Tennessee | USA | 3:10.11 | ||||||||||||||
Sebastian Cooper, Alex Kay, Joe Hoots, Kameron Helmlinger | |||||||||||||||||
4 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 3:11.88 | ||||||||||||||
Darien Jones, Pierre Nickson, Michael Stewart, Jaquez Torian | |||||||||||||||||
M 4 x 1500 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Cincinnati Cincinnati | USA | 15:34.91 | ||||||||||||||
Jonathan Harley, Tyler Wirth, Alec Sandusky, Davor Aaron Bienenfeld | |||||||||||||||||
K 100 m 10.4. Vind: +1.3 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 11.23 | PB | ||||||||||||
2 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.38 | SB | ||||||||||||
3 | Joella Lloyd Joella Lloyd ('02) | 02 | ANT | 11.52 | SB | ||||||||||||
4 | Cecilia Francis Cecilia Francis ('96) | 96 | NGR | 11.72 | SB | ||||||||||||
5 | Brooke Raglin Brooke Raglin ('98) | 98 | USA | 11.83 | SB | ||||||||||||
6 | Zeniyah Lawrence Zeniyah Lawrence | 00 | USA | 11.84 | SB | ||||||||||||
7 | Kendra Kelley Kendra Kelley | USA | 12.06 | ||||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: -0.5 | 10.4. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
5 | Ilse Steigenga Ilse Steigenga ('02) | 02 | NED | 12.95 | PB | ||||||||||||
K 200 m 10.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 23.25 | =SB | ||||||||||||
2 | Amarachukwu Jecinta Obi Amarachukwu Jecinta Obi ('94) | 94 | NGR | 23.45 | PB | ||||||||||||
3 | Jada Chambers Jada Chambers | USA | 23.83 | PB | |||||||||||||
4 | Kiyah Yeast Kiyah Yeast ('02) | 02 | USA | 24.26 | PB | ||||||||||||
5 | Saqukine Cameron Saqukine Cameron ('96) | 96 | JAM | 24.54 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +0.7 | 10.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Nikki Scherer Nikki Scherer | USA | 24.24 | SB | |||||||||||||
2 | Faith Banks Faith Banks | USA | 24.25 | PB | |||||||||||||
3 | Breanna Miles Breanna Miles ('02) | 02 | USA | 24.38 | SB | ||||||||||||
4 | Kendra Kelley Kendra Kelley | USA | 24.45 | PB | |||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +0.7 | 10.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Alicia Thorpe Alicia Thorpe ('02) | 02 | USA | 24.94 | SB | ||||||||||||
5 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 25.98 | SB | ||||||||||||
K 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Nikki Scherer Nikki Scherer | USA | 53.75 | PB | |||||||||||||
2 | Faith Banks Faith Banks | USA | 54.44 | SB | |||||||||||||
3 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 54.62 | SB | ||||||||||||
4 | Rachel Helbling Rachel Helbling | USA | 55.57 | ||||||||||||||
5 | Alyssa Lind Alyssa Lind | USA | 56.68 | SB | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Nell Graham Nell Graham | USA | 56.49 | PB | |||||||||||||
2 | Gracie Zimmerman Gracie Zimmerman | USA | 57.11 | SB | |||||||||||||
3 | Patience Akwanwogba Patience Akwanwogba | GHA | 57.37 | SB | |||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Flora Ahiarakwe Flora Ahiarakwe | USA | 56.83 | SB | |||||||||||||
2 | Leah Disher Leah Disher | USA | 57.03 | PB | |||||||||||||
3 | Alicia Thorpe Alicia Thorpe ('02) | 02 | USA | 57.32 | SB | ||||||||||||
K 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:03.86 | PB | ||||||||||||
2 | Emma Kuntz Emma Kuntz ('99) | 99 | USA | 2:05.99 | SB | ||||||||||||
3 | Maria Acosta Maria Acosta ('98) | 98 | PUR | 2:06.81 | |||||||||||||
4 | Kayla O'Connell Kayla O'Connell | USA | 2:07.03 | PB | |||||||||||||
5 | Megan Marvin Megan Marvin ('02) | 02 | USA | 2:09.56 | |||||||||||||
6 | Allison Rand Allison Rand ('01) | 01 | USA | 2:10.36 | PB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Peyton Frolek Peyton Frolek | USA | 2:10.15 | PB | |||||||||||||
2 | Jessica Lord Jessica Lord ('99) | 99 | USA | 2:10.32 | PB | ||||||||||||
3 | Carmen Licht Carmen Licht | USA | 2:12.61 | ||||||||||||||
4 | Claire Morrill Claire Morrill | 00 | USA | 2:13.72 | SB | ||||||||||||
5 | Emma Dilullo Emma Dilullo | USA | 2:14.01 | PB | |||||||||||||
6 | Carolyn Barksdale Carolyn Barksdale | USA | 2:14.34 | PB | |||||||||||||
7 | Brenda Ayuk Brenda Ayuk | 00 | USA | 2:14.84 | SB | ||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Francisca Jebor Francisca Jebor | KEN | 2:12.92 | PB | |||||||||||||
2 | Julia Karsten Julia Karsten | USA | 2:14.92 | PB | |||||||||||||
3 | Katie Bye Katie Bye | USA | 2:15.30 | SB | |||||||||||||
Finale D 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Beth Donnelly Beth Donnelly ('02) | 02 | USA | 2:14.22 | PB | ||||||||||||
K 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:16.74 | PB | |||||||||||||
2 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:17.30 | PB | ||||||||||||
3 | Bethany Graham Bethany Graham ('02) | 02 | USA | 4:20.67 | PB | ||||||||||||
4 | Madelynne Cadeau Madelynne Cadeau | USA | 4:21.07 | PB | |||||||||||||
5 | Ally Brunton Ally Brunton ('99) | 99 | USA | 4:21.40 | PB | ||||||||||||
6 | Annika Rotvold Annika Rotvold | USA | 4:23.19 | PB | |||||||||||||
7 | Jonna Strange Jonna Strange ('01) | 01 | USA | 4:27.10 | PB | ||||||||||||
8 | Carli Knott Carli Knott ('98) | 98 | USA | 4:29.14 | SB | ||||||||||||
9 | Genevieve Schwarz Genevieve Schwarz | USA | 4:31.54 | SB | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Lainey Phelps Lainey Phelps ('02) | 02 | USA | 4:32.60 | PB | ||||||||||||
2 | Kate McAndrew Kate McAndrew | 00 | USA | 4:34.62 | PB | ||||||||||||
3 | Faith Rono Faith Rono | KEN | 4:34.80 | PB | |||||||||||||
4 | Annie Gallagher Annie Gallagher | 00 | USA | 4:36.38 | |||||||||||||
5 | Jodie Pierce Jodie Pierce ('02) | 02 | USA | 4:38.04 | |||||||||||||
6 | Katie Weggmann Katie Weggmann ('99) | 99 | USA | 4:38.89 | |||||||||||||
7 | Emily Little Emily Little | USA | 4:39.23 | PB | |||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Kaleesa Houston Kaleesa Houston | USA | 4:37.07 | PB | |||||||||||||
K 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jennie Baragar-Petrash Jennie Baragar-Petrash ('98) | 98 | CAN | 15:53.40 | PB | ||||||||||||
2 | Kaitlyn Shea Kaitlyn Shea ('96) | 96 | USA | 16:39.19 | |||||||||||||
3 | Gillian Mortimer Gillian Mortimer | USA | 16:59.87 | SB | |||||||||||||
4 | Niki Narayani Niki Narayani ('01) | 01 | USA | 17:18.81 | PB | ||||||||||||
5 | Jacqueline Pinon Jacqueline Pinon | USA | 17:29.03 | ||||||||||||||
Anna Grace Morgan Anna Grace Morgan | USA | DNF | |||||||||||||||
Sydney Seymour Sydney Seymour ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
Annika Rotvold Annika Rotvold | USA | DNF | |||||||||||||||
K 10000 m 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||||
1 | Purity Sanga Purity Sanga ('97) | 97 | KEN | 34:05.91 | PB | ||||||||||||
2 | Dorcas Wasike Dorcas Wasike | KEN | 35:38.62 | SB | |||||||||||||
3 | Ivine Chemutai Ivine Chemutai ('97) | 97 | KEN | 35:48.66 | SB | ||||||||||||
4 | Katrina Patterson Katrina Patterson | USA | 36:07.58 | PB | |||||||||||||
5 | Bailey Beery Bailey Beery ('97) | 97 | USA | 36:24.40 | SB | ||||||||||||
6 | Maddie Walker Maddie Walker | USA | 37:26.24 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 10:33.50 | PB | ||||||||||||
2 | Emily Brown Emily Brown ('84) | 84 | USA | 10:36.53 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 10.4. Vind: -0.4 Finale A Finale | 10.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.38 | SB | ||||||||||||
2 | Editta Pessima Editta Pessima ('99) | 99 | USA | 13.41 | |||||||||||||
3 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.73 | |||||||||||||
4 | Aysha Muhammad Aysha Muhammad | USA | 14.07 | ||||||||||||||
5 | Calista Manns Calista Manns | USA | 14.12 | SB | |||||||||||||
6 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 14.29 | |||||||||||||
7 | Leah King Leah King | 00 | USA | 14.76 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +0.7 | 10.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Ansley Schug Ansley Schug | USA | 14.03 | PB | |||||||||||||
2 | Lindsay Cooper Lindsay Cooper ('02) | 02 | USA | 14.15 | SB | ||||||||||||
3 | Salmata Korgho Salmata Korgho ('02) | 02 | USA | 14.37 | PB | ||||||||||||
4 | Jazmyn Potts Jazmyn Potts ('02) | 02 | USA | 14.45 | SB | ||||||||||||
5 | Bailee Dierks Bailee Dierks | USA | 14.46 | PB | |||||||||||||
6 | Kristen Carter Kristen Carter | USA | 14.88 | ||||||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||||
1 | Britton Wilson Britton Wilson | 00 | USA | 58.68 | SB | ||||||||||||
2 | Editta Pessima Editta Pessima ('99) | 99 | USA | 1:00.25 | |||||||||||||
3 | Glory Nyenke Glory Nyenke ('98) | 98 | NGR | 1:00.36 | PB | ||||||||||||
4 | Aysha Muhammad Aysha Muhammad | USA | 1:02.14 | SB | |||||||||||||
5 | Kendall Long Kendall Long ('98) | 98 | USA | 1:03.50 | |||||||||||||
K Højdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Esther Issa Esther Issa ('99) | 99 | NGR | 1.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Caroline Lawrence Caroline Lawrence | USA | 1.79 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lillie Franks Lillie Franks ('99) | 99 | GBR | 1.73 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Desiree Thomas Desiree Thomas | USA | 1.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sofia De Coteau Sofia De Coteau | USA | 1.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Daejah Moss Daejah Moss ('99) | 99 | BAH | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Regina Yeboah Regina Yeboah | GHA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 4.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Leah Pasqualetti Leah Pasqualetti ('01) | 01 | USA | 4.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emily Presley Emily Presley ('97) | 97 | USA | 4.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Klara Lyon Klara Lyon | USA | 3.91 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 3.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Auriane Viola Auriane Viola ('01) | 01 | FRA | 3.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Aliyah Welter Aliyah Welter | 00 | USA | 3.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lexie Leinneweber Lexie Leinneweber | USA | 3.76 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ellison Colarossi Ellison Colarossi | USA | 3.76 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Rachel Coghill Rachel Coghill ('98) | 98 | USA | 3.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lily Bunse Lily Bunse | USA | 3.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Samantha Ice Samantha Ice | USA | 3.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Noelle Meeker Noelle Meeker | USA | 3.61 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alex Svacha Alex Svacha ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jocelyn Dinius Jocelyn Dinius | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexandra Thompson Alexandra Thompson | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alexis Gibbons Alexis Gibbons | USA | 6.22 | w | +2.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Prommyse Hoosier Prommyse Hoosier | 00 | USA | 6.14 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lauryn James Lauryn James ('99) | 99 | USA | 5.97 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daejah Moss Daejah Moss ('99) | 99 | BAH | 5.93 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 5.85 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Caroline Johnston Caroline Johnston ('01) | 01 | USA | 5.81 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jodi Lipp Jodi Lipp ('99) | 99 | USA | 5.78 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Skyler Reynolds Skyler Reynolds | USA | 5.78 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Akera Benton Akera Benton | USA | 5.78 | +1.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ilse Steigenga Ilse Steigenga ('02) | 02 | NED | 5.77 | +2.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 5.71 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 5.63 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ciara Potter Ciara Potter ('02) | 02 | USA | 5.63 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Grace Emineth Grace Emineth | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Shatara Johnson Shatara Johnson | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Esther Issa Esther Issa ('99) | 99 | NGR | 13.11 | +1.1 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 12.72 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 12.20 | +0.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jodi Lipp Jodi Lipp ('99) | 99 | USA | 12.15 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Ciara Potter Ciara Potter ('02) | 02 | USA | NM | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Latavia Maines Latavia Maines ('98) | 98 | USA | 17.96 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 17.94 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 17.78 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nayoka Clunis Nayoka Clunis ('95) | 95 | JAM | 16.37 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 16.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 15.89 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 15.81 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 15.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 15.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 15.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 15.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 15.27 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Rashida Harris Rashida Harris | USA | 15.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.08 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 14.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jane Sensibaugh Jane Sensibaugh | USA | 14.41 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 14.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Anya Tonga Anya Tonga | USA | 14.18 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Abena Atuobi Abena Atuobi | USA | 14.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Victoria Farley Victoria Farley ('98) | 98 | USA | 13.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Meghan Daly Meghan Daly | USA | 13.59 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Nicole Humphreys Nicole Humphreys ('99) | 99 | USA | 12.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Chandler Hayden Chandler Hayden | 00 | USA | 12.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Regina Yeboah Regina Yeboah | GHA | 9.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 56.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jane Sensibaugh Jane Sensibaugh | USA | 53.27 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 53.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 52.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 52.44 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 51.19 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nayoka Clunis Nayoka Clunis ('95) | 95 | JAM | 50.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Michaela Hawkins Michaela Hawkins ('01) | 01 | USA | 49.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Gianna Gaul Gianna Gaul | USA | 48.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 47.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 47.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Madelyn Horne Madelyn Horne ('01) | 01 | USA | 46.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Anya Tonga Anya Tonga | USA | 46.10 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Briana Wright Briana Wright | USA | 44.82 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kayla Racine Kayla Racine | USA | 43.93 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 42.89 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Nicole Humphreys Nicole Humphreys ('99) | 99 | USA | 41.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Mary Brown Mary Brown | USA | 40.09 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Zoe Vlk Zoe Vlk ('02) | 02 | USA | 40.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | NGR | 69.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 68.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 68.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 65.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nayoka Clunis Nayoka Clunis ('95) | 95 | JAM | 61.87 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 61.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 61.33 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Chandler Hayden Chandler Hayden | 00 | USA | 56.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 55.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Halee Hudson Halee Hudson | USA | 54.46 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Marissa Henley Marissa Henley | USA | 53.41 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nicole Humphreys Nicole Humphreys ('99) | 99 | USA | 51.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Grace Luther Grace Luther | USA | 50.55 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Shannah Mallett Shannah Mallett | USA | 50.43 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Danielle Gregory Danielle Gregory | USA | 50.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Margaret Hayden Margaret Hayden ('97) | 97 | IRL | 50.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 49.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Anya Tonga Anya Tonga | USA | 49.58 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Briana Wright Briana Wright | USA | 47.12 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Katherine Coffey Katherine Coffey | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Foluke Olujide-Ajibade Foluke Olujide-Ajibade ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kayla Racine Kayla Racine | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Kari Wolfe Kari Wolfe ('98) | 98 | USA | 54.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 54.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 49.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shaniya Holley Shaniya Holley | USA | 45.26 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 44.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Emily Poole Emily Poole | USA | 44.83 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alexandria Webb Alexandria Webb ('02) | 02 | CAN | 43.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Hayley Schmidt Hayley Schmidt | USA | 42.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Addie Wanner Addie Wanner | 00 | USA | 36.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Regina Yeboah Regina Yeboah | GHA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 5521 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 5223 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Katie Straus Katie Straus | USA | 5200 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Taylor Beard Taylor Beard | 00 | USA | 4817 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sydney Spears Sydney Spears | USA | 4755 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 4699 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 44.26 | ||||||||||||||
Jada Chambers, Joella Lloyd, Saqukine Cameron, Maia McCoy | |||||||||||||||||
2 | Cincinnati Cincinnati | USA | 44.90 | ||||||||||||||
Alicia Thorpe, Tiona Lattimore, Faith Banks, Caisja Chandler | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 3:41.17 | ||||||||||||||
Saqukine Cameron, Britton Wilson, Vanessa Watson, Jada Chambers | |||||||||||||||||
2 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 3:41.93 | ||||||||||||||
Glory Nyenke, Quanisha Marshall, Patience Akwanwogba, Amarachukwu Jecinta Obi | |||||||||||||||||
3 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:42.74 | ||||||||||||||
Flora Ahiarakwe, Aysha Muhammad, Editta Pessima, Nikki Scherer |