Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: 2000 m forhindringsløbstest 18.4.2021
Randers Atletik Stadion

M 5000 m    

Finale A

Finale
1Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Aarhus 1900 Tri14:52.7h
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja7:52.4h
  
 PB
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja9:00.3h
  
 PB
Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja DNF
  
 
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM7:30.2h
  
 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:34.9h
  
 PB

Seneste resultater

13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner