Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ejby: Vinterturneringen 4. runde 5 km landevej 10.4.2021

M 5 km    

Finale A

Finale
1Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS14:34
  
 SB
2Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7714:47
  
DR22 DUR-20 PB
3Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HRC14:51
  
 SB
4Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK14:51
  
 PB
5Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:52
  
 SB
6Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad14:58
  
 PB
7Emil ØbroEmil Øbro ('96)Herning LK15:00
  
 PB
8Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik15:01
  
 PB
9Eskil SchøningEskil Schøning ('93)Herning LK15:02
  
 PB
10Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta15:03
  
 PB
11Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)THS15:04
  
 PB
12Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta / GBR15:05
  
 PB
13Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik15:05
  
 PB
14Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad15:07
  
 PB
15Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN15:07
  
 PB
16Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM15:08
  
 PB
17Søren Thrane ØdumSøren Thrane Ødum ('01)Blovstrød Løverne15:09
  
 PB
18Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM15:09
  
 PB
19Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta15:09
  
 PB
20Albert FrydensbergAlbert Frydensberg ('01)BAC15:13
  
 PB
21Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik15:15
  
 PB
22Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:16
  
 PB
23Malte Kjær HemmingsenMalte Kjær Hemmingsen Blovstrød Løverne15:16
  
 PB
24Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK15:16
  
 PB
25Christian Blom NassChristian Blom Nass ('01)Odense Atletik 15:17
  
 PB
26Valdemar SolokValdemar Solok ('01)BAC15:18
  
 PB
27Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta15:19
  
 PB
28Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190015:21
  
 PB
29Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad15:27
  
 PB
30Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik15:29
  
 PB
31Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:30
  
 PB
32Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190015:31
  
 PB
33Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik15:31
  
 PB
34Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)HRC15:37
  
 PB
35Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7715:38
  
 PB
36Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad15:38
  
 PB
37Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta15:39
  
 PB
38Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik15:42
  
 PB
39Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta15:43
  
 PB
40Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC15:44
  
 PB
41Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK15:45
  
 PB
42Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)BAC15:50
  
 PB
43Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM15:51
  
 PB
44Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM15:52
  
 PB
45Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190015:56
  
 PB
46Mukhtar Isaq IbrahimMukhtar Isaq Ibrahim ('94)Sparta16:00
  
 PB
47Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad16:01
  
 PB
48Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik16:01
  
 PB
49Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta16:02
  
 PB
50Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK7716:04
  
 PB
51Magnus Lynge LarsenMagnus Lynge Larsen ('04)Glamsdalen16:08
  
 PB
52Jonas EjlertsenJonas Ejlertsen ('78)SG Atletik16:09
  
 PB
53Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik16:11
  
 PB
54Anders Aagaard HansenAnders Aagaard Hansen ('91)Blovstrød Løverne16:12
  
 PB
55Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 16:14
  
 PB
56Kasper RebenstorfKasper Rebenstorf ('91)Hareskovens Tri16:14
  
 PB
57Jacques DehnbostelJacques Dehnbostel ('90)Trongårdens IF 16:15
  
 PB
58Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:16
  
 PB
59Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik16:17
  
 PB
60Rasmus FutterupRasmus Futterup ('87)Herning LK16:23
  
 SB
61Johan PlatzJohan Platz ('94)Sparta16:24
  
 PB
62Stefan Mølgaard DallStefan Mølgaard Dall ('92)Odense Atletik 16:30
  
 PB
63Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 16:32
  
 PB
64Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 16:36
  
 PB
65Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 16:37
  
 PB
66Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM16:43
  
 PB
67Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik16:45
  
 PB
68Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik16:49
  
 PB
69Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM16:53
  
 PB
70Mads HarderMads Harder ('76)Herning LK16:54
  
 PB
71Frederik Johan SørensenFrederik Johan Sørensen ('97)Sparta16:56
  
 PB
72Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad16:57
  
 PB
73Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad16:58
  
 PB
74Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM17:02
  
 PB
75Jesper NielsenJesper Nielsen ('81)THS17:02
  
 PB
76Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta17:02
  
 SB
77Frederik Rolighed KristensenFrederik Rolighed Kristensen ('91)17:06
  
 PB
78Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:21
  
 PB
79Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 190017:21
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad16:23
  
 PB
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta16:28
  
DUR-16 PB
3Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:44
  
 PB
4Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta16:54
  
 PB
5Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne17:30
  
 =PB
6Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta17:34
  
 PB
7Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)Sparta17:35
  
 PB
8Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta17:36
  
 PB
9Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM17:40
  
 PB
10Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:42
  
 PB
11Signe HyllebergSigne Hylleberg ('96)Sparta17:45
  
 PB
12Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190017:53
  
 PB
13Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik18:03
  
 PB
14Matilde WillerMatilde Willer Sparta18:16
  
 PB
15Annika FabrinAnnika Fabrin ('96)Odense Atletik 18:36
  
 PB
16Emma LolkEmma Lolk ('03)18:44
  
 PB
17Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta18:45
  
 PB
18Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF18:49
  
 PB
19Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik18:51
  
 PB
20Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED18:56
  
 PB
21Heidi JohnsenHeidi Johnsen ('87)THS18:57
  
 PB
22Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC18:59
  
 PB
23Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 19:05
  
 PB
24Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 19:15
  
 =PB
25Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad19:25
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne