Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: UU Herlev Sprint 3.5.2021
Herlev Stadion

M 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik13.6h
  
 
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik14.1h
  
 
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik14.7h
  
 
D15 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik13.9h
  
 
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik14.0h
  
 
3Janus KanafaniJanus Kanafani ('07)Herlev Atletik14.7h
  
 
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik15.2h
  
 
P15 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.4h
  
 
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik15.1h
  
 
3Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik16.7h
  
 
4Martine Gylden EbbesenMartine Gylden Ebbesen ('07)Herlev Atletik17.8h
  
 
D13 80 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.7h
  
 
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik12.4h
  
 
3Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik13.8h
  
 
4Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik14.1h
  
 
5Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik14.9h
  
 
P13 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.8h
  
 
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.8h
  
 
3Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik13.3h
  
 
D11 60 m    
Finale A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik10.3h
  
 
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik10.5h
  
 
3Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik10.6h
  
 
4Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik12.3h
  
 
5Peter Østergaard JohanssonPeter Østergaard Johansson ('11)Herlev Atletik13.7h
  
 
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Rasmus Koch JørgensenRasmus Koch Jørgensen ('10)Herlev Atletik9.6h
  
 
2Asger BirkholmAsger Birkholm ('11)Herlev Atletik10.3h
  
 
3Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik10.8h
  
 
4Marius MortensenMarius Mortensen ('11)Herlev Atletik12.7h
  
 
P11 60 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Mia Seiger BehrensMia Seiger Behrens ('11)Herlev Atletik10.4h
  
 
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik10.4h
  
 
3Elli HolmegaardElli Holmegaard ('11)Herlev Atletik10.9h
  
 
4Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik12.1h
  
 
5Freja SaabyeFreja Saabye ('11)Herlev Atletik12.6h
  
 
6Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik12.7h
  
 
7Laura Krúnufjall NiemannLaura Krúnufjall Niemann ('10)Herlev Atletik13.3h
  
 
D9 40 m    
Finale A
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik7.0h
  
 
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik7.5h
  
 
3
Frederik Dahl Fischer
Frederik Dahl Fischer ('12)
Herlev Atletik9.0h
  
 
4
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik9.7h
  
 
5
Wille Bengt
Wille Bengt ('12)
Herlev Atletik11.0h
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik7.8h
  
 
2
Silas Axel Lehmann
Silas Axel Lehmann ('12)
Herlev Atletik8.3h
  
 
3
Julian Marczuk
Julian Marczuk ('13)
Herlev Atletik8.4h
  
 
4
Mads Arnberg
Mads Arnberg ('12)
Herlev Atletik8.8h
  
 
5
Charlie Straarup Holmegaard
Charlie Straarup Holmegaard ('13)
Herlev Atletik9.5h
  
 
P9 40 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.2h
  
 
2
Josefine Sønder Sander
Josefine Sønder Sander ('12)
Herlev Atletik8.6h
  
 
2
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik8.6h
  
 
4
Flora Kæmpegaard Jelshøj
Flora Kæmpegaard Jelshøj ('12)
Herlev Atletik8.7h
  
 
D8 40 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
David Stojanovic
David Stojanovic ('14)
Herlev Atletik8.6h
  
 
2
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik9.0h
  
 
3
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik9.3h
  
 
4
Rasmus Hansen
Rasmus Hansen ('14)
Herlev Atletik11.6h
  
 
5
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik13.3h
  
 
P8 40 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Saga Frederiksen
Saga Frederiksen ('14)
Herlev Atletik8.5h
  
 
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.5h
  
 
3
Maja Fogh Lemettre
Maja Fogh Lemettre ('14)
Herlev Atletik10.4h
  
 
4
Lea Nielsen
Lea Nielsen ('14)
Herlev Atletik10.9h
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon