Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Genåbningsløbet 7.5.2021

M 5 km    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190013:56
  
  Short course
2Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS14:04
  
  Short course
3Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik14:14
  
  Short course
4Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Aarhus 1900 Tri14:41
  
  Short course
5Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik14:50
  
  Short course
6Eskil SchøningEskil Schøning ('93)Herning LK14:51
  
  Short course
7Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad14:51
  
  Short course
8Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK14:51
  
  Short course
9Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC14:53
  
  Short course
10Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190014:56
  
  Short course
11Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik14:58
  
  Short course
12Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik14:58
  
  Short course
13Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik15:03
  
  Short course
14Rasmus Kirketerp CarlsenRasmus Kirketerp Carlsen ('92)Aarhus 1900 Tri15:31
  
  Short course
15Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM15:33
  
  Short course
16Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik15:37
  
  Short course
17Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190015:42
  
  Short course
18Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 15:48
  
  Short course
19Martin LambertsenMartin Lambertsen 15:54
  
  Short course
20Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik15:57
  
  Short course
M 10 km    

Finale A

Finale
1Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad30:42
  
  Short course
2Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190031:13
  
  Short course
3Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad31:27
  
  Short course
4Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik32:03
  
  Short course
5Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7732:03
  
  Short course
6Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad33:01
  
  Short course
7David Flaskager AdelskovDavid Flaskager Adelskov ('87)Herning LK33:13
  
  Short course
8Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik33:39
  
  Short course
9Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad33:45
  
  Short course
10David Smedegård BondeDavid Smedegård Bonde ('89)33:52
  
  Short course
11Rasmus StagstedRasmus Stagsted ('93)RUNAAR33:53
  
  Short course
12Simon SchmidtSimon Schmidt ('97)AGF Atletik33:54
  
  Short course
13Ricki KristensenRicki Kristensen ('86)RUNAAR33:56
  
  Short course
14Jacob Aagaard ErnstJacob Aagaard Ernst Aarhus 1900 Tri34:22
  
  Short course
15Jacob TejlmandJacob Tejlmand ('93)RUNAAR34:49
  
  Short course
16Frank HopkirkFrank Hopkirk 34:49
  
  Short course
17Mark WermuthMark Wermuth ('84)RUNAAR34:50
  
  Short course
18Jacob MellergaardJacob Mellergaard ('81)34:52
  
  Short course
19Henrik AndersenHenrik Andersen 35:11
  
  Short course
20Bo Juul PedersenBo Juul Pedersen ('67)Aarhus 190035:17
  
  Short course
K 5 km    

Finale A

Finale
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad16:18
  
  Short course
2Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne16:57
  
  Short course
3Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM17:27
  
  Short course
4Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik17:41
  
  Short course
5Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad18:11
  
  Short course
6Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik18:14
  
  Short course
7Hanne LoffHanne Loff ('85)Sparta18:40
  
  Short course
8Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 18:40
  
  Short course
9Frederikke Kjær PedersenFrederikke Kjær Pedersen ('95)Fredericia Tri18:51
  
  Short course
10Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190018:55
  
  Short course
11Pernille Bak PedersenPernille Bak Pedersen ('89)Aarhus 190019:06
  
  Short course
12Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190019:08
  
  Short course
13Evelyne NamandaEvelyne Namanda ('83)Aarhus 190019:18
  
  Short course
14Heidi ThranumHeidi Thranum Odder AM19:20
  
  Short course
K 10 km    

Finale A

Finale
1Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik37:15
  
  Short course
2Line BondeLine Bonde ('93)Aarhus 1900 Tri38:28
  
  Short course
3Line ChristensenLine Christensen 38:42
  
  Short course
4Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED38:45
  
  Short course
5Regina AagaardRegina Aagaard ('78)39:05
  
  Short course

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle