Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Opin kapping á Tórsbreyt 28.4.2021

M22 400 m    

Finale A

Finale
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan52.26
  
 SB
K22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.55
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
XXX
   
D19 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM11.76
  
 SB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið12.09
  
 PB
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið12.94
  
 PB
3Markus KøtlumMarkus Køtlum ('02)Bragdið12.28
  
 SB
4Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið12.62
  
 PB
D19 400 m    

Finale A

Finale
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið52.59
  
 PB
4Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið55.01
  
 PB
5Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið56.86
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Markus KøtlumMarkus Køtlum ('02)Bragdið1.60
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55 SB
  O
1.60 SB
 XO
1.65
XXX
   
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
     
P19 100 m    
Vind: -3.2

Finale A

Finale
Vind: -3.2
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið14.32
  
 SB
3Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið14.87
  
 SB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:30.59
  
 SB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
     
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.18
+1.0
  
 SB
 
  X
 0.0
9.92
 2.4
10.18 SB
 1.0
10.12
 1.9
  –
 0.0
   
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan8.76
  
 PB
 
7.93 SB  –7.368.76 PB8.608.01  
D17 100 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið12.46
  
 PB
3Tór Magnus Kjær KruseTór Magnus Kjær Kruse ('05)Hvirlan15.23
  
 PB
D17 400 m    

Finale A

Finale
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið52.72
  
 PB
P17 100 m    
Vind: -3.2

Finale A

Finale
Vind: -3.2
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið15.23
  
 SB
5Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan16.27
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:33.43
  
 SB
3Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:43.08
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.53 w
+3.2
  
 
 
4.32
 3.8
4.53
 3.2
4.23 =SB
 0.7
3.91
 -0.6
4.20
 1.4
4.11
 0.2
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1William PerssonWilliam Persson ('06)Hvirlan3.42
+1.9
  
 PB
 
2.69
 4.5
2.84
 2.8
3.42 PB
 1.9
3.30
 -0.1
2.74
 -0.7
  –
 0.0
  
P15 100 m    
Vind: -3.2

Finale A

Finale
Vind: -3.2
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan14.71
  
 SB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti15.40
  
 PB
6Margret JoensenMargret Joensen ('07)Bragdið18.05
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
4Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan3:06.63
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti3.82 w
+3.1
  
 
 
3.57
 2.6
3.82
 3.1
3.77
 2.7
  –
 0.0
    
2Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan3.20 w
+2.1
  
 
 
2.99
 2.9
2.97
 2.3
3.20
 2.1
  –
 0.0
    
3Margret JoensenMargret Joensen ('07)Bragdið3.03 w
+3.0
  
 
 
3.03
 3.0
2.97
 3.3
2.89
 3.0
  –
 0.0
    
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan9.28
+1.2
  
 PB
 
9.10 PB
 1.6
8.95
 3.8
9.05
 0.0
7.70
 0.8
9.28 PB
 1.2
  X
 0.0
  
D13 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið14.00
  
 PB
3William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan18.55
  
 PB
4Eyðun HøgenniEyðun Høgenni ('08)Bragdið19.24
  
 PB
5Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan20.57
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1:08.94
  
 PB
3Kelvin SaruniKelvin Saruni ('08)Bragdið1:27.76
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.60 w
+3.0
  
 
 
4.60
 3.0
  –
 0.0
      
2Ísak OlafsonÍsak Olafson ('08)Hvirlan3.97 w
+3.1
  
 
 
3.97
 3.1
  –
 0.0
      
3Kelvin SaruniKelvin Saruni ('08)Bragdið3.29 w
+4.0
  
 
 
3.29
 4.0
3.24 =PB
 1.1
3.25
 2.1
  –
 0.0
    
4Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan3.26 w
+2.7
  
 
 
2.77
 2.4
2.79 =PB
 1.9
3.26
 2.7
  –
 0.0
    
5William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan3.04
+1.4
  
 PB
 
2.81
 3.9
3.04 PB
 1.4
2.96
 2.7
  –
 0.0
    
6Hallur ReynslágHallur Reynslág ('08)3.03
+2.0
  
 PB
 
3.03 PB
 2.0
  –
 0.0
      
7Eyðun HøgenniEyðun Høgenni ('08)Bragdið2.28 w
+2.9
  
 
 
2.28
 2.9
2.04 PB
 2.0
  X
 0.0
  –
 0.0
    
P13 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti14.60
  
 PB
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan15.79
  
 PB
5Katrin Streymoy Sahin-SkjalmKatrin Streymoy Sahin-Skjalm ('08)Bragdið15.82
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:24.92
  
 SB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti4.13 w
+2.8
  
 
 
3.84
 2.5
4.13
 2.8
3.70
 4.7
  –
 0.0
    
2Katrin Streymoy Sahin-SkjalmKatrin Streymoy Sahin-Skjalm ('08)Bragdið3.50 w
+4.0
  
 
 
3.16
 2.5
3.22
 4.0
3.50
 4.0
  –
 0.0
    
3Elena JoensenElena Joensen ('09)Bragdið3.23 w
+3.0
  
 
 
3.23
 3.0
  X
 0.0
3.17
 3.2
  –
 0.0
    
4Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan3.08 w
+2.1
  
 
 
2.94
 2.1
3.08
 2.1
3.08
 3.8
  –
 0.0
    
5Tóra AkralíðTóra Akralíð ('09)Bragdið2.55 w
+2.8
  
 
 
2.55
 2.8
  X
 0.0
  –
 0.0
     
6Josefina Ó. LamhaugeJosefina Ó. Lamhauge ('09)Treysti2.40 w
+3.9
  
 
 
2.18
 2.5
2.40
 3.9
1.91
 3.6
  –
 0.0
    
D11 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið17.56
  
 PB
1Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan19.06
  
 PB
2Tóki Bárðarson DahlTóki Bárðarson Dahl ('10)Hvirlan16.86
  
 PB
2Poul Archibald GuðmundssonPoul Archibald Guðmundsson ('10)Hvirlan20.17
  
 PB
3Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan18.78
  
 PB
4Kristian JoensenKristian Joensen ('11)Bragdið19.42
  
 PB
5Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið20.75
  
 PB
6Robert Róason VilhelmsenRobert Róason Vilhelmsen ('11)Bragdið21.05
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
2Kristjan RókssonKristjan Róksson ('11)Bragdið1:20.52
  
 SB
4Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan1:32.73
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3.55 w
+2.2
  
 
 
3.55
 2.2
3.05 =SB
 1.9
3.02
 1.7
  –
 0.0
    
2Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan3.37 w
+3.0
  
 
 
3.37
 3.0
3.18
 2.5
2.70
 3.3
  –
 0.0
    
3Kristjan RókssonKristjan Róksson ('11)Bragdið3.34 w
+3.2
  
 
 
3.30
 3.0
3.26
 2.5
3.34
 3.2
  –
 0.0
    
4Villiam Weihe ØsterVilliam Weihe Øster ('10)Hvirlan2.86 w
+3.5
  
 
 
2.80
 3.1
2.81
 2.3
2.86
 3.5
  –
 0.0
    
5Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan2.75 w
+3.0
  
 
 
2.67 =SB
 1.7
2.71
 2.4
2.75
 3.0
  –
 0.0
    
6Kristian JoensenKristian Joensen ('11)Bragdið2.60 w
+2.2
  
 
 
2.55
 3.8
2.60
 2.2
2.09
 3.4
  –
 0.0
    
7Robert Róason VilhelmsenRobert Róason Vilhelmsen ('11)Bragdið2.52 w
+2.9
  
 
 
2.52
 2.9
2.10 =SB
 1.7
1.90
 2.1
  –
 0.0
    
8Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið2.40
+2.0
  
 PB
 
2.40 PB
 2.0
2.29
 2.4
2.27
 2.4
  –
 0.0
    
9Poul Archibald GuðmundssonPoul Archibald Guðmundsson ('10)Hvirlan2.29 w
+3.7
  
 
 
2.29
 3.7
2.17
 2.2
2.21 =PB
 2.0
     
P11 100 m    
Vind: -3.4

Finale A

Finale
Vind: -3.4
1Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið16.52
  
 PB
1Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti18.35
  
 PB
2Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið15.35
  
 PB
2Lilja FinnsdóttirLilja Finnsdóttir ('10)Hvirlan18.15
  
 PB
2Monika Sigurðsdóttir VangMonika Sigurðsdóttir Vang ('11)Bragdið19.39
  
 PB
3Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið18.52
  
 PB
3Maja Ó. LamhaugeMaja Ó. Lamhauge ('11)Treysti21.41
  
 PB
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti19.52
  
 SB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið4.13 w
+2.8
  
 
 
3.73
 2.3
3.96
 2.6
4.13
 2.8
  –
 0.0
    
2Monika Sigurðsdóttir VangMonika Sigurðsdóttir Vang ('11)Bragdið3.01
+1.8
  
 =PB
 
3.01
 3.1
2.90
 3.9
3.01 =PB
 1.8
  –
 0.0
    
3Mia ÁsadottirMia Ásadottir ('10)Hvirlan3.14
+2.0
  
 PB
 
3.14 PB
 2.0
2.71
 3.7
  –
 0.0
     
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3.12 w
+3.6
  
 
 
  X
 0.0
3.12
 3.6
3.11
 2.4
  –
 0.0
    
5Lilja FinnsdóttirLilja Finnsdóttir ('10)Hvirlan2.99 w
+2.8
  
 
 
2.99
 2.8
2.99
 4.1
2.82
 2.6
  –
 0.0
    
6Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið2.98 w
+4.3
  
 
 
2.43
 2.4
2.98
 4.3
  –
 0.0
     
7Helena Í SkoriniHelena Í Skorini ('11)Onki felag2.95 w
+3.4
  
 
 
2.95
 3.4
2.83
 2.9
2.88
 2.4
  –
 0.0
    
8Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti2.84 w
+2.8
  
 
 
2.56
 2.4
2.67
 2.4
2.84
 2.8
  –
 0.0
    
9Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti2.68 w
+3.6
  
 
 
2.68
 3.6
2.57
 3.2
2.66
 3.6
  –
 0.0
    
10Maja Ó. LamhaugeMaja Ó. Lamhauge ('11)Treysti2.20 w
+2.2
  
 
 
2.20
 2.2
1.58
 3.8
  X
 0.0
  –
 0.0
    
D9 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
2Enni Bjarni BogasonEnni Bjarni Bogason ('12)Bragdið18.09
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Enni Bjarni BogasonEnni Bjarni Bogason ('12)Bragdið2.93 w
+2.2
  
 
 
2.93
 2.2
2.78 =SB
 1.8
2.71
 4.0
  –
 0.0
    
P9 100 m    
Vind: -2.6

Finale A

Finale
Vind: -2.6
1Vera Lilja H. RóadóttirVera Lilja H. Róadóttir ('12)Bragdið19.24
  
 PB
2Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið20.15
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið2.91 w
+2.4
  
 
 
2.91
 2.4
2.66
 2.3
2.55
 2.5
  –
 0.0
    
2Vera Lilja H. RóadóttirVera Lilja H. Róadóttir ('12)Bragdið2.84
+1.6
  
 PB
 
2.84 PB
 1.6
2.84
 2.6
2.84
 4.8
  –
 0.0
    
3Astrið Hanusdóttir av SteinumAstrið Hanusdóttir av Steinum ('12)Bragdið2.74
+1.6
  
 PB
 
2.45
 2.1
2.48
 2.2
2.74 PB
 1.6
  –
 0.0
    
4Anna Helena GuttesenAnna Helena Guttesen ('12)Hvirlan2.31 w
+2.3
  
 
 
2.31
 2.3
2.16
 4.7
2.10
 2.1
  –
 0.0
    

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne