Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Kastestævne 24.4.2021
Esbjerg Kastegård

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM11.90
  
 SB
 
11.80 SB11.4811.2311.90 SB11.6811.07  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM45.20
  
 SB
 
44.83 SB45.10 SB44.7444.9545.20 SB44.10  
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM11.64
  
 PB
 
11.32 PB10.7311.64 PB10.8810.9911.54  
M22 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM12.76
  
 SB
 
12.12 SB12.72 SB12.76 SB12.5312.6812.70  
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM45.50
  
 PB
 
43.48 SB44.80 SB45.50 PB44.9043.8743.00  
M22 Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM17.17
  
 PB
 
17.03 PB  X17.17 PB17.0217.11  X  
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM66.59
  
 
 
65.68 NU23R66.59 NU23R  X66.4865.01  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.66
  
 PB
 
12.25 SB12.44 SB12.66 PB12.2612.0912.55  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM37.22
  
 SB
 
32.61 SB34.94 SB37.22 SB36.8335.8836.42  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM17.34
  
 
 
17.34  X  X  X  –  –  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM63.95
  
 
 
63.19  X61.7663.23  X63.95  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM9.73
  
 PB
 
8.95 SB9.12 SB9.73 PB9.678.979.09  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM27.24
  
 SB
 
27.24 SB26.4326.6925.98  X25.42  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM11.18
  
 SB
 
10.61 SB11.18 SB10.7110.6411.1010.77  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM42.06
  
 
 
  X42.06  X37.9239.03  X  
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM37.88
  
 
 
  X35.3936.61  X37.8836.60  
M35 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM13.10
  
 SB
 
13.10 SB  X12.98  X12.6513.02  
M35 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM37.97
  
 SB
 
35.44 SB34.5537.97 SB36.5234.10  X  
M35 Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM18.42
  
 =SB
 
17.5917.5218.1718.3618.42 =SB18.21  
M35 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM59.65
  
 SB
 
57.83 SB58.76 SB59.65 SB58.5658.55  X  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM12.15
  
 SB
 
11.97 SB11.99 SB12.15 SB11.87  X11.77  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM52.24
  
 PB
 
48.1751.11 PB52.24 PB49.32  X49.32  
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM18.65
  
 SB
 
18.65 SB18.3518.4918.27  X18.25  
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM51.35
  
 PB
 
49.8451.35 PB50.0350.6746.16  X  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon