M 100 m 10.4. Vind: -0.3 Finale A Finale | 10.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emerson Douds Emerson Douds | 00 | USA | 10.92 | |||||||||||
2 | Weston Wendt Weston Wendt ('99) | 99 | USA | 11.02 | SB | ||||||||||
3 | Chrischand Lewis Chrischand Lewis | USA | 11.10 | SB | |||||||||||
M 200 m 10.4. Vind: +1.0 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Emerson Douds Emerson Douds | 00 | USA | 21.74 | SB | ||||||||||
2 | Alexander Ruhl Alexander Ruhl | USA | 21.85 | PB | |||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.4 | 10.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
Dylan Henry Dylan Henry ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
M 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Robbie Ruppel Robbie Ruppel ('01) | 01 | USA | 49.38 | SB | ||||||||||
2 | Michael Welde Michael Welde | USA | 49.39 | SB | |||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Alexander Ruhl Alexander Ruhl | USA | 49.86 | PB | |||||||||||
M 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
Michael Szwed Michael Szwed | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||
2 | Sean Murphy Sean Murphy | 00 | USA | 1:58.23 | PB | ||||||||||
M 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Zachary Michon Zachary Michon | USA | 3:44.43 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Renken Ryan Renken | USA | 3:44.45 | PB | |||||||||||
3 | Noah Carey Noah Carey | USA | 3:44.67 | PB | |||||||||||
4 | Michael Keehan Michael Keehan | USA | 3:45.57 | PB | |||||||||||
5 | Josh Phillips Josh Phillips ('99) | 99 | AUS | 3:45.86 | =PB | ||||||||||
6 | Justin Cornetta Justin Cornetta | USA | 3:45.87 | PB | |||||||||||
7 | Mason Gatewood Mason Gatewood ('99) | 99 | USA | 3:45.90 | PB | ||||||||||
8 | James Lee James Lee ('97) | 97 | USA | 3:46.29 | PB | ||||||||||
9 | William Hare William Hare | USA | 3:47.17 | PB | |||||||||||
10 | Liam Rivard Liam Rivard ('01) | 01 | CAN | 3:49.74 | PB | ||||||||||
11 | Haftu Strintzos Haftu Strintzos ('99) | 99 | AUS | 3:50.04 | =PB | ||||||||||
12 | John Walker John Walker | USA | 3:50.42 | ||||||||||||
Gavin Campbell Gavin Campbell | USA | DNF | |||||||||||||
David DelBonis David DelBonis | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Oliver Stewart Oliver Stewart ('01) | 01 | RSA | 3:55.45 | PB | ||||||||||
2 | Patrick Spychalski Patrick Spychalski | 00 | USA | 3:56.03 | PB | ||||||||||
Matthew Coffey Matthew Coffey | USA | DNF | |||||||||||||
Owen Moelter Owen Moelter | USA | DNF | |||||||||||||
George Adams George Adams | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97) | 97 | DEN | 14:17.94 | SB | ||||||||||
2 | Martin Barr Martin Barr ('98) | 98 | USA | 14:24.79 | SB | ||||||||||
3 | Zubeir Dagane Zubeir Dagane | USA | 14:27.47 | PB | |||||||||||
4 | William Shaughnessy William Shaughnessy | USA | 14:29.37 | PB | |||||||||||
5 | Justin Iler Justin Iler | USA | 14:30.16 | PB | |||||||||||
6 | Ibrahim Kedir Ibrahim Kedir | 00 | CAN | 14:33.60 | SB | ||||||||||
7 | Taonga Mbambo Taonga Mbambo ('01) | 01 | NZL | 14:34.67 | PB | ||||||||||
8 | Luke Jaciw-Zurakowsky Luke Jaciw-Zurakowsky ('99) | 99 | CAN | 14:34.69 | PB | ||||||||||
9 | Ryan James Ryan James | USA | 14:47.76 | SB | |||||||||||
10 | Bobby Hastie Bobby Hastie | USA | 14:48.95 | PB | |||||||||||
11 | Benjamin Seiple Benjamin Seiple | 00 | USA | 14:49.36 | PB | ||||||||||
Matt Bridger Matt Bridger | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Christian Fitch Christian Fitch | USA | 14:44.29 | PB | |||||||||||
3 | Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01) | 01 | DEN | 15:02.49 | SB | ||||||||||
Joe Boyle Joe Boyle | USA | DNF | |||||||||||||
M 110 m hæk 10.4. Vind: +1.6 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Enoch Cheung Enoch Cheung ('99) | 99 | USA | 14.83 | PB | ||||||||||
Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
M Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | 4.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Scott Toney Scott Toney ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Olatide Abinusawa Olatide Abinusawa | USA | 15.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | 10.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
2 | Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | 32.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Ben Kioko Ben Kioko | USA | 60.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 10.4. Vind: +1.1 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Aja Davis Aja Davis | 00 | USA | 12.10 | SB | ||||||||||
2 | Chelby Elam Chelby Elam | USA | 12.13 | PB | |||||||||||
3 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 12.19 | SB | ||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.7 | 10.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Grace O'Shea Grace O'Shea ('01) | 01 | USA | 12.24 | PB | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
1 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 54.50 | PB | ||||||||||
2 | Amari Onque-Shabazz Amari Onque-Shabazz ('98) | 98 | USA | 55.49 | SB | ||||||||||
3 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 55.64 | SB | ||||||||||
4 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 56.89 | PB | ||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Brynne Sumner Brynne Sumner ('01) | 01 | USA | 56.82 | PB | ||||||||||
K 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Alanna Lally Alanna Lally ('96) | 96 | IRL | 2:06.28 | |||||||||||
2 | Holly Manning Holly Manning ('96) | 96 | NZL | 2:07.65 | SB | ||||||||||
3 | Lea Kerbiriou Lea Kerbiriou ('02) | 02 | FRA | 2:08.06 | PB | ||||||||||
4 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:09.41 | SB | ||||||||||
Senna Ohlsson Senna Ohlsson | 00 | SWE | DNF | ||||||||||||
Jessica Harding Jessica Harding ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
K 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Grace Moore Grace Moore ('98) | 98 | USA | 4:19.28 | PB | ||||||||||
2 | Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh | 00 | DEN | 4:19.59 | PB | ||||||||||
3 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 4:20.99 | PB | ||||||||||
4 | Christine Mancini Christine Mancini | USA | 4:23.26 | PB | |||||||||||
Senna Ohlsson Senna Ohlsson | 00 | SWE | DNF | ||||||||||||
K 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Grace Mancini Grace Mancini | USA | 15:58.40 | PB | |||||||||||
2 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 16:17.37 | PB | ||||||||||
3 | Eleanor Mancini Eleanor Mancini | USA | 16:28.13 | PB | |||||||||||
4 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 16:35.81 | PB | |||||||||||
5 | Ariana Gardizy Ariana Gardizy | 00 | USA | 16:38.34 | PB | ||||||||||
6 | Elizabeth Mancini Elizabeth Mancini | USA | 17:12.43 | SB | |||||||||||
7 | Niamh Hayes Niamh Hayes ('98) | 98 | USA | 17:20.51 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 10.4. Vind: +0.4 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Grace O'Shea Grace O'Shea ('01) | 01 | USA | 14.44 | |||||||||||
Khamoy Farquharson Khamoy Farquharson ('99) | 99 | JAM | DNF | ||||||||||||
K 400 m hæk 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Haley Rizek Haley Rizek | USA | 1:01.20 | PB | |||||||||||
K Højdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Claire Moreau Claire Moreau | USA | 1.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Cierra Crane Cierra Crane | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michelle Rubinetti Michelle Rubinetti | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Camille Dickson Camille Dickson | USA | 6.01 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Tannekee Strachan Tannekee Strachan | 00 | USA | 12.03 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Chioma Njoku Chioma Njoku ('01) | 01 | USA | 13.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaosisochukwu Nkwonta Kaosisochukwu Nkwonta | USA | 12.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 12.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 45.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabrielle Holliday Gabrielle Holliday ('01) | 01 | USA | 44.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bethany Clement Bethany Clement | USA | 40.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Inumidune Oyebode Inumidune Oyebode | USA | NM | |||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Bethany Clement Bethany Clement | USA | 54.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chioma Njoku Chioma Njoku ('01) | 01 | USA | 51.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Megan Albamonti Megan Albamonti ('01) | 01 | USA | 43.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 3:42.76 | ||||||||||||
Brynne Sumner, Amari Onque-Shabazz, Madison Martinez, McKenna Keegan |